جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1393/02/03 - روزنامه سراسري صبح ايران(چهارشنبه) نسخه شماره 4690

 ميز خبر 

در گفت‌وگوي تلفني با کري؛

لاوروف: آمريكا، کي‌يف را به پايان خشونت‌ها وادار كند

وزير خارجه روسيه در تماسي تلفني با همتاي آمريکايي خود خواستار اعمال فشار ايالات متحده بر دولت اوکراين به منظور جلوگيري از بروز خشونت‌هاي بيشتر در جنوب شرق اوکراين شد.

به گزارش صداي روسيه، وزارت امور خارجه روسيه در بيانيه‌اي اعلام کرد، سرگئي لاوروف، وزير خارجه روسيه در تماس تلفني خود با جان کري، همتاي آمريکايي‌اش نسبت به اوضاع موجود در جنوب شرق اوکراين، محلي که شبه‌نظاميان افراط‌گرا به دنبال تداوم درگيري‌ها و خشونت‌ها هستند، ابراز نگراني کرد. وزير خارجه روسيه همچنين به همتاي آمريکايي‌اش تاکيد کرد که فشارها بر دولت اوکراين را براي جلوگيري از تداوم درگيري‌ها افزايش دهد و به رهبري دولت کي‌يف تاکيد کند تا بر تعهدات خود مبني بر انجام اقدامات براي احياي ثبات در کشور پايبند بماند تا به اين وسيله تنش‌ها در اوکراين پايان يابد.

هشدار واشنگتن وتل‌آويو نسبت به انحلال تشکيلات خودگردان فلسطين

واشنگتن به مسئولان فلسطيني نسبت به اقدامشان براي انحلال تشکيلات خودگردان فلسطين هشدار داد. به گزارش سما، ، سخنگوي وزارت خارجه آمريکا در کنفرانسي خبري عنوان داشت: ظرف سال‌هاي اخير تلاش‌هاي بسياري براي ساختن نهادهاي فلسطيني صورت گرفت و آمريکا هم با کمک‌هايش در اين امر سهم داشت، اما انحلال تشکيلات خودگردان در راستاي منافع فلسطيني‌ها نخواهد بود. وي تصريح کرد: انحلال تشکيلات خودگردان فلسطين پيامدهايي را بر روابط ما با فلسطيني‌ها و بر حمايت مالي ما از آن‌ها بر جاي خواهد گذاشت.پيشتر، منابع آگاه فلسطيني اعلام کرده بودند که احتمالاً محمود عباس به زودي از سمت خود استعفا داده و تشکيلات خودگران فلسطين را منحل کند. از سوي ديگر، "بنيامين نتانياهو"، نخست وزير رژيم صيهونيستي درخصوص تحولات فلسطين گفت: اخيرا فلسطيني‌ها درخصوص انحلال تشکيلات خودگردان فلسطين صحبت کردند و امروز درخصوص آشتي با حماس سخن مي‌گويند، آنها بگويند که چه تصميمي دارند.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پر گهر
در قلمرو ورزش
آگهي