جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1393/02/16 - روزنامه سراسري صبح ايران(سه شنبه) نسخه شماره 4701

 رييس کل سازمان امور مالياتي:
 ممنوع الخروجي هاي مالياتي بيش از 6 هزار نفر است 

رييس کل سازمان امور مالياتي گفت: دولت تا کنون درخواستي از سازمان امور مالياتي براي شناسايي افراد ثروتمند جهت حذف پرداخت يارانه نکرده است. به گزارش آفرينش، يکي از راه‌هايي که دولت مي‌توانست براي شناسايي افراد ثروتمند جهت حذف ازگرفتن يارانه کمک کند از طريق پرداخت‌هاي مالياتي بود همچنين سازمان امور مالياتي به عنوان متصدي اين امر مي‌توانست اصلي‌ترين مرکز کمک‌رسان به دولت باشد که تا کنون درخواستي از سوي دولت به اين سازمان نشده است.

علي عسکري رييس کل سازمان امور مالياتي در خصوص کمک سازمان امور مالياتي به دولت براي شناسايي افراد متمول جهت حذف دريافت يارانه اظهار داشت: اين مساله بستگي به اين دارد که برنامه دولت براي شناسايي افراد چگونه است و از چه روشي قرار است براي راستي آزمايي استفاده کند.وي افزود: قانون به دولت اجازه داده است در مواردي که لازم ببيند اين راستي آزمايي را انجام دهد لذا بايد کمي تحمل کنيم ببينيم برنامه و سياست دولت براي راستي آزمايي چيست.عسکري در پاسخ به اين سئوال که اطلاعات نظام مالياتي آن‌قدر جامع است که بتواند کمک‌رسان مفيدي در اين امر به دولت باشد؟ گفت: اگر دولت از نظام مالياتي درخواست کند ما هم بر اساس اطلاعاتي که داريم به دولت در اين زمينه کمک خواهيم کرد.رييس کل سازمان امور مالياتي ادامه داد: شايد ضرورتي به مراجعه ما نباشد و از مسيرهاي ديگر اين شناسايي انجام شود شايد هم نخواهند وارد اطلاعات مالياتي افراد شوند.

علي عسکري در نشست خبري در مورد جلسه رئيس سازمان مالياتي با وزير امور اقتصادي و دارايي و رئيس کل بانک مرکزي توضيح داد: جلسه هماهنگي با بانک مرکزي برگزار مي شود و در اين جلسه موضوعات متعددي در قالب چارچوب کاري مورد بحث قرار دارد و همچنين با وزير امور اقتصادي و دارايي نيز در همين جلسه مسائل مختلفي مورد بررسي قرار مي گيرد.

معاون وزير اقتصاد، همچنين تعداد کل ممنوع الخروجي هاي مالياتي را بيش از 6 هزار نفر اعلام کرد و با بيان اينکه تعداد ممنوع الخروجي هاي مالياتي نسبت به سال هاي گذشته کمتر شده است، افزود: اواخر سال گذشته سقف رقم ممنوع الخروجي هاي مالياتي را بر اساس اختيارم افزايش داده ام، به طوري که قبلا اين رقم يک ميليون تومان بود که آن را به 10 ميليون تومان بالا برديم. همچنين رقم مالياتي ممنوع الخروجي هاي واحدهاي توليدي 100 ميليون تومان و واحدهاي توليدي داراي پروانه بهره برداري 500 ميليون تومان شده است، بنابراين اگر بدهي آنها کمتر از اين رقم باشد، رفع ممنوع الخروجي صادر مي شود.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پر گهر
در قلمرو ورزش
آگهي