جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1393/02/28 - روزنامه سراسري صبح ايران(يكشنبه) نسخه شماره 4710

 ميز خبر 

رهبرمعظم انقلاب در پيامي به انجمن‌هاي اسلامي دانشجويان:

انديشه‌ورزي، دانش اندوزي و دينداري، ضامن نقش‌آفريني جوانان و دانشجويان در آينده است

حضرت آيت الله خامنه اي رهبر معظم انقلاب اسلامي در پيام به سي امين نشست ساليانه اتحاديه انجمن‌هاي اسلامي دانشجويان در شبه قاره هند تاکيد کردند: انديشه‌ورزي، دانش اندوزي، دينداري و پاکدامني اصلي‌ترين عناصر براي تضمين نقش‌آفريني جوانان و دانشجويان در آينده است.

متن اين پيام که در سالن اجتماعات رايزني فرهنگي دهلي نو پايتخت هند، از سوي حجت الاسلام و المسلمين مهدوي‌پور نماينده مقام معظم رهبري در هندوستان قرائت شد، به شرح زير است:

جوانان و دانشجويان عزيز

نگاه اميدوارانه به افقهاي آينده‌ي کشور، همواره با نگاه خوشبينانه به شما همراه است و اين دو از يکديگر جدائي ناپذيرند. شما رويش‌هاي ارجمند ملت ايرانيد؛ خود و جايگاه خود را به درستي بشناسيد و نقش خود در آينده را به جِدّ، تضمين کنيد. انديشه‌ورزي، دانش اندوزي، دينداري و پاکدامني.. اينها اصلي‌ترين عناصر براي تأمين آن هدف بزرگند.

براي شما دعا ميکنم و به شما سلام ميفرستم.

اظهارات سيدحسن خميني پس از وقايع بروجرد

حجت‌الاسلام و المسلمين سيدحسن خميني در واکنش به وقايع بروجرد گفت: مردم بروجرد اهل ولايت و دوستدار امام (ره) هستند.

به گزارش انتخاب، نوه امام (ره) اظهار کرده است: من خودم را بروجردي مي‌دانم و به اين خاطر دعوت همايش را پذيرفتم. به مردم با فرهنگ و عالم و دانشمندپرور بروجرد علاقه دارم. خودم را جزئي از آنان مي‌دانم و ميان ما جدايي نمي‌افتد. مردم بروجرد اهل ولايت و دوستدار امام هستند و قصدشان اين بود که به ترويج و تحکيم انديشه‌هاي امام راحل کمک کنند. انديشه‌هاي امام هم با چنين توجهات و مقاصدي در ميان ما خواهند بود. عموم مردم ايران قدرشناس و احترام‌گزار امام هستند.

وي در پايان گفته است: سلام مرا به همشهريانم برسانيد.اظهارات فوق، بخشي از گزارش ديدار حبيب‌الله معظمي با سيدحسن خميني است که پنجشنبه اخير در حرم امام (ره) برگزار شد.

وزير اطلاعات:

براي تهيه گزارش بند 350 کارهايي در حال انجام است

وزير اطلاعات در پاسخ به ايسنا در مورد اينکه سخنگوي دولت اعلام کرده وزارت اطلاعات مسئول تهيه گزارشي در ارتباط با حوادث بند 350 اوين شده است، گفت: کارهايي در اين زمينه انجام شده است.

حجت‌الاسلام والمسلمين سيدمحمود علوي در حاشيه چهارمين جشنواره ارتباطات و فناوري اطلاعات، در پاسخ به اصرار خبرنگاران براي پاسخگويي در مورد کارهاي انجام شده براي تهيه گزارش مربوط به وقايع زندان اوين، جزئيات بيشتري در اين زمينه بيان نکرد و از خبرنگاران خواست که وارد جزئيات بيشتر نشوند.

