جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1393/01/31 - روزنامه سراسري صبح ايران(يكشنبه) نسخه شماره 4687

 خبر 

 بکارگيري ايمني و کيفيت در طراحي سئوالات آزمون؛

شرکت 16 هزار داوطلب در آزمون دستياري

دبير شوراي آموزش پزشکي و تخصصي با اشاره به برگزاري چهل و يکمين آزمون دستياري پزشکي گفت: حدود 16 هزار پزشک در آزمون اين دوره شرکت کرده‌اند که تقريبا نيمي از آنها زن و نيمي از آنها مرد هستند.دکتر عبدا... کريمي در گفتگو با خبرنگار مهر افزود: منابع آزمون که تغييري نداشته است اما براي طراحي سئوالات از تعداد بسياري از استادان سئوالات را دريافت کرديم که براي بالابردن اطمينان و کيفيت سئوالات، چند بسته سئوال طراحي شده است که در نهايت در روز آزمون از يکي از اين بسته‌ها استفاده مي‌شود. وي خاطرنشان کرد: آزمون دستياري پزشکي 200 سئوال تستي دارد که از تمام رشته هاي مادر و مينور در آن سئوال آمده است و هر پاسخ مثبت 3 نمره و هر پاسخ اشتباه 1 نمره منفي دارد.

کريمي اظهار داشت: از نظر ايمني طراحي سئوال و کيفي بودن سئوالات آزمون نهايت دقت بکار گرفته شده است و گروه تلفيقي از اساتيد سئوالات را از ميان انبوه سئوالات طراحي شده انتخاب کرده‌اند. دبير شوراي آموزش پزشکي و تخصصي يادآور شد: حدود 16 هزار نفر در آزمون دستياري پزشکي که در روز 11 ارديبهشت ماه برگزار مي‌شود، شرکت مي‌کنند.

عضو کميسيون آموزش و تحقيقات مجلس اعلام کرد؛

ساماندهي دانشجويان دکتري و ارشد با "طرح سنجش و پذيرش دانشجو"

تصويب نهايي طرح سنجش و پذيرش دانشجو در مقطع دکتري و ارشد به رشد کيفي آموزش در مقاطع بالا کمک چشمگيري خواهد کرد.دکتر رضا صابري عضو کميسيون آموزش و تحقيقات مجلس در گفتگو با خبرنگار دانشگاهي باشگاه خبرنگاران اظهار داشت: همانطور که عنوان شد، اين طرح با طرح سنجش و پذيرش دانشجو در مقطع متوسطه و کنکور سراسري کاملا متفاوت است و به طور تخصصي مربوط به تحصيلات تکميلي يعني دکتري و ارشد مي‌پردازد و يکي از بستر‌هاي مهم در توسعه علمي کشور به لحاظ کيفي و پيش برد اهداف چشم‌انداز 1404 خواهد بود.

وي تصريح کرد: با توجه به مشکلاتي که در سال‌هاي اخير در پذيرش دانشجويان دکتري وجود داشته، بخصوص اعمال سهميه‌ها شرايط مشکلي را براي دانشجويان ايجاد کرده است، لذا بايد اين 2 مقطع مورد توجه ويژه قرار گيرند. وي يادآور شد: اين طرح به ساماندهي پذيرش دانشجويان اين دو مقطع منجر مي‌شود و در صورت تصويب نهايي آن يک سيستم جامعه در جهت سنجش و بررسي پذيرش دانشجويان در اين دو مقطع ايجاد خواهد شد.

تيم منتخب فوتسال دانشگاه آزاد اسلامي انتخاب شد

رودهن - خبرنگار آفرينش

اسامي افراد منتخب مرحله اول اردوي تيم انتخابي دانشگاه آزاد اسلامي معرفي گرديد.به گزارش خبرنگار آفرينش؛ با حضور دکتر محمد دادکان معاون ورزشي دانشگاه آزاد اسلامي، محمدرضا پهلوان مديرکل ورزش قهرماني و همگاني دانشگاه آزاد اسلامي، حسين شمس مربي تيم فوتسال دانشگاه وصبوريان مسئول اردوي انتخابي اسامي افراد منتخب مرحله اول اردوي تيم انتخابي دانشگاه آزاد اسلامي معرفي گرديده‌اند.

