جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1393/02/03 - روزنامه سراسري صبح ايران(چهارشنبه) نسخه شماره 4690

 خبر 

 جلوگيري از تکديگري نيازمند همکاري دستگاههاي اجرايي است

اروميه - خبرنگارآفرينش

نماينده اروميه در خانه ملت گفت: جلوگيري از روند رو به رشد تکديگري در اروميه نيازمند همکاري دستگاههاي اجرايي است.نادر قاضي پور با بيان اين مطلب افزود: دو عامل مردم و دستگاههاي اجرايي در رابطه با جلوگيري از افزايش تکديگري در اروميه دخيل هستند که در اين ميان نقش دستگاههاي اجرايي بسيار مهم است.وي تصريح کرد: 8 سال پيش در اروميه توسط دستگاههاي اجرايي اقدامات مناسبي در رابطه با جلوگيري از تکديگري در اروميه شکل گرفت ولي متاسفانه بعدا اين روند سير نزولي به خود گرفت.قاضي پور تاکيد کرد: اگر فرمانداري، شهرداري، بهزيستي و دستگاه قضايي دست به دست هم دهند مي‌توان يک روزه تکديگري را در اروميه ريشه‌کن کرد.

گازرساني به 100 روستاي استان کرمان در سال1392

کرمان - اميرماهاني

مهندس محمد علي وديعتي مديرعامل شرکت گاز استان کرمان، از بهره‌مندي 100 روستاي استان کرمان در طي سال 92 خبر داد و گفت: در سالي که گذشت با همت و تلاش کارکنان، مهندسان و پيمانکاران عمليات اجرايي گاز رساني به 100 روستاي استان به پايان رسيد و خانوارهاي اين عزيزان از نعمت گاز طبيعي بهره‌مند شدند.

وي با اشاره به اينکه تاکنون 37 شهر و 506 روستا در استان کرمان از نعمت گاز طبيعي بهره‌مند هستند گفت: گاز رساني به 13 شهر و 119 روستا دردست اجرا و طراحي مي‌باشد و اميد است با تخصيص بودجه و اعتبارات لازم از سوي شرکت ملي گاز ايران بتوانيم در سال جاري و سالهاي آتي اين شهرها و روستاها را از اين نعمت خدادادي بهره‌مند سازيم. 

براتي:

مشکل اصلي آبفاي قدس کمبود اعتبار و مشکلات مالي است

شهر قدس - اصغري

مديرکل آبفاي شهرها و شهرکهاي غرب استان تهران اعلام کرد: مهمترين مشکل قدس در امور آب و فاضلاب مشکل مالي و کمبود اعتبار است، اين شهرستان درآمد چنداني ندارد و همان درآمد اندک فقط پاسخگوي هزينه‌هاي برق و پرداخت حقوق کارکنان مي‌شود.

حبيب‌ا... براتي افزود: بيشتر منابع مالي قدس از ديگر مناطق و تهران تامين مي‌شود و با وجود کمبود اعتبارات دولتي در چند سال گذشته، اقدامات مناسبي ازجمله احداث منبع 10 هزار متر مکعبي با هزينه 50 ميليارد ريالي انجام شده درحالي که اعتبار دولتي تنها پنج ميليارد ريال بوده است.

اين مسئول ادامه داد: اعتباراتي که سالانه در قدس هزينه مي‌شود حدود 200 ميليارد ريال است، اما اعتبارات جذب شده از مردم در حدود 20 ميليارد ريال است و پنج ميليارد ريال هم اعتبارات دولتي است، هر اداره‌اي بخصوص آبفا وابسته به منابع مالي است و اگر مشکلات مالي برطرف شوند، اين بخش توسعه مي‌يابد.

مديرکل آبفاي شهرها و شهرکهاي غرب استان تهران، فرماندار، رئيس امور آبفا، رئيس شبکه بهداشت و معاونان فرماندار قدس درراستاي رسيدگي به مشکلات فاضلاب شهرستان بويژه بلوار امام حسين(ع) و 20 متري وليعصر، از محلهاي فوق بازديد ميداني کردند تا با مشکلات مردم از نزديک آشنا شوند و درصدد رفع آنها برآيند.

افزايش اعتبار لايروبي انهار و تالابهاي اقماري درياچه اروميه

اروميه - خبرنگارآفرينش

اعتبارات لاي روبي انهار و مسيرهاي ورودي آب تالابهاي آذربايجان غربي بيش از دو برابر شد.

