جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1393/02/28 - روزنامه سراسري صبح ايران(يكشنبه) نسخه شماره 4710

 خبر 

 350 پايه و فنداسيون جهت روشنايي معابر جديد نصب شد

يزد – اکبر خيرخواه

در حالي كه تامين روشنايي معابر جديد با مشاركت شهرداري و شركت توزيع برق اجرايي مي‌شود، درسال گذشته نصب 350 پايه و فنداسيون از سوي شهرداري يزد به انجام رسيد.به گزارش روابط عمومي و امور بين‌الملل شهرداري يزد در سال گذشته نزديك به 350پايه و فنداسيون در راستاي روشنايي معابر جديد از سوي معاونت فني و عمراني شهرداري يزد نصب شد.گفتني است تامين روشنايي معابر جديد به صورت پروژه مشاركتي بين شهرداري يزد و شركت توزيع برق انجام مي‌شود به طوريكه نصب پايه و فنداسيون از سوي شهرداري و اقدامات بعدي توسط شركت توزيع برق در جهت روشنايي به مرحله اجرا مي‌رسد.

اجراي کنسرت دو نوازي "باز عشق" در رشت

رشت - سيده حديث ميرزاده

کنسرت دونوازي باز عشق با اجراي تار سيامک آقايي و تنبک کامران منتظري جمعه 26 ارديبهشت ماه 93 در سالن شهيد انصاري ( وارش ) مجتمع فرهنگي و هنري خاتم الانبياء (ص) رشت برگزار شد. رضا ثقتي رئيس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامي شهرستان رشت گفت : اين برنامه به همت آموزشگاه موسيقي شيدا و با همکاري اداره فرهنگ و ارشاد اسلامي شهرستان رشت برگزار شده است.وي افزود : سيامک آقايي هم‌اکنون رديف موسيقي دستگاهي ايران و مباني نوازندگي را در دانشگاه هنر تهران تدريس مي‌کند. ثقتي در ادامه با اشاره به دومين نوازنده اين کنسرت گفت: کامران منتظري هم با توجه به سن کم از پيشينه قوي نوازندگي برخوردار است. وي از سال 67 تنبک نوازي را زير نظر نويد افقه فرا گرفته است. 

مديرعامل شرکت گاز استان آذربايجان‌شرقي تأكيد كرد:

ضرورت مقاوم‌سازي شبکه‌هاي گاز استان آذربايجان‌شرقي براي مقابله با شرايط بحران

تبريز- توفيقي: مديرعامل شرکت گاز استان آذربايجان‌شرقي در جلسه تدوين برنامه‌هاي کاري سال 93 ضمن تاکيد بر لزوم آمادگي براي شرايط بحران گفت: مقاوم‌سازي شبکه‌هاي گازرساني در سالجاري اجرايي خواهد شد.ولي‌ا... ديني با اشاره به موقعيت زلزله خيز منطقه آذربايجان‌شرقي و همچنين تجربه تلخ زلزله ارسباران ادامه داد: ما در زلزله اخير، تجربيات بسيار ارزشمندي به دست آورديم، ولي اين تجربيات زماني مفيد خواهد بود كه از آن براي رخدادهاي احتمالي بعدي بهره‌گيري نماييم.

وي با تاکيد بر اينکه خطوط انتقال گاز در زلزله اخير هيچ آسيبي نديده‌اند و قابل قبول‌ترين عملکرد در مديريت بحران زلزله توسط نيروهاي امدادي و عملياتي شرکت گاز استان ارائه گرديد، تصريح کرد: در سال‌هاي اخير اقدامات خوبي براي اصلاح و تقويت شبکه‌هاي توزيع گاز طبيعي صورت گرفته است. مديرعامل شرکت گاز استان اظهار داشت: برنامه‌هاي مطالعاتي در زمينه مقاوم‌سازي شبکه گاز استان به ويژه کلانشهر تبريز تدوين گرديده و و در حال بروزرساني مي‌باشد که متعاقباً عمليات اجرايي لازم در اين خصوص معمول خواهد شد.

استاندار کردستان:

از ديدگاههاي اهل فرهنگ و هنر کردستان به عنوان اتاق فکر استفاده شود

سنندج - اسرين مقصودي

عبدالمحمد زاهدي در جلسه معارفه مدير کل فرهنگ و ارشاد اسلامي بر فعاليت بيش از پيش شوراي فرهنگ عمومي استان تاکيد کرد.با حضور معاون پارلماني و حقوقي وزير ارشاد، مدير کل امور استانهاي وزارت ارشاد، نماينده ولي فقيه در کردستان، استاندار و مسئولان استان، مدير کل جديد اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامي کردستان معرفي شد.

استاندار کردستان در اين مراسم ضمن عرض خيرمقدم، و تقدير از مديرکل و سرپرست سابق اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامي کردستان از مديرکل جديد خواست از ديدگاهها و نظرات اهالي فرهنگ و هنر استان به عنوان اتاق فکر استفاده کند. عبدالمحمد زاهدي مسئوليت اساسي وزارت و اداره کل ارشاد اسلامي را در سه حوزه دسته‌بندي کرد و گفت: اولين حوزه، فرهنگ عمومي است که مجموعه فرهنگها و آداب و رسوم جامعه را رصد مي‌کند واز مدير کل جديد خواست اين شورا بيش از پيش فعال شود.

