جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1393/02/28 - روزنامه سراسري صبح ايران(يكشنبه) نسخه شماره 4710

 خبر پزشکي 

 چه ماده‌اي از مهاجرت سرطان در بدن جلوگيري مي‌کند؟

در حال حاضر در جهان براي اولين بار يک مطالعه بين‌المللي در استراليا نشان داد که کلسترول‌هاي بد مقصر در گسترش سرطان به نقاط مختلف بدن هستند.به گزارش باشگاه خبرنگاران؛ زماني که سلول‌هاي طبيعي شروع به رفتارهاي غيرطبيعي و خارج از کنترل مي‌کنند توده‌هايي به نام تومور در بدن شکل مي‌گيرند و سرطان‌هاي ثانويه علت عمده مرگ ناشي از سرطان‌ها هستند.

بررسي‌ها نشان مي‌دهند، اگر چه برخي از مهارکننده‌ها توسعه داده شده‌اند تا از حرکت و گسترش سلول‌هاي سرطاني جلوگيري کنند اما آنها براي استفاده‌هاي باليني مناسب نيستند؛ کلسترول‌ها از ليپيدهاي مهم در بدن هستند که کلسترول‌هاي خوب از حرکت و گسترش سلول‌هاي سرطاني جلوگيري مي‌کنند اما نوع بد آنها باعث فرار تومورها و مهاجرت آنها به ديگر نقاط بدن مي‌شوند.

نتايج مطالعات نشان مي‌دهند، تنظيم سطوح کلسترول مي‌تواند راهي براي نفوذ در مهاجرت سلول‌هاي سرطاني باشد دستکاري کلسترول بد به طور قابل توجهي مي‌تواند به کاهش توانايي سلول‌هاي سرطاني کمک کند و با نفوذ به بدن از مهاجرت سلول‌هاي سرطاني جلوگيري مي‌کند.

کنترل فشارخون با گوجه‌فرنگي

گوجه‌فرنگي خواص مغذي متعددي دارد که در ادامه به تعدادي از آنها اشاره مي‌کنيم. اين سبزي داراي ميزان زياد آب است که پوست را مرطوب، سالم و شاداب نگه مي‌دارد. غني از پتاسيم است که در کنترل ضربان قلب موثر است و مانع از بروز بيماري قلبي و سکته مي‌شود.

ويتامين‌هايي مانند B، A کمپلکس، تيامين، فولات و نياسين موجود در آن، ناراحتي پوستي و چشمي را برطرف مي‌کند.

ماده مغذي و کاني اين سبزي از بدن در برابر فشارخون و کلسترول بالا محافظت مي‌کند. غني از کلسيم مفيد براي تقويت و شکل گيري دندان و استخوان است. آنتي‌اکسيدان آن با پيشگيري از واکنش سرطان زا، از بروز سرطان پيشگيري مي‌کند. منبع طبيعي و غني پروتئين است که براي بازسازي عضلات مفيد است. از آن جا که ويتامين C دارد، ماليدن آن به پوست باعث شادابي آن مي‌شود. ماليدن آن روي پوست، براي برطرف کردن جوش و آکنه مفيد است. از عصاره گوجه‌فرنگي در تهيه روغن‌هاي ماساژ استفاده مي‌شود

منبع:همشهري آنلاين

زيبايي پوست با ورزش

به گزارش خبرگزاري تسنيم، محمود خدادوست درباره سلامت پوست اظهار داشت: استراحت، خواب کافي در رنگ پوست و شادابي آن اثرگذار است. همچنين، ورزش کردن به دليل اينکه مواد زائد را از بدن دفع مي‌کند در سلامت پوست بسيار تاثير مي‌گذارد. به گفته وي اگر کسي هر روز ورزش روزانه داشته باشد، مواد زائد از بدنش به خوبي دفع مي‌شود که اين مسئله موجب خواهد شد که پوست افراد روشن و زيبا شود، البته بايد توجه داشت که افراد غذا را متناسب با جنس، شغل، سن و مزاج مصرف کنند.اين متخصص طب سنتي عنوان کرد: اگر معده کسي داراي طبع سرد باشد مصرف غذاهاي طبع گرم برايش مفيد است و به بدنش آسيب کمتري وارد مي‌شود.خدادوست افزود: مزاج پايه که شخص با آن به دنيا آمده با مزاج عارضي (بيماري) ممکن است تفاوت داشته باشد، به عنوان مثال فردي که داراي مزاج عمومي سرد و تر که چاق، انعطاف پذير، آرام و صبور است که غلبه سردي و خشکي در مغزش موجب شده که حساس و زود رنج شود.وي با اشاره به اينکه کبد چرب ريشه در کم تحرکي دارد، گفت: مزاج کبد گرم و تر است که غلبه سردي و تري در کبد منجر به بروز کبد چرب مي‌شود.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پر گهر
در قلمرو ورزش
آگهي