جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1393/02/28 - روزنامه سراسري صبح ايران(يكشنبه) نسخه شماره 4710

 ماندگار بر جريده عالم  

به مناسبت سي‌امين سالگرد تاسيس دانشگاه آزاد اسلامي، روزنامه آفرينش ضمن فراخوان از مخاطبان روزنامه براي ارسال مقالات و ديدگاه‌هاي خود، هر روزه در صفحه2 برخي مقالات و سخنراني‌هاي آقاي دكتر عبدالله جاسبي را منتشر مي‌كند.

اتحاديه دانشگاه هاي جهان اسلام (FUIW)

شوراي اجرايي / اجلاس سيزدهم

دانشگاه هاي بين المللي اسلامي مالزي

21-20 ربيع الاول 1429 هجري قمري /28-27 مارچ 2008/ 9- 8 فروردين 1387

قسمت صد و پانزده:

ادامه مطلب طرح عملي آموزش دانشگاهي اسلامي براي مقابله با تهاجمات عليه اسلام و مسلمين

اين پروژه در برخي ازمحورهاي خود، موضوع محدودسازي آزادي ها وپاسداري از خصوصيات جهان در حال توسعه انتشار اطلاعات را بررسي مي کند. پروژه همچنين به دنبال اين موضوع است که ديگران را مجبور کند تا نتايج تهاجمي را درمقابله با بيش از يک ربع از جمعيت جهان در ذهن خود ترسيم نمايند. دراين راه آنها ممکن است دريابند که بخصوص در دانشگاه ها ومؤسسات علمي که هدف اوليه آنها پرورش ارزش هاي جهاني و ساختن سنگرهاي صلح و پيشرفت است، آستانه تحمل واعتمادشان پايين است واز خشونت وستم بهره گرفته اند.

انجام اين پروژه با تهاجم وحشيانه اي که در ممالک اسکانديناوي (کاريکاتورهاي کفرآميز)، اروپا (مباحث پاپ بنديکت شانزدهم)، آمريکا (مبارز کينه توزانه در برخي ازدانشگاه ها) صورت گرفته، اجتناب ناپذير شده است. اين جملات همچنين در قالب حملات سياستمداران ونيز سينما و رسانه هاي غربي نمود پيدا مي کند.

چنانچه پروژه هايي که ديگران با انگيزه هاي مختلف طراحي کرده اند مرور مي نماييم. در خواهيم يافت که آنها اهداف روشني به شرح زير دارند:

1- گنجاندن ترس از اسلام ومسلمين در برنامه ها و واحدهاي درسي دانشگاه ها ومؤسسات آموزش عالي و تحقيقات علمي، اين پروژه ايجاد دفاتر خصمانه براي مطالعات استراتژيک است.

2- نفوذ کردن دراسلام براي مسيحي کردن همه مسلمانان (کنفرانس 1978) کولورادور)؛ اين پروژه مربوط به پروتستان است.

3- مسيحي کردن آفريقا تا سال 2025 و ازبين بردن وحدت مسلمانان، « شکستن قلب مسلمين» از طريق زنده کردن فرعونيسم درمصر، احياي فنيقيسم در شرق وبيدار کردن بربريسم در مغرب عربي.

4- ريشه کن کردن اسلام، کشورها ومؤسسات اسلامي، اين پروژه مربوط به انجيل نويساني است که از طرفداران نو محافظه کاران در آمريکا مي باشند.

5- پروژه شعله ور کردن جنگ ارزش ها بين تمدن ها ( تئوري هانتينگتون – فوکوباما)


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پر گهر
در قلمرو ورزش
آگهي