جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1393/02/25 - روزنامه سراسري صبح ايران(پنجشنبه) نسخه شماره 4708

 ميز خبر 

وزير دادگستري:

بابک زنجاني همکاري‌ خوبي در بازجويي‌ها نداشته است

وزير دادگستري گفت: تا به امروز بابک زنجاني همکاري خوبي را در مجموعه بازجويي‌ها نداشته و اموال شناسايي شده وي نيز در داخل کشور جوابگوي بدهکاري‌اش نيست.به گزارش باشگاه خبرنگاران، "حجت‌الاسلام مصطفي پورمحمدي" وزير دادگستري در حاشيه جلسه هيئت دولت در جمع خبرنگاران درباره پيگيري وضعيت معوقات بانکي از سوي دولت و قوه قضاييه گفت: دولت ليست جامعي را در اين راستا ارائه کرده است و ما تنها نمي‌توانيم از قوه قضاييه انتظار داشته باشيم که در اين زمينه وارد عمل شود بلکه بايد تمامي دستگاه‌ها دست به دست هم دهند تا اين معوقات بانکي وصول شود.

وي افزود: ما درصدد هستيم بخش‌هاي مختلفي را به صورت جدي در اين مرحله وارد عمل کنيم و تا به امروز نزديک 2 هزار ميليارد از معوقات بانکي بازگشته است. وي درباره پرونده بابک زنجاني گفت: تا به امروز بابک زنجاني همکاري خوبي را در مجموعه بازجويي‌ها نداشته و اموال شناسايي شده وي نيز در داخل کشور جوابگوي بدهکاري‌اش نيست.

وزير خارجه فرانسه:

توافق با ايران در لحظه آخر خواهد بود

وزير خارجه فرانسه در گفت‌وگو با جمعي از خبرنگاران آمريکايي در واشنگتن گفت: يک توافق هسته‌اي با ايران زماني حاصل خواهد شد که به طور جدي به مساله مقياس سانتريفيوژهاي ايران رسيدگي کند و به سوالات مربوط به اتهامات وجود ابعاد نظامي در فعاليت‌هاي هسته‌اي گذشته ايران پاسخ دهد.

به گزارش بي‌بي‌سي، لوران فابيوس، وزير خارجه فرانسه همزمان با آغاز دور جديد مذاکرات ايران و گروه 1+5 در وين پايتخت اتريش به خبرنگاران آمريکايي گفت که نمي‌تواند پيش‌بيني کند آيا اين مذاکرات تا ضرب‌الاجل 20 ژوئيه که پايان توافق اوليه است به موفقيت مي‌رسد يا نه؟

وي ادامه داد: اگر ايران و کشورهاي عضو گروه 1+5 به گونه‌اي مديريت کنند که به توافق برسند اين توافق در لحظه آخر خواهد بود.

همکاري اطلاعاتي ژاپن و اسرائيل عليه ايران

سرائيل و ژاپن درباره همکاري اطلاعاتي امنيتي عليه ايران توافق کردند.به گزارش عصر ايران به نقل از روزنامه القدس العربي چاپ لندن، ژاپن و اسرائيل درباره يکپارچه سازي اقدامات خود عليه توانمندي هاي جنگ الکترونيک چين توافق کرده اند. به ادعاي اين گزارش، چين توانمندي هاي جنگ الکترونيک خود را به سپاه پاسداران و کره شمالي منتقل کرده اند.برهمين اساس تعدادي از کارشناسان اسرائيلي به زودي به توکيو سفر مي‌کنند تا به ژاپن در ايجاد برنامه امنيت سايبري و مقابله با حملات سايبري احتمالي عليه زيرساخت هاي نظامي و تاسيسات استراتژيک و شرکت ها کمک کنند.

همچنين افسران دفاع غيرنظامي (پدافند غيرعامل) از ژاپن در دوره هاي امنيت سايبري در اسرائيل مشارکت خواهند کرد. در توافقات امضا شده ميان شينزو ابه و بنيامين نتانياهو نخست وزيران ژاپن و اسرائيل در توکيو موضوع همکاري در زمينه دفاع سايبري مطرح شده است.