عباس‌نژاد مدير کل حفاظت محيط زيست آذربايجان غربي با بيان اين مطلب اظهار داشت: درراستاي افزايش حجم آب ورودي به تالابهاي استان اعتبار لايروبي انهار و تالابهاي اقماري درياچه اروميه امسال با افزون بر دو ميليارد ريال اعتبار تخصيصي بيش از دو برابر افزايش يافت.

او اظهار داشت: امسال نيز مشابه سالهاي قبل اين دستگاه اقدام به ساماندهي و لايروبي انهار و مسيرهاي ورودي به تالابهاي جنوب استان نموده است که در اين راستا دهها کيلومتر از انهار سنتي و مسيرهاي ورودي تالابهاي اقماري حوضه درياچه اروميه، لايروبي مي‌شوند.

عباس‌نژاد گفت: تالابهاي حاشيه پارک ملي درياچه اروميه يکي از بي‌بديل‌ترين اکو سيستمهاي تالابهاي کشور هستند که هم‌اکنون با توجه به وضعيت درياچه اروميه مي‌توانند نقش بسيار مهمي در توازن اکوسيستم منطقه و حفظ تنوع زيستي ايفا کنند.

وي ادامه داد: هم‌اکنون نيز با تلاش اين نهاد و جوامع محلي تالابهاي اقماري درياچه اروميه در وضعيت مناسبي قرار گرفته‌اند و و کارکرد مطلوب خود را به نحو احسن ايفا مي‌کنند.

تالابهاي جنوب آذربايجان غربي جزو تالابهاي بين‌المللي و تحت مديريت سازمان در قالب مناطق چهارگانه هستند که آق‌قلعه"حسنلو"، يادگارلو، کاني برازان، سولدوز، سيران گلي" دورگه سنگي" و تالاب نوروزلو از آن جمله‌اند.

نانواييهاي استان البرز رتبه‌بندي مي شوند

کرج - خاکپور

معاون برنامه‌ريزي و اشتغال استانداري البرز از رتبه‌بندي نانواييهاي اين استان به منظور افزايش سطح کيفيت نان به شهروندان خبر داد.

به گزارش خبرنگار آفرينش به نقل از پايگاه اطلاع‌رساني استانداري البرز، دکتر مهرداد مظفري با بيان اين مطلب در جلسه کارگروه آرد و نان اظهار داشت: بر اين اساس نانواييها با توجه به معيارهاي بهداشتي همچون بهداشت فردي، بهسازي محيط، استفاده از مواد اوليه سالم، بهسازي انبار نگهداري صحيح آرد، داشتن کارت بهداشت و گذراندن دوره‌هاي آموزش بهداشت اصناف امتياز گرفته و رتبه‌بندي مي‌شوند.

وي گفت: در اين طرح اگر نانوايي رتبه پايين و غيربهداشتي را کسب کند ممکن است حتي تا مرحله تعطيلي موقت نيز پيش برود و در اين زمينه براي آگاهي عمومي رتبه نانواييها در معرض ديد عموم قرار مي‌گيرد. اين مسئول افزود: با توجه به ضرورت ارايه آموزشهاي تخصصي و عمومي در محل توليد نان به نانوايان و نظارت و ارزيابي بر چگونگي استفاده از مطالب آموزشي در فرآيند توليد نان توسط ناظران کيفي به آنها ارائه شود.

مظفري تصريح کرد: براي جذب مشتري لازم است نان با کيفيت در اختيار مردم قرار بگيرد و کساني که مرتکب خلاف از جمله کم فروشي، گرانفروشي و عدم رعايت نکات بهداشتي مي‌شوند با آنها برخورد شود.

وي با بيان اين که تمام واحدهاي نانوايي در سطح استان البرز مشغول ارايه خدمات به شهروندان هستند گفت: واحدهايي که رعايت ساعت کار، بهداشت، کيفيت نان و ساير دستورالعملها و وظايف مربوطه را خوب انجام دهند طي بازديدهايي که به عمل مي‌آيد درجه‌بندي شده و مورد حمايت ويژه قرار خواهند گرفت.

معاون استاندار گفت: اتحاديه نانوايان مسوول پيگيري امور مربوط به نانواييها است و بايد به شکل مستمر و هدفمند در زمينه رفع نقايص نانواييها چاره‌انديشي کنند و هيچ توجيهي در زمينه عدم کيفيت و ساير مسايل مربوط به اين حوزه قابل قبول نيست.

به گفته وي ارائه امتياز به واحدهايي که نکات بهداشتي را رعايت کنند در ارتقاي کيفيت نان موثر است.

وي در پايان تصريح کرد:شهروندان در مصرف نان مديريت داشته باشند و از هر گونه اسراف جلوگيري نمايند.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پر گهر
در قلمرو ورزش
آگهي