جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1393/01/31 - روزنامه سراسري صبح ايران(يكشنبه) نسخه شماره 4687

 خبر 

 جايگاه‌هاي CNG گازدار استان آذربايجان‌شرقي به 150 مورد افزايش يافت

تبريز- توفيقي

با گازرساني به يازدهمين جايگاه عرضه گاز CNG در شهرستان مرند، شمار جايگاه‌هاي گازدار در استان به 150 مورد افزايش يافت.مديرعامل شرکت گاز استان گفت: در راستاي انتقال گاز به بخش‌هاي صنعتي و زيرساختي در استان، تامين گاز متقاضيان اين بخش‌ها در اولويت قرار گرفته است.

مهندس ديني با اعلام اينکه امسال500 ميليون مترمکعب گاز به جايگاه هاي CNG استان اختصاص يافته ادامه داد: اين رقم شامل 8 درصد مصارف گاز در استان مي‌باشد.وي در ادامه توضيح داد: با راه‌اندازي و افتتاح جايگاه جديد در شهر زنوز، خودروهاي اين شهر از مراجعه به جايگاه‌هاي ديگر شهرستان‌ها بي‌نياز گرديده و زمينه صرفه‌جويي مصرف گاز و بنزين و کاهش زمان انتظار در جايگاه‌ها را فراهم نموده است.

مديرعامل شرکت گاز استان خاطرنشان کرد: هر چقدر با مديريت صحيح مصرف، گاز طبيعي را از خام‌سوزي به سمت مصرف انرژي در بخش صنعتي سوق دهيم علاوه بر کاهش آلايندگي محيط‌زيست، بيشترين بازدهي و ارزش افزوده را براي استان به ارمغان خواهد داشت.

مجري پستهاي 230 کيلوولت شرکت برق منطقه‌اي خوزستان:

طرح توسعه پست 230 کيلوولت NGL1200 (ليشتر) به بهره‌برداري رسيد‏

اهواز – خبرنگار آفرينش

مجري پستهاي 230 کيلوولت شرکت برق منطقه‌اي خوزستان گفت: طرح توسعه پست 230 کيلوولت NGL1200 (ليشتر) در 15 کيلومتري غرب گچساران به بهره‌برداري رسيد.جمشيد سجده اي افزود: هدف از توسعه پست، افزايش ظرفيت جهت تامين برق مورد نياز پروژه آبرساني پست ليشتر و تامين آب شرب شهرستان گچساران و نيز مشترکين جديد صنعتي، خانگي و عمومي اطراف شهرستان گچساران بوده است.

وي ادامه داد: اين پست در 15 کيلومتري غرب گچساران، جنب کارخانه گاز مايع NGL شرکت نفت گچساران واقع شده و قبلاً طرح شينه‌بندي آن رينگ چهار کليده و داراي دو دستگاه ترانس 11/230 کيلوولت جمعاً به ظرفيت 100 مگاولت آمپر بود.

سجده‌اي اظهار داشت: با اجراي پروژه طرح توسعه پست، آرايش تجهيزات به رينگ شش کليده تغيير داده شده و دو دستگاه ترانس 33/230 کيلوولت نيز به آن اضافه شده است .وي خاطرنشان کرد: با اجراي اين طرح ظرفيت پست به 200 مگاولت آمپر افزايش يافت و تعداد 12 فيدر خروجي 33 کيلوولت نيز به آن اضافه گرديد.

مجري پست هاي 230 کيلوولت شرکت برق منطقه‌اي خوزستان با اشاره به هزينه اجراي اين پروژه گفت: هزينه اجراي اين طرح حدود 56 ميليارد ريال بوده که از محل اعتبارات طرحهاي توسعه عمراني و نيز دستور کارهاي وصولي تامين شده است.

فرماندار دماوند تأکيد کرد؛

جلوگيري از ساخت وسازهاي بي‌رويه در بام ايران

دماوند - ايرج صادقعلي

فرماندار شهرستان دماوند بر لزوم جلوگيري از ساخت وسازهاي بي‌رويه در بام ايران با تلاش مردم و مسئولان تأکيد کرد.به گزارش خبرنگارآفرينش، ناصر محمودي‌فرد در مراسم تقدير از برترين‌هاي اجراي طرح مسير سبز - ساحل پاک در دماوند، با بيان اينکه دماوند يکي از شهرهاي مهم بوده که در حفظ محيط زيست مطرح است، اظهار داشت: اقدامات خوبي به منظور حفظ محيط زيست در سطح شهرستان دماوند صورت گرفته است.

وي افزود: آنچه جامعه را رنج مي‌دهد، زندگي ماشيني و از بين رفتن محيط زيست بوده؛ اما همين شرايط، فرصت‌ها و تهديدهايي براي شهرستان دماوند در حفظ محيط زيست فراهم کرده است.فرماندار شهرستان دماوند با بيان اينکه آنچه از دست‌اندرکاران با توجه به نزديکي دماوند به تهران انتظار مي‌رود، رسيدگي به بحث پسماندها، جلوگيري از ساخت و سازهاي بي‌رويه، از بين رفتن زمين‌هاي کشاورزي و زيستگاه‌هاي جانوري است، گفت: بايد در اين زمينه کار و از ظرفيت‌هاي شهرستان دماوند به خوبي استفاده کرد.

محمودي‌فرد با بيان اينکه حفظ محيط زيست مسئله‌اي است که اداره محيط زيست به تنهايي قادر به پيش‌برد آن نيست، اضافه کرد: اميدواريم بتوانيم با توجه به سياست دولت جديد، امکاناتي را فراهم کنيم که سازمان‌هاي مردم‌نهاد در کنار امکانات دولتي، مشارکت خوبي در حفظ محيط زيست داشته باشند و به حفظ محيط زيست کمک کنند.

اين مسئول با بيان اينکه در بخش آموزش براي مردم بايد کار شود تا آنها نيز در اين امر خطير مشارکت کنند، افزود: صدا و سيما در امور فرهنگي بسيار تاثير است و کاري که در ايام نوروز صورت گرفت و اين مسائل را در بنيان خانواده‌ها مطرح کرد، جاي قدرداني دارد.فرماندار شهرستان دماوند با اشاره به اقليم خوب و تنوع آب و هوايي در شهرستان دماوند گفت: دماوند يک شهر بزرگ در استان تهران است و ضرورت حفظ و نگهداري محيط زيست آن همواره مورد نظر مسئولان قرار دارد.

وي تصريح کرد: بايد تلاش کنيم تا ساختار محيط زيست شهرستان دماوند را با حجم منابع زيست محيطي اين شهرستان هماهنگ کنيم.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پر گهر
در قلمرو ورزش
آگهي