جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1393/02/28 - روزنامه سراسري صبح ايران(يكشنبه) نسخه شماره 4710

 مطالبات معوق و تحقيق و تفحص دوباره مجلس از بانک‌ها  

سعيد آريان پور مديرعامل شرکت ساماندهي مطالبات معوق بانکي درباره وضعيت بررسي پرونده بدهکاران بانک‌هاي دولتي در شرکت وصول مطالبات معوق با انتقاد از عدم همکاري بانک‌ها در اين زمينه به ايراد توضيحاتي پرداخت و درباره تعداد پرونده هاي دريافتي و مبالغ آنها توسط اين شرکت، اظهار داشت: تاکنون پرونده هاي بسياري به اين شرکت ارجاع شده ولي مبالغ آنها چندان بالا نبوده است.

به گزارش تسنيم ،مديرعامل شرکت ساماندهي مطالبات معوق بانکي در پاسخ به اين پرسش که کدام بانک‌ها بيشترين همکاري را با اين شرکت به منظور وصول معوقاتشان انجام مي ‌دهند؟ گفت:‌ در ابتداي آغاز به کار اين شرکت، بانک هاي کشاورزي و مسکن و از سال 1391 به بعد بانک سپه همکاري خيلي خوبي با شرکت شروع کرده است.

آريان پور البته تأکيد کرد که رقم پرونده هاي بدهي بانک سپه که به اين شرکت ارائه شده از ديگر بانک‌ها بالاتر بوده و به ارقام ميلياردي هم رسيده است گفت: از مجموع 195 پرونده منعقده با اين شرکت بانک سپه نسبت به واگذاري 105 فقره پرونده اجرائي و ثبتي اقدام کرده است که ميانگين اين پرونده ها 900 ميليون تومان مي باشد.

وي با بيان اينکه در سال 1392 نيز بانک سپه نسبت به واگذاري چندين پرونده اقدام کرده است، تصريح کرد: البته ساير بانک هاي سهام دار در سال گذشته اقدامي براي واگذاري پرونده هاي جديد نکرده‌اند و ما پرونده جديدي دريافت نکرديم.آريان پور البته اين را هم گفت که بانک ملي نيز پرونده هاي بدهکاران کلان خود را طي سال‌هاي گذشته به اين شرکت ارجاع داده است ولي اقدامي براي انعقاد قرارداد و ثبت انجام نداده‌اند. البته طبق خبرهايي رسيده که مديريت جديد بانک ملي با جديت در حال تشکيل تيم هاي ويژه براي وصول مطالبات معوق است.

اين در حالي است كه ،عضو کميسيون اقتصادي مجلس از ارائه طرح تحقيق و تفحص از بانک‌ها به منظور بررسي وضعيت مطالبات معوق خبر داد و گفت: پيگيري کفايت سرمايه بانک‌ها، ميزان دقيق معوقات ومشکوک الوصول‌ها به تفکيک بانک‌ از موارد مطرح در اين طرح است.به گزارش آفرينش به نقل از سايت اطلاع رساني خانه ملت ،ايرج نديمي با اشاره به افزايش مطالبات معوق بانکي از ارائه طرح تحقيق و تفحص بانک‌ها به هيات رئيسه مجلس خبر داد و گفت: اين طرح در 15 بند تدوين شده و اميدواريم در هفته‌هاي آينده فرصت طرح در مجلس را داشته باشد.وي افزود: براي تصميم‌گيري راجع به اين موضوع و تدوين طرحي براي آن در ابتدا بايد اطلاعات مشخصي از وضعيت مطالبات معوق داشته باشيم.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پر گهر
در قلمرو ورزش
آگهي