جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1393/01/27 - روزنامه سراسري صبح ايران(چهارشنبه) نسخه شماره 4684

 نشست خبري مدير شبکه راديويي سلامت برگزار شد 

مدير شبکه راديو سلامت به برنامه هاي ويژه هفته سلامت در اين شبکه راديويي اشاره کرد و درباره مشکلات حذف تبليغات کالاهاي مضر همچون چيپس و پفک در رسانه ملي صحبت کرد.

عليرضا بهفر مدير شبکه راديو سلامت ديروز سه‌شنبه 26 فروردين ماه با اشاره به هفته سلامت در آغاز ارديبهشت ماه به تشريح برنامه هاي اين شبکه راديويي در هفته سلامت پرداخت .

مدير راديو سلامت با اعلام آماري از طرف وزارت بهداشت به مهمترين اين بيماري ها و رفتارهاي غير سالم اشاره و بيان کرد: هم اکنون 48 درصد از مردم دچار اضافه وزن و چاقي هستند و ما سالانه 55 هزار مرگ و مير را از اين طريق شاهديم. همچنين 10 درصد از مردم سيگار مصرف مي کنند که سالانه 11 هزار مرگ رقم مي زند و 20 درصد از مردم از فشار خون رنج مي برند که 86 هزار مرگ سالانه را در سال رقم مي زند. همچنين 15 درصد با ديابت و قند با 34 هزار مرگ سالانه و 28 درصد با چربي خون با 34 هزار مرگ سالانه مواجه‌اند.

وي ادامه داد: 88 درصد از مردم نيز تغذيه نامناسبي دارند. علاوه بر اينها جمعيت ما به سمت جمعيت سالمند حرکت مي کند. البته متاسفانه در کشورهاي در حال توسعه روي اين جمعيت برنامه ريزي مناسبي در نظر گرفته نمي شود.

مدير راديو سلامت با بيان اينکه بايد بتوان دانشي را در مردم ايجاد کرد که از بروز بيماري ها پيشگيري کند، افزود: در برنامه هاي راديو سلامت به موضوعات مختلف حوزه سلامت پرداخته مي شود که از جمله اين موضوعات توجه به خودمراقبتي جسم است. براي اين منظور برنامه هايي همچون «فراسو» تدارک ديده شده و در آن مردم به ورزش توجه داده مي شوند و اينکه بايد در طول هفته سه الي چهار دفعه در حدود 20 دقيقه ورزش کنند.

بهفر در ادامه به اولويت هاي بعدي شبکه سلامت اشاره و بيان کرد: اولويت دوم تغذيه سالم است و اينکه مردم به پرهيز از فست فود ها و پخت غذاهاي سنتي تشويق شوند. اين اولويت با برنامه هايي همچون «سفره ايراني» و «فراسو» در نظر گرفته شده است. همچنين مردم بايد بدانند که در شبانه روز بايد شش تا هشت ساعت خواب مناسب داشته باشند. موضوع خواب مناسب نيز در برنامه هاي «مجله پزشکي» و «خانه ما» تدارک ديده شده است.

مدير راديو سلامت به ساير موضوعات اشاره و گفت: مشورت قبل از بيماري در برنامه هاي «فراسو» و «مجله پزشکي» و خودمراقبتي روان و نه گفتن در برنامه «کودک من»، جدا کردن زندگي در محل کار و خانه در برنامه «کارگاهي براي زندگي» و همچنين موضوع اعتماد به نفس در برنامه هاي «زندگي جاريست»، «سايبان آرامش»، «کودک من» آمده است. علاوه بر اينها حوزه سلامت اجتماعي که به ارتباطات ميان فردي و معاشرت و مراوده با ديگران پرداخته مي شود در برنامه «صبح و زندگي» با حضور کارشناسان تدارک ديده شده است.

تهيه وتنظيم :نرگس عبدي فر


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پر گهر
در قلمرو ورزش
آگهي