مديرکل ورزش قهرماني و همگاني دانشگاه آزاد اسلامي اسامي 15 نفر از کساني که انتخاب شده‌اند را اين گونه اعلام نمود:

سينا صريحي، محمد اکبري، سيد مجيد علوي، ميثم سليماني، سينا خودحال، سجاد نکوزاد، اصغر اسلامي، محمد کوهستاني، احمد ابراهيمي، الياس بندهي سرحدي، محسن سابقي، مهدي سارياني، معين منصوري، آرش خليل‌پور، بنيامين عموزاده.

معاون بين الملل دانشگاه آزاد خبر داد؛

تاسيس باشگاه مرکز همکاريهاي بين‌المللي آکسفورد (OICC)

به گزارش آفرينش به نقل از خبرگزاري آنا معاون بين الملل دانشگاه آزاد اسلامي با اشاره به تاسيس مرکز همکاريهاي بين‌المللي آکسفورد (OICC) ، از عضويت واحدها و مراکز دانشگاهي درون‌مرزي و برون‌مرزي در اين باشگاه خبر داد. سيد جواد انگجي در گفت و گو با خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاري آنا با بيان اين مطلب افزود: با توجه به تحولات سريع و عميق ساختاري آموزش عالي در سطح بين‌المللي که حاصل شاخصهايي نظير آموزش متاثر از پژوهش، فن‌آوري تجربه‌ها و فنون انتقال مي‌باشد، واحدها و مراکز آموزشي و پژوهشي دانشگاهي مي‌بايست آگاهي مناسبي از جديدترين پديده‌ها و تحولات علمي مدرن در سطح بين‌المللي داشته باشند. وي ادامه داد: بدين منظور دانشگاه آزاد اسلامي واحد آکسفورد طبق مصوبه هيئت رئيسه دانشگاه آزاد اسلامي اقدام به تاسيس مرکز همکاريهاي بين‌المللي (OICC) کرده است. معاون بين‌الملل دانشگاه آزاد اسلامي خدمات قابل ارائه به اعضاء را شامل دسترسي به وب سايت باشگاه اعضا و منابع علمي و پژوهشي آن، ارائه مشاوره توسط مشاوران OICC به واحدهاي عضو به منظور اجراي پروژه هاي آموزش عالي، همکاري با صنعت و برگزاري کنفرانسهاي بين‌المللي، تخفيف ويژه به مديران، اعضاي هيئت علمي و کارکنان واحدهاي عضو جهت شرکت در دوره‌هاي تخصصي آموزش حرفه‌اي و ضمن خدمت در انگلستان و... دانست.

وي همچنين با اشاره به اينکه اعضا مي‌توانند خبرنامه جامع الکترونيکي که در آن آخرين تحولات جهاني آموزش عالي به زبانهاي فارسي و انگليسي ارائه مي‌شود را دريافت کنند، گفت: ارائه تسهيلات جهت بازديد روسا، اعضا هيئت علمي و مديران اجرايي واحدهاي عضو از دانشگاه ها و مراکز علمي و آموزشي در انگلستان و اروپا و معرفي واحدهاي عضو در وب سايت مرکز همکاريهاي بين‌المللي آکسفورد جهت برقراري ارتباط با ساير موسسات و مراکز آموزشي و پژوهشي از ديگر خدمات قابل ارائه توسط اين مرکز به اعضا است. وي، برخورداري از تسهيلات ترجمه و ويراستاري جهت چاپ مقالات در نشريات معتبر علمي با استفاده از نرخ ويژه را از جمله امتيازات براي اعضا برشمرد.

انگجي يادآور شد: واحدها جهت کسب اطلاعات بيشتر مي‌توانند به وب سايت WWW.OICC.org.uk مرکز همکاريهاي بين‌المللي آکسفورد مراجعه کنند.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پر گهر
در قلمرو ورزش
آگهي