جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1393/02/13 - روزنامه سراسري صبح ايران(شنبه) نسخه شماره 4698

 مروري بر تقويم امتحانات دانشگاه‌هاي تهران و شهرستان‌ها 

 
کمتر از 50 روز به شروع مسابقات جام جهاني مانده است و همزمان با آن روز به روز هم به امتحانات پايان ترم دانشگاه‌ها نزديک‌تر مي‌شويم و دانشجويان در کنار بحث‌هاي داغ فوتبالي، براي امتحانات آماده مي‌شوند.به گزارش آفرينش به نقل از خبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا)، شروع بازي‌هاي جام جهاني درست در اوج امتحانات نيم‌سال دوم بخصوص بازي ايران- نيجريه در 26 خرداد، زمزمه احتمال تغيير برنامه امتحاني را براي مدتي دردانشگاه‌ها مطرح کرد اما در همان زمان نيز معاون وزيرعلوم بر تمام اين احتمالات و زمزمه‌ها خط بطلان کشيد و تاکيد کرد: "برنامه امتحاني دانشگاه‌ها به دليل مسابقات تغيير نمي‌کند." در اوايل هفته جاري نيز دکتر فرجي دانا وزيرعلوم هرگونه تغيير در برنامه امتحاني به دليل مسابقات جام جهاني فوتبال را رد کرد.

مروري بر برنامه امتحاني دانشگاه‌هاي تهران و شهرستان‌ها نشان مي‌دهد که امتحان بسياري از دانشگاه‌ها تداخل چنداني با مسابقات جام جهاني ندارد به عنوان مثال دانشگاه علامه طباطبايي امتحانات خود را در فاصله 3 تا 18 خرداد برگزار مي‌کند.

در دانشگاه اميرکبير و علم و صنعت نيز امتحانات از 10 تا 25 خرداد خواهد بود و دانشگاه قم هم 10 تا 26 خرداد امتحان برگزار مي‌کند.

در اين دانشگاه‌ها برنامه به صورتي چيده‌ شده که مسابقات جام جهاني به درس دانشجويان لطمه نزند و شروع مسابقات و علي‌الخصوص مسابقات ايران همزمان با پايان امتحانات باشد.

در دانشگاه صنعتي شريف امتحانات از 19 خرداد تا 5 تير برگزار مي‌شود اما بنا بر اعلام اين معاونت آموزشي اين دانشگاه، تاريخ امتحانات ثابت است و ابلاغيه‌اي نيز در مورد تغيير تاريخ امتحانات دريافت نشده است.

در دانشگاه الزهرا(س) نيز به گفته انسيه خزعلي رئيس دانشگاه، تنظيم تقويم آموزشي به دست هيئت امناي دانشگاه صورت مي‌گيرد. امتحانات از 17 خرداد تا 5 تير برگزار مي‌شود ولي دانشگاه تصميمي براي تغيير در اين تقويم را ندارد.

امتحانات دانشگاه‌هاي تهران نيز از جمله تهران، تربيت مدرس و خواجه نصير در فاصله 17 خرداد تا 5 تير و دانشگاه‌هاي شهرستان‌ها در سمنان، اروميه، بروجرد، اصفهان، تبريز، همدان و شيراز از 10 خرداد تا 10 تير برگزار خواهد شد.

نيمسال تحصيلي دوم دانشگاه‌ها درحالي رو به اتمام است که دانشجويان در صورتي که علاقه‌مند تماشا و پيگيري بازي‌هاي جام جهاني را دارند، بايد از همين امروز براي امتحانات خود برنامه‌ريزي جدي داشته باشند تا تلاش يک سال تحصيلي خود را به دليل هيجان کوتاه مدت فوتبالي تباه نکنند.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پر گهر
در قلمرو ورزش
آگهي