جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1393/02/03 - روزنامه سراسري صبح ايران(چهارشنبه) نسخه شماره 4690

 خبر 

 فراخوان پنجمين جشنواره ملي نوآوري و فن‌آفريني دانشگاه تهران اعلام شد

به گزارش آفرينش به نقل از خبرگزاري آنا فراخوان پنجمين جشنواره ملي نوآوري و فن‌آفريني دانشگاه تهران با عنوان جايزه شهيد چمران از سوي پارک علم و فناوري دانشگاه تهران اعلام شد.به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاري آنا، فراخوان پنجمين جشنواره ملي نوآوري و فن آفريني دانشگاه تهران با عنوان جايزه دکتر شهيد چمران از سوي پارک علم و فناوري دانشگاه تهران اعلام شد.

براساس اين گزارش، پنجمين جشنواره ملي نوآوري و فن‌آفريني دانشگاه تهران (جايزه دکتر شهيد چمران) به منظور توسعه علم و دانش در ايران اسلامي و شناسايي، تشويق و حمايت از نوآوران و فن‌آفرينان برتر به خصوص جوانان نخبه و دانشمندان ايراني در ايجاد فضاي اقتصاد و دانش محور با همت پارک علم و فناوري دانشگاه تهران و حمايت‌هاي مالي، معنوي حاميان در خرداد ماه سال 1393 برگزار مي‌شود.

داوطلبان شرکت در اين دوره از جشنواره مي‌توانند در صورت داشتن شرايط، در هر يک از محورهاي جشنواره ثبت نام کنند.

در بخش رقابتي اين جشنواره، محورهاي علوم انساني، هنر و تربيت بدني ، الهيات، مديريت، اقتصاد، حقوق، زبان و ادبيات، کارآفريني، هنر و ... )علوم پايه و پزشکي( شيمي، فيزيک، بيولوژي، رياضي و داروسازي، دامپزشکي و ... ) علوم فني- مهندسي ( برق، کامپيوتر، مکانيک، معدن، متالوژي و ...) علوم کشاورزي، منابع طبيعي و محيط زيست و فن‌آوري‌هاي نوين ( فن‌آوري زيستي، فناوري نانو، فناوري اطلاعات، مهندسي علوم زيستي، هوافضا، انرژي) درنظر گرفته شده است.

همچنين در بخش غير رقابتي نيز حضور شرکت‌هاي رشدي و فناور مستقر در پارک هاي علم و فناوري و مراکز رشد با ارائه محصولات انجام مي‌گيرد و فناوري‌هاي در خدمت جانبازان و معلولان نيز محور ويژه اين جشنواره است.

داوطلبان براي ارائه آثار تا 31 ارديبهشت‌ماه فرصت دارند و جشنواره نيز در روز 31 خردادماه برگزار مي‌شود.

مدير روابط‌عمومي دانشگاه صنعتي‌کرمانشاه تشريح‌کرد؛شرايط انتقال و ميهماني دانشجويان در سال تحصيلي 93-92

مدير روابط عمومي دانشگاه صنعتي کرمانشاه شرايط انتقال و ميهماني دانشجويان در سال تحصيلي 93-92 در اين دانشگاه را تشريح کرد.حسين پار در گفت‌وگو با خبرنگار سرويس «دانشگاهي» خبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا) -منطقه کرمانشاه، در اين باره اظهارکرد: دانشجوي متقاضي بايستي با اطلاع کامل از شرايط آئين‌نامه ميهماني و انتقال درخواست خود را مبني بر نوع آن (2 نيمسال ميهماني،‌ تمديد ميهماني، ميهمان دائم و انتقال) در سامانه خدمات آموزشي دانشجويي وزارت علوم به آدرس www.msrt.gov.ir ثبت کنند.وي افزود: زمان اعلام شده براي اين مهم از 31 فروردين تا 31 ارديبهشت ماه جاري است.

مدير روابط عمومي دانشگاه صنعتي کرمانشاه گفت: پس از ثبت درخواست دانشجويان در سامانه خدمات بايد با اطلاع کامل از شرايط و ضوابط دانشگاه مقصد، رشته و مقطع تحصيلي، وضعيت دوره مورد تقاضا در دانشگاه مقصد، نسبت به انتخاب دانشگاه مقصد اقدام و مستندات خود را براي تقاضاي ارائه شده، اسکن و ضميمه تقاضا کنند.

پار خاطرنشان کرد: دانشجوي متقاضي، مسئول صحت اطلاعات ارائه شده درخصوص شرايط خاص خود خواهد بود و در صورت عدم احراز هر يک از اطلاعات ارائه شده امکان ميهماني يا انتقال را از خود سلب خواهد کرد.مدير روابط عمومي دانشگاه صنعتي کرمانشاه اظهارکرد: دانشجويان جهت دريافت اطلاعات بيشتر و دريافت آيين‌نامه‌هاي مرتبط به آدرس سامانه فوق‌الذکر مي‌توانند به اداره کل آموزش دانشگاه مراجعه کنند.

رئيس اتحاديه موسسات غير انتفاعي خبر داد؛

افزايش 20 درصدي "شهريه دانشگاه"

ميزان شهريه دانشگاه‌هاي غير انتفاعي به طور نهايي و مصوب در دفترچه کنکور سراسري مشخص مي‌شود.علي آهومنش رئيس اتحاديه موسسات غيرانتفاعي در گفتگو با خبرنگار دانشگاهي باشگاه خبرنگاران گفت: طي جلساتي که در اتاق فکر مبني بر تعيين وضعيت شهريه موسسات غير انتفاعي تشکيل شده ميزان شهريه موسسات غير انتفاعي بين 15 تا 20 درصد در تمام مقاطع افزايش مي‌يابد.

وي افزود: البته بحث افزايش شهريه دانشگاه‌هاي غيرانتفاعي و تصميمات مشخص شده در اين رابطه بايد به نظر و تصميم شوراي وزارت علوم و شوراي معاونت وزارت علوم نيز برسد.آهومنش تصريح کرد: بحث ميزان شهريه دانشگاه‌هاي غير انتفاعي بايد قبل از چاپ دفترچه کنکوري سراسري مشخص شود تا داوطلبان از ميزان شهريه اين دانشگاه در تمامي مقاطع با خبر باشند.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پر گهر
در قلمرو ورزش
آگهي