جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1393/02/28 - روزنامه سراسري صبح ايران(يكشنبه) نسخه شماره 4710

 خبر 

 امروز؛ آخرين مهلت انتخاب رشته آزمون ارشد

اصلاحات و تغييرات نهايي دفترچه کنکور کارشناسي ارشد سال 93؛ امروز منتشر مي‌شود

به گزارش آفرينش مشاورعالي سازمان سنجش از انتخاب رشته 61 هزار داوطلب مجاز کارشناسي ارشد خبر داد.

آخرين مهلت انتخاب رشته تا پايان امروز

دکتر حسين توکلي گفت: کليه داوطلبان مجاز به انتخاب رشته در آزمون ورودي کارشناسي ارشد حداکثر تا پايان امروز يکشنبه 28 ارديبهشت ماه فرصت دارند که با مراجعه به سايت سازمان سنجش نسبت به ثبت کد رشته محل تحصيل اقدام کنند.

وي ادامه داد: براساس برنامه زماني پيش‌بيني شده کليه داوطلباني که مجاز به انتخاب رشته آزمون ورودي کارشناسي ارشد ناپيوسته سال 93 شده‌اند بايستي ضمن دريافت دفترچه راهنماي انتخاب رشته تحصيلي از سايت سازمان و مطالعه دقيق آن و اطلاعيه‌هاي منتشر شده در اين رابطه، نسبت به انتخاب حداکثر 100 کدرشته محل از ميان کد رشته‌هاي محل تحصيل مورد علاقه خود اقدام کنند.وي با بيان اينکه داوطلبان مجاز بايستي کد رشته‌هاي محل انتخابي را به ترتيب اولويت علاقه مرتب و پس از درج آن در پيش‌نويس فرم انتخاب رشته نسبت به کنترل نهايي آن اقدام کنند، ادامه داد: اين افراد حداکثر تا پايان امروز يکشنبه 28 ارديبهشت ماه امسال فرصت دارند تا با مراجعه به سايت سنجش نسبت به انجام اين مهم اقدام کنند.

به گفته توکلي پس از ثبت نهايي فرم توسط داوطلب شماره رمز 15 رقمي توسط سيستم به عنوان رسيد در اختيار داوطلب قرار خواهد گرفت.

اصلاحات نهايي بر روي سايت سازمان سنجش قرار مي‌گيرد

وي با بيان اينکه اصلاحات و تغييرات نهايي احتمالي دفترچه راهنماي انتخاب رشته تحصيلي امروز يکشنبه بر روي سايت سازمان قرار خواهد گرفت، گفت: داوطلبان مي‌توانند با توجه به اصلاحات مذکور در صورت نياز نسبت به اصلاح فرم تکميل شده خود اقدام کنند.

توکلي افزود: تا ساعت هشت صبح روز شنبه، 61 هزار نفر نسبت به تکميل فرم انتخاب رشته اينترنتي کارشناسي ارشد سال 93 خود اقدام کرده‌اند.توکلي در پايان به کليه داوطلبان مجازي که تا کنون نسبت به انتخاب رشته و کد انتخابي خود اقدام نکرده‌اند، توصيه کرد: تنها تا پايان وقت اداري امروز؛ يکشنبه فرصت دارند تا نسبت به انجام اين مهم اقدام کنند.

معاون دانشجويي وزير علوم با اعلام آخرين فرصت نقل و انتقال دانشجو؛

نتايج اين درخواست‌ها 3 ماه بعد از اعلام درخواست مشخص مي‌شود

31 ارديبهشت آخرين مهلت درخواست نقل و انتقال دانشجويان است که در مدت 3 ماه از سوي دانشگاههاي مبدا و دانشگاههاي مقصد نتايج اعلام مي‌شود.مجتبي صديقي معاون دانشجويي وزير علوم تحقيقات و فناوري در گفتگو با خبرنگار دانشگاهي باشگاه خبرنگاران گفت: کليه متقاضيان نقل و انتقال تا پايان ارديبهشت ماه 93 فرصت دارند که درخواست خود را برروي سايت اداره کل دانشجويان داخل درخصوص نقل و انتقال قرار دهند.

