جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1393/02/28 - روزنامه سراسري صبح ايران(يكشنبه) نسخه شماره 4710

 ميز خبر 

درگيري‌ها در بنغازي ليبي با 24 کشته و 146 زخمي

مدير فرودگاه بنغازي ليبي از بسته شدن اين فرودگاه خبرداد. درگيري‌هاي خونين در اين شهر به کشته شدن دست کم 24 تن انجاميد.به گزارش سايت اسکاي نيوز، ابراهيم فرکاش، مدير فرودگاه بين‌المللي "بنينا" اعلام کرد که اين اقدام پيش‌گيرانه از سوي اداره مدني فرودگاه در جهت حفظ امنيت مسافران در پي درگيري‌ها در شهر بنغازي بوده است.

فرودگاه بنينا واقع در 15 کيلومتري شهر بنغازي دومين فرودگاه ليبي بعد از فرودگاه بين‌المللي طرابلس است.عبدالله الثني، نخست وزير ليبي اعلام کرد: عمليات نظامي که بنغازي شاهد بود غيرقانوني است چرا که بدون دستور ارتش اجرا شده است.الثني در کنفرانس خبري اعلام کرد: درگيري‌ها در بنغازي تلاش‌ها براي حفظ امنيت اين شهر را با هدف مبارزه با تروريسم با مشکل مواجه مي‌کند. از زمان آغاز درگيري‌هاي شديد در بنغازي که از صبح جمعه بين نيروهاي نظامي و دو گروه مسلح بنغازي رخ داد 24 تن کشته و 146 تن زخمي شدند.درگيري‌ها بين نيروهاي ارتش در پي محاصره دو پايگاه وابسته به انصار الشريعه رخ داد.

مسکو:

"دوستان سوريه" حق اظهارنظر درباره انتخابات اين کشور را ندارند

مسکو اعلام کرد: موضع 11 کشور موسوم به "دوستان سوريه" که انتخابات رياست جمهوري در سوريه را اقدامي "مضحک" توصيف کرده بودند، قانوني نيست.به گزارش ايرنا، به نقل از سايت الوطن العربي، وزارت خارجه روسيه در بيانيه‌اي اين سوال را مطرح کرد که چه کسي به 11 کشور دوست سوريه در لندن اين حق را داده است تا حق برگزاري انتخابات را از يک کشور عضو سازمان ملل بگيرند.

در ادامه بيانيه وزارت خارجه روسيه آمده است: اين موضع نه تنها مخالفان را به دستيابي به حل و فصل مسالمت‌آميز در سوريه ترغيب نمي‌کند، بلکه برعکس مخالفان را به اين سمت سوق مي‌دهد تا براي از پا درآوردن نظام سوريه با خونريزي و خشونت دست به تلاش‌هاي جديدي بزنند.

نتانياهو:

تشکيلات خودگردان بين حماس و اسرائيل يکي را انتخاب کند

نخست وزير رژيم صهيونيستي با بيان اينکه تشکيلات خودگردان فلسطين بايد بين حماس و اسرائيل يکي را انتخاب کند، گفت: تشکيلات خودگردان نمي‌تواند در آن واحد صلح را با حماس و همچنين با اسرائيل برقرار سازد.به گزارش خبرگزاري فلسطين اليوم، بنيامين نتانياهو، نخست وزير رژيم صهيونيستي در جلسه‌اي با چاک هاگل، وزير دفاع آمريکا در دفترش عنوان داشت: مشخص است که فلسطيني‌ها نمي‌توانند صلح را با حماس و همچنين با اسرائيل برقرار سازند.

آن‌ها بايد يک گزينه را انتخاب کنند يا بايد با حماس توافق کنند و يا با اسرائيل صلح را برقرار سازند و نمي‌توانند هر دوي اين گزينه‌ها را انتخاب کنند.بنيامين نتانياهو در ديدار با وزير دفاع آمريکا نگراني خود را نسبت به اين مساله مطرح کرد که تحريک‌ها عليه اسرائيل صرفا به دليل تشکيل کشور يهود است.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پر گهر
در قلمرو ورزش
آگهي