جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1393/01/27 - روزنامه سراسري صبح ايران(چهارشنبه) نسخه شماره 4684

 دقيقه نود 

 هفته پنجم ليگ قهرمانان آسيا

فولاد و قطعي کردن صعود

هفته پنجم ازمرحله گروهي مسابقات فوتبال ليگ قهرمانان آسيا امروزچهارشنبه با برگزاري هشت ديدارودر شرق و غرب اين قاره به پايان مي‌‎رسد.که تيم پراميد فولاد براي قطعي کردن صعود خود به مصاف الجيش قطر مي‌رود. برنامه ديدارهاي هفته پنجم از مرحله گروهي ليگ قهرمانان آسيا امشب با برگزاري ديدارهاي زير پيگيري مي‌شود:

گروه A:

الريان قطر - الجزيره امارات

الشباب عربستان - استقلال ايران

گروه B:

فولاد ايران - الجيش قطر

بنيادکار ازبکستان - الفتح عربستان

گروه E:

سرزو اوزاکا ژاپن - پوهانگ استيلرز کره‌جنوبي

بوريرام يونايتد تايلند - شاندونگ لوئنگ چين

گروه F:

سنترال کاست مارينرز استراليا - اف‌سي سئول کره‌جنوبي

بيجينگ گوآن چين - سانفريس هيروشيما ژاپن

واريز5 ميليارد تومان ازاعتبارات کميته ملي المپيک به فدراسيون‌ها

مسئولان کميته ملي المپيک قراربود پيش ازسال جديد مبلغي از بودجه سال 92 را دريافت کنند. اين مبلغ که 5 ميليارد تومان است دراختيار کميته ملي المپيک قرارگرفت واين کميته اين بودجه را به فدراسيون‌ها تزريق کرده است.البته مسئولان مالي کميته ملي المپيک براي اين بودجه فرمولي را تعريف کردند و اين بودجه تزريق شد بنابراين به بعضي از فدراسيون‌ها بودجه‌اي تعلق نمي‌گيرد و بيشترين مبلغ نيز300 ميليون تومان بوده که به يک فدراسيون واريز شده است.

با توجه به اينکه درسال 92 اعتبارات مشخصي براي فدراسيون‌ها تعريف شده بود بعضي از فدراسيون‌ها حدود 80 درصد از بودجه اختصاص‌ داده شده خود را تحويل گرفته بودند، در مقابل برخي فدراسيون‌ها مبلغي بسيار کم دريافت کرده بودند، همين موضوع باعث شد تا بودجه 5 ميلياردي که در اختيار کميته قرار گرفته به برخي از فدراسيون‌ها بودجه‌اي تزريق نشود.

اعتراض بي فايده استقلالي ها به مسئولان الشباب

ميرشاد ماجدي سرپرست تيم استقلال درخصوص معطلي اعضاي استقلال درفرودگاه شهررياض گفت: متاسفانه نزديک به 2 ساعت و نيم در فرودگاه معطل شده بوديم و دقيقا همان کاري را با ما انجام دادند که سال گذشته کرده بودند.هر چه به مسئولان باشگاه رقيب اعتراض کرديم آنها مي گفتند ما کار خودمان را انجام مي دهيم و اين ازقوانين کشورعربستان است. متاسفانه همه مسافران را يک به يک در سالني مخصوص چک مي کردند که زمان زيادي طول کشيد تا از فرودگاه خارج شويم.وي درخصوص اينکه چرا فتح الله زاده با تيم نرفت و ظاهرا از فرودگاه برگشته است گفت: او اصلا به فرودگاه نيامده بود و من نمي دانم چرا مي گويند فتح الله زاده به فرودگاه آمده بود. ما در مدتي که درمهرآباد بوديم اصلا فتح الله زاده را نديديم.وي در پايان در خصوص اينکه گفته مي شود اکبرپوربه علت قهربا استقلال به عربستان سفر نکرده گفت: او يک ماه و نيم است که به علت مشکل کمر درد باما تمرين نمي کند.ما اصلا در اين مدت خبري از او نداشتيم و نمي دانم اين بحث قهر او از کجا مطرح شده است.

انگشت نگاري از کاروان استقلال

کاروان تيم فوتبال استقلال که ساعت 18 روزدوشنبه تهران را به مقصد رياض ترک کرده بود ساعت 24 به وقت تهران و در ساعت 22:30 به وقت محلي به فرودگاه شهررياض رسيد.آبي پوشان که سال گذشته هم درعربستان با انگشت نگاري مورد استقبال قرار گرفته بودند پس از رسيدن به فرودگاه رياض انگشت نگاري شده و بيش از2 ساعت در فرودگاه معطل شدند.اين موضوع باعث ناراحتي و سردرگمي تيم استقلال شد و آنها از نحوه ميزباني تيم الشباب در همين ابتدا ابراز ناراحتي کردند.آبي پوشان بعد ازحضوردرشهررياض راهي هتل «راديسون بلو» شدند.ديدار تيم هاي استقلال و الشباب امروز چهارشنبه برگزار خواهد شد.

جريمه استقلال و داماش

کميته انضباطي فدراسيون فوتبال در جديدترين آراي خود باشگاه‌هاي استقلال و داماش را به پرداخت جريمه نقدي محکوم کرد. ديدار دو تيم ذوب‌آهن اصفهان و داماش گيلان از هفته بيست و نهم رقابتهاي فوتبال ليگ برترباشگاه‌هاي کشوردرحالي دراصفهان برگزار شد که تيم داماش گيلان بيش از 5 بازيکن اخطاري و اخراجي در اين ديدار داشت.

بر همين اساس کميته انضباطي باشگاه داماش گيلان را به پرداخت10 ميليون ريال جريمه نقدي محکوم کرد.ضمن اينکه علي نظر محمدي سرمربي تيم داماش گيلان نيزبه دليل عدم حضوردرنشست مطبوعاتي به تذکر کتبي ومبلغ 5 ميليون ريال جريمه نقدي محکوم شد.

کميته انضباطي فدراسيون فوتبال همچنين اعلام کرد درجريان ديدار تيم‌هاي فولاد خوزستان و استقلال تهران از ديدارهاي هفته بيست و نهم که در اهواز برگزار شد، بازيکنان تيم استقلال تهران با 7 دقيقه تاخيروارد زمين مسابقه شدند. برهمين اساس باشگاه فوق به تذکر کتبي و مبلغ 21 ميليون ريال جريمه نقدي محکوم شد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پر گهر
در قلمرو ورزش
آگهي