زاهدي دومين حوزه را فرهنگ به معناي عام هنري ذکر کرد و افزود: اگر دقيق محاسبه شود مي بينيم که کردستان بيشترين ظرفيت کشور را در حوزه هنرداراست و وزارت ارشاد مي‌تواند از اين ظرفيت عظيم به عنوان سرمايه ملي استفاده کند. استاندار در اين زمينه از مديرکل جديد خواست تا بر مسئله تبادل فرهنگي اهتمام داشته باشد و خاطر نشان نمود: کردستان مي‌تواند در اعم رشته‌هاي هنري کشور را تغذيه کند از جمله موسيقي، بخصوص آن که کردستان مرکز موسيقي مذهبي است.

سومين حوزه مسئوليت ارشاد اسلامي از ديدگاه استاندار، مطبوعات و رسانه است که نيازمند حمايت جدي مي‌باشد. زاهدي از معاون پارلماني و حقوقي وزير ارشاد خواست از نشريات محلي بويژه در کرستان حمايت شود.

در ادامه اين مراسم معاون پارلماني و حقوقي وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي با تاکيد بر اهميت مسئله وحدت، کردستان را يک الگوي قابل تسري به ساير نقاط کشور در اين زمينه عنوان کرد و خاطرنشان نمود: وجود اقوام مختلف در کشور ما نه تنها هيچ گاه تهديد نبوده بلکه هميشه فرصت محسوب شده است. دکتر نوش‌آبادي در ادامه تغييرات مديريتي را امري عادي و متعارف خواند و افزود: مهم آن است که انسان در طول مدت مسئوليت، نقش خود را بخوبي انجام دهد چرا که اين مقامها اعتباري است و براي هيچکس ماندگار نيست. در پايان اين مراسم طي حکمي حجت‌الاسلام رحيم جعفري بعنوان مدير کل اداره کل فرهنگ و ائشاد اسلامي کردستان معرفي شد.

استاندار تاکيد کرد؛

مبارزه با مواد مخدر نهادينه شود

ياسوج- محمد شفيع ربيعي

استاندار کهگيلويه و بويراحمد تاکيد کرد: بکارگيري عزم اجتماعي يکي از بهترين و پايدارترين راهکارها براي پيشگيري و مبارزه اصولي با توليد، توزيع و مصرف انواع موادمخدر است و اين مهم بايد در اجتماع و بين خانواده‌ها نهادينه شود. دکترسيد موسي خادمي در نشست شوراي مبارزه با مواد مخدر استان، افزود: اگر پيشگيري و مبارزه با توزيع و مصرف موادمخدر در اشکال مختلف آن يعني صنعتي و غيرصنعتي از يک موضوع دولتي تعميم يافته و به موضوعي اجتماعي، جامعه و فرهنگ تبديل شود، کارسازتر خواهد شد.

وي بيان اينکه، اين امر منحصر به اقدامات دستگاه هاي اجرايي، امنيتي و انتظامي در زمينه مبارزه با توليد، عرضه و مصرف موادمخدر نيست، تاکيد کرد: اينکه مبارزه بايد با اقتدار ادامه يابد، نقش مردمي در همراهي کردن دولتيها در اين خصوص بسيار مهم است.

خادمي تاکيد کرد: سازمانهاي مردم‌نهاد، نهادهاي فرهنگي، کانونهاي خانوادگي، گروههاي فرهنگي و اجتماعي و قشرهاي مختلف مردم با تمام وجود وارد ميدان عمل شده و آثار مخرب مصرف مواد مخدر را به طور مستمر بيان کنند. استاندار با اشاره به اينکه، توليد، عرضه و مصرف مواد مخدر يکي از بزرگترين آسيبها و تهديدهايي است که هم‌اکنون در جامعه رواج دارد، افزود: هر چند سطح اين تهديد و آسيب اجتماعي در استان ما به نسبت ساير نقاط کشور کمتر است اما نبايد از اين مسئله غافل شد و در اين خصوص کوتاهي کرد.

راه‌اندازي کارگاه توليدي براي ايجاد اشتغال معلولين در اسلامشهر

اسلامشهر – محمدرضا عباسي

يک کارگاه توليدي براي ايجاد اشتغال معلولين در شهرستان اسلامشهر افتتاح گرديد. اين واحد توليدي که در زمينه توليد پوشاک فعاليت دارد، با همت انجمن معلولين شهرستان اسلامشهر و کمکهاي خيرين بزرگوار در منطقه چيچکلو احداث و راه‌اندازي شده که زمينه ايجاد اشتغال بالغ بر 100 نفر از معلولين را فراهم نموده است.

مهتاب ترکي رئيس انجمن معلولين و مددجويان شهرستان اسلامشهردرمراسم افتتاحيه اين واحد توليدي اظهارداشت: انجمن معلولين و مددجويان اسلامشهر در سال 1386بصورت رسمي فعاليت خود را با هدف آشنا ساختن اقشار جامعه با معلولين و رسيدگي بيشتر به مسائل و مشکلات اين افراد آغاز نموده است. ترکي بيان داشت: روز جهاني معلولين بهانه و فرصت خوبي است تا تمام اقشار جامعه بويژه مسئولين و افراد تاثيرگذار در جامعه ، با پتانسيلها و استعدادهاي بالقوه عزيزان معلول و توانمند جامعه آشنا شوند.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پر گهر
در قلمرو ورزش
آگهي