جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1393/02/03 - روزنامه سراسري صبح ايران(چهارشنبه) نسخه شماره 4690

 دقيقه نود 

 پيروزي پرگل تيم ملي برابر تيم سيزدهم آفريقاي جنوبي

تيم ملي فوتبال ايران که دراردوي تدارکاتي آفريقاي جنوبي به سرمي‌برد دراولين بازي تدارکاتي صبح سه‌شنبه تيم موروکا سوالس تيم سيزدهم آفريقاي جنوبي را با پنج گل شکست داد.گل‌هاي اين بازي که از ساعت 9:30 به وقت محلي آغاز شد را پيام صادقيان (30)، رضا نوروزي (37)، محمدرضا خلعتبري (50)، کريم انصاري‌فرد (70 و 85) به ثمر رساندند.کي‌روش دراين بازي از تمامي بازيکنان حاضردراردوبه غيرازاميرحسين صادقي وعليرضا بيرانوند استفاده کرد.دروازه‌بان تيم ايران در نيمه نخست سوشا مکاني و در نيمه دوم حامد لک بود.

تکذيب حضورعابديني درتراکتورسازي

مديرعامل باشگاه داماش خبرمذاکره با وي براي پذيرفتن مديريت باشگاه تراکتورسازي را تکذيب کرد.امير عابديني درباره خبر احتمال رفتنش به تبريز و پذيرفتن مديريت باشگاه تراکتورسازي گفت: هيچ صحبتي در اين باره با من نشده و اين خبر سراسر شايعه است.

رسانه‌هاي انگليسي مطرح کردند

کي‌روش گزينه‌ اصلي هدايت منچستر‌يونايتد

تيم فوتبال منچستريونايتد اين فصل با هدايت ديويد مويس نتايج ضعيفي کسب کرد وعلاوه بر حذف از ليگ قهرمانان اروپا، جام اتحاديه و جام حذفي در ليگ برتر نيز دررده هفتم قرار گرفته است و شانسي براي کسب سهميه ليگ اروپا را ندارد.روزنامه‌ "ديلي ميل" اعلام کرد: خانواده گليزر که مالکيت باشگاه منچستريونايتد را برعهده دارد از نتايج اين تيم در اين فصل راضي نيست وديويد مويس راازکاربرکنارکرد.اين روزنامه‌ همچنين اعلام کرد: سران باشگاه منچستريونايتد درپي مذاکره با چند مربي براي قبول هدايت اين تيم هستند که در اين بين نام کارلوس کي‌روش، سرمربي تيم ملي فوتبال ايران نيز به چشم مي خورد. کي‌روش که در ابتداي فصل پيشنهاد حضور در منچستريونايتد را رد کرد در کنار يورگن کلوپ از گزينه‌هاي اصلي منچستريونايتد براي سرمربيگري اين تيم در فصل آينده است.قرارداد کارلوس کي‌روش با فدراسيون فوتبال ايران پس از جام جهاني 2014 برزيل به پايان مي‌رسد و هنوز اين مربي قراردادش را با فدراسيون فوتبال ايران تمديد نکرده است.

ملي پوشان واليبال در سفارت بلغارستان و صربستان

تيم ملي واليبال ايران قراراست براي برپايي دو مرحله اردوي تدارکاتي پيش ازآغاز ليگ جهاني به کشورهاي بلغارستان و صربستان برود؛ از همين رو اعضاي تيم ملي واليبال صبح ديروز براي دريافت رواديد به سفارت کشورهاي بلغارستان و صربستان رفتند.

تيم ملي واليبال ايران که خود را براي حضور در مسابقات ليگ جهاني آماده مي‌کند قراراست با اضافه شدن کواچ، سرمربي جديد تيم ملي ايران براي برپايي اردوي تدارکاتي به کشورهاي صربستان و بلغارستان برود. ملي‌پوشان در تاريخ 26 تا 30 ارديبهشت به بلغارستان خواهند رفت و پس از آن در تاريخ اول تا هشتم خرداد ماه هم به صربستان مي‌روند تا چند بازي تدارکاتي در اين دو کشور برگزار کنند.

وداع مهاجم استقلال قبل از بازي با الريان!

محمد مهدي نظري مهاجم تيم فوتبال استقلال يکي از بازيکناني است که درچند وقت اخير به دلايل مختلف در تمرينات استقلال حضور ندارد. وي مدتي مصدوم بود و قبل ازسفراستقلال به عربستان هم با اعلام کادر پزشکي اين تيم با وجود رفع مصدوميت تنها نظاره گر تمرين بود و در نهايت هم آبي پوشان را در اين سفرهمراهي کرد اما درترکيب جايي نداشت.

اين بازيکن که امسال يک گل براي استقلال مقابل راه آهن به ثمر رسانده در اين هفته هم در تمرينات تيمش حضور پيدا نکرده و ظاهراخداحافظي زودهنگامي با استقلال انجام داده است.

نظري در صفحه اجتماعي خود نوشته است:سلام دوستان، مي دانم خيلي ها دوست دارند من ازاستقلال بروم وحالا اين روز فرا رسيد. به روح برادرم من براي استقلال با تمام وجود براي استقلال بازي کردم اما نشد، سال بدي داشتم اما دلم نمي خواست اينگونه از شما جدا شوم.

جدايي منتظري از اردوي تيم ملي!

پژمان منتظري مدافع تيم ملي، اردوي ايران درآفريقاي جنوبي را ترک مي کند.باشگاه ام صلال قطر تنها در شرايطي به اين بازيکن اجازه داد به آفريقا برود که پيش ازبازي مرحله سوم جام امير قطربه اردوي تيمش بازگردد. بدين ترتيب، پژمان منتظري که صبح يکشنبه گذشته به اردوي تيم ملي رسيده بود، بايد يکشنبه آينده ژوهانسبورگ را ترک کند وبه دوحه بازگردد تا دراردوي ام صلال حاضر شود.

پس از مکاتبات چند مرحله اي فدراسيون فوتبال با اين باشگاه، آنها پذيرفتند منتظري به تمرينات ايران ملحق شود اما روز 27 آوريل(يکشنبه آينده) در دوحه و در تمرينات اين تيم شرکت کند. قرار است ام صلال در رقابت هاي جام امير، روز30 آوريل(چهارشنبه آينده) به ميدان برودومنتظري دراين بازي درترکيب تيمش خواهد بود. در صورتي که ام صلال برنده اين بازي باشد و به مرحله بعد صعود کند، ام صلال او را دراختيار تيم ملي قرارنمي دهد. درغير اينصورت، مدافع ايران آزاد خواهد شد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پر گهر
در قلمرو ورزش
آگهي