جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1393/02/28 - روزنامه سراسري صبح ايران(يكشنبه) نسخه شماره 4710

 آيت الله هاشمي:
 عملکرد سازمان‌ها و نهادها، بر اساس ارتباط مناسب با مردم سنجيده مي‌شود 

 
پيام آيت‌الله هاشمي رفسنجاني رئيس مجمع تشخيص مصلحت نظام به نهمين همايش روابط عمومي الکترونيک و دومين هفته روابط عمومي جمهوري اسلامي ايران، در هتل المپيک تهران قرائت شد.

به گزارش ايسنا، متن اين پيام به شرح زير است:

«سال 1392 شاهد اتفاق مبارک و فرخنده‌اي براي جامعه برزگ روابط عمومي و به تبع آن، کل کشور بوديم چراکه سال‌ها تلاش اساتيد، دانشجويان، مديران، کارشناسان و فعالان اين عرصه سرانجام به بار نشسته بود و به همت تشکل‌هاي مردم نهاد و فعال عرصه ارتباطات، روز روابط عمومي در قالب هفته روابط عمومي ايران تجلي يافت.

در عصر ارتباطات و تعاملات داخلي و بين‌المللي، ديگر بر کسي پوشيده نيست که عملکرد سازمان‌ها و نهادهاي کوچک و بزرگ موجود در دهکده جهاني، بر اساس توانايي آنها در برقراري ارتباط مناسب با مخاطبان و ذي‌نفعان سنجيده مي‌شود. از همين رو نقش بي‌بديل روابط عمومي‌ها، امروز بيش از هر زماني، بارزتر و مشخص‌تر شده و همه اذعان دارند که حفظ و ادامه حيات سازمان‌ها، منوط به توانايي روابط عمومي آنها در برقراري تعامل و ارتباط صحيح با جامعه است، همان‌گونه که زندگي افراد در جامعه نيز در گرو توانايي ايجاد ارتباط صحيح و مؤثر آنها با ساير هم‌نوعان
است.

روابط عمومي با توجه به رسالت‌هاي مهمي که بر عهده دارد، به عنوان نهادي برآمده از متن مردم، کارساز و اثربخش، نيازمند تقويت و تکامل زيستي است؛ هم از بعد بروني و افزايش حمايت مديران سازمان‌ها براي مشارکت بيشتر در برنامه‌ريزي‌هاي سازماني و هم از جنبه دروني و صنفي، از اين منظر به دليل نبود نهاد متولي و هدايتگر روابط عمومي در کشور، به نظر مي‌رسد روابط عمومي‌ها نياز به مشارکت و همدلي بيشتر براي رشد و تعالي خود دارند و در اين ميان تقويت نهادهاي صنفي و حرفه‌اي و تشکيل سازمان نظام روابط عمومي مي‌تواند کارساز و مثمرثمر باشد.

معتقدم روابط عمومي‌ها امروز بايد با ارتقاي دانش و مهارت‌هاي خود، پايگاه اصلي خود را به عنوان مشاوران ارشد مديران سازمان‌ها به دست آورند. اين مهم تحقق نمي‌يابد مگر با عزم و اراده همه فعالان اين عرصه براي جهت‌دهي مناسب به فعاليت‌هاي روابط عمومي.

در اينجا فرصت را مغتنم شمرده، فرا رسيدن هفته روابط عمومي را به تمامي استادان، دانشجويان، مديران، کارشناسان و فعالان اين حوزه تبريک مي‌گويم. توفيق روزافزون نهاد روابط عمومي را که به معناي توفيق سازمان‌ها و در نهايت رشد و توسعه ايران اسلامي است، از خداوند منان مسألت مي‌کنم و از همه دست‌اندرکاران و زحمتکشان برگزاري همايش روابط عمومي الکترونيک تشکر و قدرداني مي‌کنم و به آنان خسته نباشيد مي‌گويم.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پر گهر
در قلمرو ورزش
آگهي