جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1393/02/28 - روزنامه سراسري صبح ايران(يكشنبه) نسخه شماره 4710

 خبر 

 خسارت 27 ميليارد ريالي سيل به اراضي کشاورزي و اماکن مسکوني چالدران

اروميه - خبرنگارآفرينش

فرماندار چالدران از وارد آمدن خسارت 27 ميليارد و 200 ميليون ريالي سيل به اراضي کشاورزي و اماکن مسکوني اين شهرستان خبر داد. احمد رضا قليپور در جريان بازديد از مناطق سيل زده چالدران، افزود: بارش شديد باران و در بعضي نقاط به همراه تگرگ در بخش دشتک شهرستان موجب جاري شدن سيل به اراضي کشاورزي،مراتع و تاسيسات اين شهرستان خسارت زده است.

وي با بيان اينکه بارش شديد باران و رگبار باعث جاري شدن سيل در اين شهر و مناطق روستايي اين شهرستان شد، اظهار داشت: براساس برآوردهاي انجام شده ارزش ريالي خسارات وارده به اراضي کشاورزي و واحدهاي مسکوني 27 ميليارد و 200 ميليون ريال گزارش شده است.فرماندار چالدران اعلام کرد: سيلاب باعث مسدود شدن چند ساعته جاده چالدران - آواجيق - ماکو، تخريب پلها و ابنيه فني راه شد که با تلاش عوامل امدادي جاده بازگشائي و امکان رفت وآمد 150 دستگاه خودرو مانده در راه فراهم شد.

قلي‌پور اضافه کرد: سيل به 380 هکتار از اراضي کشاورزي روستائيان چالدران و 700هکتار از مراتع ملي خسارت زد وآبگرفتگي13واحد مسکوني در روستاهاي قهرمان کندي و قيان کندي و سه واحد مسکوني روستائي در اين شهرستان تخريب شد.

216 هکتار از اراضي کشاورزي متحمل خسارت شدند

فرماندار ماکو گفت:‌ سيل روزهاي اخير در اين شهرستان بالغ بر 34 ميليارد ريال خسارت بر جاي گذاشت. شاهين عليزاده در جريان بازديد از مناطق سيل زده ماکو با اشاره به اينکه در پي بارش شديد باران و جاري شدن سيل روزهاي اخير بيش از 20 ميليارد ريال به ابنيه و راههاي ارتباطي شهري و روستايي خسارت وارد شده، افزود: در سطح شهر ماکو و روستاهاي در مسير سيل به 17 واحد مسکوني خسارتي بالغ بر يک ميليارد ريال وارد شده و بيش از 50 مورد نيز عمليات تخليه آب از منازل صورت گرفته است.

وي اظهار داشت: با توجه به سيل عظيمي که در سطح شهرستان جاري شده بود بيش از 19 ميليارد ريال به راههاي ارتباطي و معابر روستايي خسارت وارد شده که اکيپ اداره راه و شهرسازي با جديت و با تمام قوا در حال مرمت و نوسازي نقاط آسيب‌ديده هستند. عليزاده ادامه داد: همچنين در پي بارش شديد باران و جاري شدن سيل در روستاهاي ماراکومي، باشکند، گجوت، سنگر، هندور، قزل داغ کرد و قوري بلاغ به زمينهاي کشاورزي و زارعي اين روستاها خسارت وارد شده است. فرماندار شهرستان ماکو در پايان عنوان کرد: مقدار زمين کشاورزي و زراعي خسارت ديده در حدود 216 هکتاراست که اين مقدار خسارت همراه با آب‌بندها و انهار روستايي است.

معاون خدمات مشترکين آبفاي استان اصفهان اعلام کرد؛

کشف 910 انشعاب غيرمجاز در استان اصفهان

اصفهان - راعي

معاون خدمات مشترکين و درآمد شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان گفت: در سال گذشته 910 فقره انشعاب غيرمجاز کشف شد و پس از اخذ جرائم رفع شد.به گزارش خبرنگار ما از اصفهان، رضا رضايي افزود: حدود 80 درصد انشعابات غيرمجاز کشف شده مربوط به واحدهاي مسکوني بوده است که عمده اين واحدها در منطقه يک ، 4 و 5 شهر اصفهان و شهرستانهاي شاهين‌شهر، نجف‌آباد، مبارکه، گلپايگان، سميرم، شهرضا، فلاورجان، جلگه و لنجان بوده است.

وي درخصوص اقداماتي که آبفاي استان اصفهان جهت جلوگيري از نصب انشعابات غيرمجاز در دستور کار قرار داده است اعلام کرد: در سالهاي اخير شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان به منظور جلوگيري از نصب انشعابات غيرمجاز در جاي جاي استان تدابيري نظارتي خود را بسيار گستره تر نموده به طوري که مأمورين قرائت کنتور نظارت بسيار دقيق و فشرده بر چگونگي نصب انشعابات آب واحدهاي مسکوني و غيرمسکوني اعمال مي‌نمايند.

رضايي به پيامدهاي نصب انشعابات غيرمجاز پرداخت و تصريح کرد: نصب انشعابات غيرمجاز نه تنها از لحاظ درآمدي ضرر و زيانهايي براي شرکت به همراه دارد بلکه در شرايطي که استان با چالش جدي کم‌آبي مواجه است اين مشترکين بدون محاسبه آب بها اقدام به مصرف بي‌رويه آب مي‌کنند در حالي که مديريت مصرف يکي از اولويتهاست.

افزايش چشمگير واردات خودرو در منطقه آزاد اروند

اهواز – خبرنگار آفرينش

سيد علي موسوي معاون اقتصادي و سرمايه‌گذاري منطقه آزاد اروند گفت: در پي گسترش محدوده تردد خودروهاي پلاک منطقه آزاد اروند، واردات خودروهاي خارجي با پلاک منطقه آزاد اروند در دو ماه سال جاري افزايش چشمگيري نسبت به سال گذشته پيدا کرده است.سيد علي موسوي افزود: با استقبال از طرح گسترش تردد اين خودروها تا شعاع 120کيلومتري و تردد تا سطح استان در روزهاي تعطيل رسمي، بطور مستقيم باعث افزايش واردات خودور در منطقه گرديده و با انتشار شيوه‌نامه جديد تردد خودروهاي پلاک اروند باعث ترغيب خريد خودروي وارداتي شده و سرمايه‌گذاران فعال در اين حوزه را ترغيب به سرمايه‌گذاري در اين بخش نموده است. با توجه به افزايش واردات خودرو ، واحد خودرويي گمرک منطقه آزاد با کمبود دستگاه GPS مواجه شد که با پيگيري و تلاشهاي اين معاونت مشکل رفع گرديد. وي عمده شهروندان منطقه بر اين باورند که با گسترش واردات خودروهاي خارجي به منطقه، نمايندگان مجاز خودروهاي داخلي نيز ترغيب به ارائه خدمات در اين خصوص خواهند شد و برخي از نمايندگان مجاز خودورهاي داخلي نيز با تاييد اين موضوع ، علاقمندي خود به ارائه خدمات را به خودروهاي خارجي نشان دادند.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پر گهر
در قلمرو ورزش
آگهي