جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1393/01/31 - روزنامه سراسري صبح ايران(يكشنبه) نسخه شماره 4687

 رييس مجلس:
 بايد در هدفمندي يارانه‌ها با گفت و گو با مردم به اراده جمعي برسيم 

 رئيس مجلس شوراي اسلامي با اشاره به تورم 40 درصدي در سالهاي 91 و اوايل سال 92 گفت: پيش بيني مي‌شود در سال 93 ، تورم به 22 و نيم درصد برسد.به گزارش ايسنا، علي لاريجاني، در همايش فرماندهان ناجا با بيان اين مطلب اظهار کرد: در سال 92 با توجه به سياست‌هاي اقتصاد مقاومتي که از سوي رهبري ابلاغ شد، اقداماتي براي کاهش تورم صورت گرفت و چه بسا اين که دولت و مجلس و ساير دستگاهها مصمم به اجراي آن هستند که مي‌توانند تاثيراتي در جامعه داشته باشند.

رئيس قوه مقننه اظهار کرد: پيش بيني مي‌شود شرايط تورمي از سال 93 به 22/5 درصد برسد که باز هم رقم قابل توجهي است اما شتاب کاهش آن تقريبا خوب است.

لاريجاني در بخش ديگري از سخنان خود به اجراي فاز دوم هدفمندي يارانه‌ها نيز اشاره کرد و گفت: در اين زمينه فکر مي‌کنم مسيري که دولت طي مي‌کند در تلاش است که سامان يافته انجام شود و همه شما هم بايد کمک کنيد که اين مرحله ، مرحله خوبي براي مردم باشد و مسئولين اجرايي هم بيشتر به مردم توضيح دهند و از همياري مردم استفاده کنند. رئيس مجلس شوراي اسلامي با بيان اينکه نبايد مباحثي مطرح شود که جامعه را نگران کند، افزود: مبناي کار دولت بايد همين گزارشي که مردم در ثبت نام داده‌اند، باشد وما به مردم اعتماد کنيم و تحرکي که از نظر رواني در اين زمينه ايجاد ناامني کند، نداشته باشيم.

لاريجاني خاطر نشان کرد: بايد در هدفمندي يارانه‌ها بتوانيم با گفت و گو با مردم به اراده جمعي برسيم و اميدواريم که اين مرحله با درستي طي شود.

وي افزود: مسير کاري که براي سرمايه‌گذاري و رونق به توليد باشد و منجر به خارج شدن ازوضعيت رکود باشد مفيد است که دولت در تلاش است که به اين سمت و سو کار را سوق دهد.

وي تاکيد کرد: مجلس هم قطعا کمک مي‌کند که بخش‌هاي توليدي از اين رکود خارج شوند و وضعيت اشتغال بهبود يابد.

رييس مجلس شوراي اسلامي در بخش ديگري از سخنان خود با اشاره به اينکه وضعيت نيروي انتظامي اينگونه است که بر اجراي قوانين متعدد نظارت مي‌کند، گفت: کار شما شکل همه‌جانبه و گسترده‌اي دارد و علي‌القاعده تخصص‌تان در مسائل امنيت بيش از ما است زيرا موضوعات مختلف را همه‌جانبه بررسي مي‌کنيد. البته هميشه نگاه بيروني مي‌تواند الهاماتي براي مباحث دروني باشد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پر گهر
در قلمرو ورزش
آگهي