جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1393/02/28 - روزنامه سراسري صبح ايران(يكشنبه) نسخه شماره 4710

 طرح تفصيلي مناطق حفاظت شده " اشترانکوه" و "سفيد کوه" لرستان تهيه شد 

 خرم‌آباد – خبرنگار آفرينش

مدير کل محيط زيست استان لرستان از تهيه طرح تفصيلي مناطق حفاظت شده اشترانکوه و سفيد کوه اين استان خبر داد.محمد حسين بازگير اظهار داشت: طرح تفصيلي دو منطقه اشترانکوه و سفيد کوه لرستان تهيه و به روزرساني شده است.وي با بيان اينکه ما در کارگروه طبيعت‌گردي استان به دنبال عقد تفاهمنامه‌اي در خصوص به روزرساني طرحهاي جامع و تفصيلي مناطق چهار گانه حفاظت زيست محيطي لرستان هستيم عنوان کرد: اين مناطق داراي طرح جامع هستند و ما به دنبال تهيه طرح تفصيلي و اجرايي و به روز رساني طرح جامع آنها هستيم.

مديرکل حفاظت از محيط زيست استان لرستان با بيان اينکه منطقه حفاظت شده اشترانکوه طي سال گذشته داراي طرح جامع و تفصيلي به روز شده است ادامه داد: امسال نيز يکي از برنامه‌هاي ما برگزاري کارگاه آموزشي منطقه‌اي در خصوص مديريت منطقه حفاظت شده اشترانکوه در تاريخ 22 تا 24 خرداد ماه است. بازگير با بيان اينکه طرح گردشگري اين منطقه در قالب طرح تفصيلي تعريف شده است بيان داشت: ما به دنبال گردشگري با برنامه با حفظ اکوسيستم و طبيعت در مناطق حفاظت شده استان هستيم.

وي با بيان اينکه علاوه بر طرح مديريت منطقه حفاظت شده اشترانکوه طرح جامع و تفصيلي منطقه حفاظت شده سفيد کوه نيز تهيه و به روزرساني شده است ادامه داد: در اين راستا به دنبال مطرح کردن اين دو طرح تفصيلي در شوراي برنامه‌ريزي و توسعه استان هستيم.مدير کل حفاظت از محيط زيست استان لرستان همچنين با اشاره به ظرفيت گردشگري غار ماهي کور استان نيز بيان داشت: هم‌اکنون از دانشگاههاي مختلف کشور در قالب تورهاي علمي براي بازديد از اين منطقه حضور پيدا مي‌کنند.

بازگير يادآور شد: همچنين مقرر شده که جلسه مشترکي ميان اداره کل محيط زيست و ميراث فرهنگي استان براي بررسي موضوع گردشگري مناطق حفاظت شده لرستان برگزار شود.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پر گهر
در قلمرو ورزش
آگهي