جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1393/02/03 - روزنامه سراسري صبح ايران(چهارشنبه) نسخه شماره 4690

 انتقاد از برگزاري انتخابات در سوريه؛
  بان کي مون: انتخابات رياست جمهوري سوريه راهکار سياسي را به شکست مي‌کشاند 

به دنبال اعلام زمان برگزاري انتخابات رياست جمهوري در سوريه و آغاز نام نويسي نامزدها، سازمان ملل، آمريکا و انگليس با انتقاد از اقدام دمشق در برگزاري انتخابات رياست جمهوري مدعي شدند که اين انتخابات فاقد اعتبار است.

به گزارش اسکاي نيوز، بان کي مون، دبيرکل سازمان ملل در واکنش به اعلام زمان برگزاري انتخابات رياست جمهوري در سوريه گفت: برگزاري انتخابات رياست جمهوري سوريه تلاش‌ها براي رسيدن به راهکار سياسي جهت حل بحران موجود در اين کشور را به شکست مي‌کشاند.

سخنگوي بان کي مون در اين خصوص در کنفرانسي مطبوعاتي با نقل از وي اعلام کرد: برگزاري انتخابات رياست جمهوري در شرايط کنوني سوريه و با توجه به شدت گرفتن درگيري‌ها روند سياسي در سوريه را به چالش کشانده و حل سياسي بحران اين کشور را غيرممکن مي‌کند. وي ادامه داد: برگزاري انتخابات رياست جمهوري بدين شکل با ماهيت و متن بيانيه ژنو در خصوص انتقال دموکراتيک قدرت در سوريه تناقض دارد. سخگوي بان کي مون همچنين اعلام کرد که بان کي مون و اخضر الابراهيمي، نماينده سازمان ملل و اتحاديه عرب در سوريه نسبت به برگزاري انتخابات رياست جمهوري در سوريه بارها هشدار داده‌اند.

در همين حال اتحاديه اروپا نيز با تاکيد بر موضع خود در قبال انتخابات رياست جمهوري سوريه اعلام کرد: برگزاري انتخابات رياست جمهوري در شرايط کنوني سوريه و در حالي که ميليون‌ها سوري به خاطر درگيري‌ها از شهر و ديار خود آواره شده‌اند در حقيقت مسخ کردن دموکراسي است و به هيچ وجه اعتباري ندارد. اتحاديه اروپا همچنين اعلام کرد که برگزاري انتخابات در سوريه تلاش‌ها براي رسيدن به راهکار سياسي را به شکست مي‌کشاند.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پر گهر
در قلمرو ورزش
آگهي