وي در پاسخ به سوال خبرنگار باشگاه خبرنگاران مبني براينکه نتيجه اين در خواستهاي متقاضيان نقل و انتقال در چه تاريخي مشخص مي‌شود، افزود: معمولا دانشگاههاي مبدا از اول خرداد تا 15 تير مورد بررسي قرار مي‌دهند و يک ماه و نيم بعد هم دانشگاههاي مقصد نتايج را بررسي و اعلام مي‌کنند.

صديقي در پاسخ به سوال خبرنگار باشگاه خبرنگاران مبني براينکه در سال گذشته چه تعداد از نقل و انتقالات پاسخ مثبت داده شد، اظهار داشت: تجربه سال گذشته نشان داده که 40 درصد تقاضا‌ها درخصوص نقل و انتقال معمولا پاسخ داده شد.

برخورد "سازمان سنجش" با فروش سوالات جعلي کنکور

در پي ارسال پيامک‌هاي تبليغاتي شرکت‌هاي غيرمجاز در مورد سوالات جعلي کنکور سازمان سنجش از برخورد با اين شرکت‌ها خبر داد.

دکتر حسين توکلي مشاور عالي سازمان سنجش در گفتگو با خبرنگار دانشگاهي باشگاه خبرنگاران در اين خصوص گفت: سازمان سنجش در پي صدور اطلاعيه‌اي اقدام اين شرکت‌ها را غير قانوني اعلام کرده است.

وي افزود: اين پيامک‌ها از سوي افراد سودجو براي داوطلبان ارسال مي‌شود و ما به داوطلبان و خانواده‌هاي آنها تاکيد مي‌کنيم که فريب چنين پيامک‌هايي را نخورند چرا که اصولا سازمان سنجش اين گونه پيامک‌ها را صد در صد تکذيب مي‌کند.

توکلي درخصوص برخورد با اين شرکت‌ها تصريح کرد: سازمان سنجش و مرکز حفاظت آزمون به شدت اين مسئله را پيگيري مي‌کنند و با متخلفين برابر مقررات قانوني برخورد مي‌کنند.

مديرکل دفتر گسترش:

صدور مجوز جديد براي پرديسهاي پولي ممنوع شد

مديرکل دفتر گسترش وزارت علوم از ممنوعيت صدور مجوز براي گسترش پرديسهاي پولي يا خودگردان در دانشگاههاي کشور، خبر داد.

همه دانشگاههاي مادر پرديس دارند

حسين حسيني در گفتگو با خبرنگار مهر، اضافه کرد: براساس مصوبه مجلس شوراي اسلامي، پذيرش دانشجو در پرديسهاي خودگردان منوط به ظرفيت دانشگاههاي جامع کشور بود و اکنون تمام دانشگاههاي جامع و مادر کشور داراي پرديس خودگردان هستند.

وي ادامه داد: درست است که هنوز دانشگاهها متقاضي راه اندازي اين پرديسها هستند و درخواستهايي هم به وزارت علوم ارسال مي‌شود اما لازم است طبق مصوبه مجلس عمل شود.

مديرکل دفتر گسترش وزارت علوم با بيان اينکه هم‌اکنون بيش از 40 پرديس در دانشگاههاي جامع و مادر کشور فعال است، افزود: درخواستهايي هم که ارسال شده در دست بررسي است تا شرايطشان مورد رسيدگي قرار گيرد.

حسيني درباره مجوز رشته‌هاي پرديسهاي فعال، خاطرنشان کرد: هيچ مجوز جديدي از سوي وزارت علوم براي راه‌اندازي پرديسها ارائه نمي‌شود اما به يک سري پرديسها که پيش از اين رشته داشتند مجوز راه‌اندازي رشته‌هاي جديد داده مي‌شود.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پر گهر
در قلمرو ورزش
آگهي