اطمينان آمريكا به اعراب:

مذاکرات هسته‌اي، امنيت منطقه را تضعيف نمي‌کند

وزير دفاع آمريکا به هم‌پيمانان خود در شوراي همکاري خليج (فارس) اطمينان داد مذاکرات کنوني ايران و گروه 1+5 درخصوص فعاليت‌هاي هسته‌اي اين کشور امنيت هم‌پيمانان آمريکا در منطقه را تضعيف نخواهد کرد.به گزارش ايسنا، چاک هاگل، وزير دفاع آمريکا در سخنانش در آغاز کنفراس شوراي همکاري خليج (فارس) گفت: واشنگتن اميدوار است که پيشرفت‌هايي در زمينه تهيه پيش‌نويس توافق نهايي مذاکرات با ايران در هفته جاري در وين حاصل شود.

براساس گزارش پايگاه خبري گلف نيوز، وي در ادامه گفت: همزمان که مذاکرات رو به جلو پيش مي‌رود من مي‌خواهم در مورد دو چيز به شما اطمينان دهم؛ اول اينکه اين مذاکرات تحت هيچ شرايطي براي توافق هسته‌اي با ايران امنيت منطقه را کنار نخواهد گذاشت.رئيس پنتاگون همچنين بيان کرد:‌ دوم اين است که اگرچه ترجيح ما راه‌حل ديپلماتيک است آمريکا آماده است تا اطمينان حاصل کند که ايران به دنبال سلاح هسته‌اي نيست و اينکه ايران به متن هرگونه توافقي پايبند خواهد بود.وي افزود: اگر ايران به مذاکرات هسته‌اي پشت پا بزند آمريکا به تعهدات خود در زمينه امنيت هم‌پيمانانش در حاشيه خليج (فارس) متعهد است.

بيش از 200 کشته در فاجعه معدن در ترکيه

در اثر انفجار ناشي از اتصال برق کوره يک معدن توليد زغال سنگ در استان مانيسا ترکيه دستکم 205 نفر از کارگران در آتش سوخته و جان دادند.به گزارش عصر ايران به نقل از سي ان ان ترک اين حادثه در يک معدن زغال سنگ متعلق به يک شرکت خصوصي در شهر سوما در استان مانيسا در غرب ترکيه اتفاق افتاده است.

گروه هاي امدادي هم اکنون در حال امداد و نجات معدنچيان هستند اما تا لحظه تنظيم اين گزارش مقامات ترکيه از مرگ 205 معدنچي و سوختگي بيش از 80 نفر خبر داده اند.طبق اعلام وزير انرژي ترکيه در اين معدن زغال سنگ بيش از 780 کارگر کار مي کرده اند که به غير از کشته ها و زخمي ها که تعداد آنها به 300 نفر مي رسد، حدود 500 معدنچي به دليل مشکل قطعي برق و از کار افتادن دستگاه هاي انتقالي واگني در عمق زمين محبوس مانده اند و با مشکل کمبود اکسيژن روبرو هستند. امدادگران بدين منظور به داخل معدن پمپاژ اکسيژن مي کنند.اين انفجار در عمق 1600 متري زمين روي داده است. انتظار مي رود آمار تلفات اين حادثه افزايش يابد.

برگزاري چهارمين نشست ستاد برگزاري بزرگداشت امام(ره)

به گزارش پايگاه اطلاع رساني جماران، محمدعلي انصاري، دبير ستاد مرکزي بزرگداشت امام(س) در چهارمين نشست اين ستاد که در حرم مطهر حضرت امام خميني برگزار شد، با تأکيد بر اين که امور ستاد با انسجام و قدرت در حال انجام است؛ خواستار بررسي مشکلات و مسائل اداري پيش روي کميته هاي مختلف ستاد بزرگداشت امام خميني شد و تأکيد کرد: رفع مشکلات موجود در مسير اعزام کاروان‌ها و هموار کردن مسير حضور مردم در مراسم 14 خرداد از اولويت اصلي برخوردار است.

محمد علي انصاري، رييس ستاد بزرگداشت امام خميني گفت: سخنراني رئيس جمهور براي شب چهاردهم در دستور کار قرار گرفته است و به همين مناسبت کسي براي ورود به حرم نياز به کارت ورود ندارد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پر گهر
در قلمرو ورزش
آگهي