در ادامه خبرنگاري خطاب به وزير اطلاعات گفت که "برخي نمايندگان از صحبت‌ شما در کميسيون امنيت ملي و سياست خارجي گله داشتند که شما فردي را با خود به مجلس برده بوديد و به عنوان فرزند معنوي معرفي کرديد و شائبه‌هايي در اين زمينه مطرح شده است" و علوي نيز پاسخ داد: من زماني که در ارتش بودم سربازان را به عنوان پسرم خطاب مي‌کردم.

وي با اشاره به خواندن حديثي در اين ارتباط، اظهار کرد: کسي که با فرهنگ اسلام آشنا نباشد، نمي‌داند فرزند معنوي يعني چه.

دادستان خرمشهر ترور شد

دادستان خرمشهر صبح ديروز در حالي که با خودروي شخصي اش در يکي از مناطق اهواز در حال رانندگي بود؛ به ضرب گلوله زخمي شد.

به گزارش واحد مرکزي خبر، مدير روابط عمومي دادگستري خوزستان در گفتگو با خبرنگار ما با اعلام اين خبر افزود: آقاي باوي هدف 2 گلوله قرار گرفت. آقاي امانت گفت: وي هم اکنون در يکي از بيمارستان هاي اهواز بستري است .

دادستان آبادان نيز در گفتگو با خبرنگار ما گفت : ضارب با سلاح شکاري به شيشه خودروي سمت راننده شليک کرد و دادستان خرمشهر را از ناحيه سر و صورت مورد هدف قرار داد.

توافق هسته اي با ايران اوضاع خاورميانه را تغيير خواهد داد

فدريکا موگريني وزير امور خارجه ايتاليا به مذاکرات هسته اي ميان جمهوري اسلامي ايران وگروه 1+5 اشاره کرد و گفت که امکان واقعي رسيدن به يک توافق نهايي در خصوص برنامه هسته اي ايران وجود دارد.

به گزارش ايرنا از پايگاه اينترنتي وزارت خارجه ايتاليا، موگريني در سخناني در شوراي روابط خارجه آمريکا در نيويورک افزود: در زمينه امکان واقعي رسيدن به يک توافق نهايي درباره برنامه هسته اي ايران تا جولاي آينده خوشبينم و معتقدم که پس از دستيابي به يک توافق نهايي، اوضاع در منطقه خاورميانه نيز تغيير خواهد کرد.

وزير خارجه ايتاليا تاکيد کرد: ايران مي تواند نقشي مثبت در منطقه خاورميانه ايفا کند.

بر اساس اين گزارش، مواضع تهران و گروه 1+5 در چهارمين دور از مذاکرات هسته اي در وين از يکديگر فاصله داشته و اين دور از مذاکرات بدون هيچ پيشرفت محسوسي پايان يافت.

سناي آمريکاخواستار شد:

اعطاي حق راي به کنگره درباره توافق هسته‌اي با ايران

يک سناتور آمريکايي خواستار اعطاي حق راي کنگره آمريکا درباره توافق جامع با ايران شد.به گزارش ايسنا، به نقل از پايگاه اينترنتي ديلي بيست، باب کورکر، سناتور جمهوري‌خواه آمريکا هفته آينده تلاش مي‌کند که قانوني را در کنگره ارائه کند که حق راي به توافق بدهد. توافقي که حکومت اوباما در حال حاضر مذاکرات آن را با دولت ايران انجام مي‌دهد.

کورکر اصلاحيه اي معرفي کرد که به کنگره اين حق را مي‌دهد که راي مخالف با توافق ايران ‌ آمريکا درباره برنامه هسته‌اي اين کشور بدهد.اين قانون ضمانت اجرايي ندارد اما نشان دهنده ذهنيت کلي کنگره درباره اين موضوع است. کورکر درنظر دارد که اين اصلاحيه را در سه‌شنبه هفته آينده در جلسه کميته روابط خارجي سنا به هنگام بررسي امنيت روابط اسرائيل و آمريکا ارائه دهد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پر گهر
در قلمرو ورزش
آگهي