جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1393/03/10 - روزنامه سراسري صبح ايران(شنبه) نسخه شماره 4720

 دقيقه نود 

 رئيس مرکز اطلاع رساني وزارت ورزش و جوانان اعلام کرد؛

وزارت ورزش دستوري براي تغيير سرمربي تيم ملي فوتبال نداده است

وزارت ورزش و جوانان با رد برخي شايعات مبني بر دستور تغيير سرمربي تيم ملي فوتبال ايران از سوي وزير اعلام کرد:حضور تيم ملي درجام جهاني افتخار ملي است و دولت و وزارت ورزش و جوانان با قدرت از تيم ملي و کادر فني آن حمايت مي کنند.

به گزارش ايرنا، رئيس مرکز اطلاع رساني وزارت ورزش و جوانان در يک برنامه تلويزيوني افزود:اين اعتقاد جدي وجود دارد که حضور تيم ملي ايران در جمع سي و دو تيم برتر دنيا در دور نهايي جام جهاني يک افتخار ملي است و دولت و وزارت ورزش در کنار همه حمايت جانبه از تيم ملي معتقدند نياز اصلي تيم ايران آرامش است.

وي گفت: تيم ملي ايران متعلق به تمام مردم است و در جام جهاني بايد از اين تيم انتظار منصفانه و واقع بينانه داشت نه نتيجه پيش بيني مي کنيم و نه انتظار کار خارق العاده اي داريم. بلکه ما از تيم ملي چيزي جز نمايش مطلوب منش و فرهنگ ايراني و بازي خوب و جوانمردانه نداريم.

وي در مورد کي روش گفت:تيم ملي فوتبال و کادرفني با قدرت و حمايت کامل دولت، وزارت ورزش و جوانان و فدراسيون فوتبال کارش را ادامه خواهد داشت و هيچ بحث ديگري هم وجود ندارد دغدغه همه ما در اين زمان به ويژه همکاران رسانه اي بايد حمايت از تيم ملي باشد.

رونمايي توپ ديدار فينال جام جهاني 2014

توپ ديدار نهايي مسابقات فوتبال جام جهاني 2014 برزيل که قرار است در ورزشگاه ماراکانا شهر ريودوژانيرو برگزار شود، رونمايي شد.

به گزارش فيفا، طراحي اين توپ که برازوکا فينال ريو نام دارد، الهام گرفته از رنگ سبز و طلايي کاپ قهرماني است و با توپ رسمي مسابقات ديگر اين جام که در ماه دسامبر گذشته رونمايي شد، متفاوت است.

شرکت توليد کننده توپ مسابقات جام جهاني از زمان رونمايي توپ رسمي اين رقابت ها تا کنون اقدام به توزيع اين توپ ها در بين فدراسيون هاي کشورهاي شرکت کننده در جام جهاني کرده است تا تيم ها فرصت کافي براي تمرين با آنها را داشته باشند.

تيم هاي آث ميلان، بايرن مونيخ، فلوميننزه و پالميراس و بازيکناني چون ليونل مسي، ايکر کاسياس، باستيان شوان اشتايگر و زين الدين زيدان از جمله تيم ها و بازيکنان شاخصي بودند که در اين آزمايش شرکت کردند.

علي کفاشيان رئيس فدراسيون فوتبال:

دوباره با کي‌روش مذاکره مي‌کنم

علي کفاشيان رئيس فدراسيون فوتبال که اين روزها مورد سوال بسياري در مورد احتمال تمديد قرارداد کارلوس کي روش قرار مي گيرد بازهم مسئله مالي را به عنوان اصلي ترين مانع تمديد اين قرارداد عنوان کرد و گفت: با اينکه چند بار با ايشان در مورد ماندن در تيم ملي صحبت کرده ام اما بازهم در اين مورد با آقاي کي روش صحبت خواهيم کرد تا در صورت امکان بتوانيم در خدمت اين مربي باشيم.

علي کفاشيان در مورد آخرين وضعيت ماندن يا جدايي کارلوس کي روش از تيم ملي فوتبال ايران گفت: در طول چهار ماه گذشته چندين بار با آقاي کي روش در مورد ماندنش در ايران صحبت کردم که آخرين بار آن در استراليا و هنگام برگزاري مراسم قرعه کشي جام جهاني بود. آنجا يکساعتي با هم صحبت کرديم. من به ايشان گفتم براي اينکه بتوانيم توقعات شما را برآورده کنيم نياز به تامين منابع مالي داريم.

رئيس فدراسيون فوتبال ادامه داد: من از آن دسته مديراني نيستم که مثل برخي باشگاه ها قرارداد ميلياردي ببندند اما نتوانند از عهده پرداخت اين قراردادها برآيند. من تنها در صورتي مي توانم قرارداد کي روش را تمديد کنم که ابتدا منابع مالي آن تامين شده باشد.

همين الان اگر دولت به ما کمک نمي کرد نمي توانستيم اردوهاي تيم ملي در آفريقاي جنوبي و اتريش را برگزار کنيم.

کفاشيان در ادامه به آخرين مذاکره با کي روش قبل از جام جهاني اشاره کرد و گفت: بازهم با ايشان صحبت خواهم کرد و تلاش مي کنم تا بتوانم از ايشان تخفيف بگيريم. البته خود کي روش هم اعلام کرده است که مي خواهد سه - چهار سال ديگر مربيگري کند و تمايل دارد که در ايران باشد. ما هم تمايل داريم که ايشان باشد چرا که تا يک مربي ديگر بياوريم و بخواهد از فوتبال ما شناخت پيدا کند زمان مي برد.

ايران پيرترين تيم آسيا در جام جهاني 2014

تيم ملي فوتبال ايران با ميانگين سني 27 سال و 4 ماه سال پيرترين تيم آسيايي حاضر در جام جهاني برزيل است.

گفتني است، جام جهاني 2014 برزيل کمتر از دو هفته ديگر با حضور سي و دو تيم برتر فوتبال جهان در هشت گروه آغاز مي شود.تيم هاي حاضر در جام جهاني 2014 براي حضور در اين رقابت ها بازيکنانشان را به اردو دعوت کردند تا خودشان را براي حضور در اين رقابت ها اآماده کنند.

يورواسپورت در گزارشي به بررسي ميانگين سني تيم هاي حاضر در جام جهاني 2014 پرداخت که در آن تيم ملي ايران با ميانگين 27 سال و 4 ماه پيرترين تيم آسيايي محسوب مي شود.غنا با ميانگين سني 25 سال و 2 ماه جوانترين تيم جام جهاني و اروگوئه با ميانگين 28 سال و 5 ماه پيرترين تيم اين رقابت هاست.تيم ملي فوتبال ايران همچنين در گروه F اين رقابت ها پس از آرژانتين که ميانگين سني بازيکنانش 28 سال و يک ماه است، در رده دوم قرار دارد و تيم‌هاي بوسني با 27 و نيجريه با 25.525 سال و 5 ماه در رده‌هاي سوم و چهارم قرار دارند.

در بين تيم‌هاي آسيايي ايران در رده نخست پيرترين تيم‌ها قرار دارد. ژاپن با 27 سال و 2 ماه در رده دوم است، استراليا با ميانگين سني 26 سال و يک ماه در رده سوم قرار دارد و کره‌جنوبي با ميانگين سني 25 سال و 9 ماه جوان‌ترين تيم آسياست.

استراليا اولين تيمي که وارد برزيل شد

تيم ملي فوتبال استراليا به عنوان اولين تيم خارجي حاضر در مسابقات جام جهاني 2014، وارد برزيل شد.به گزارش آسوشيتدپرس، تيم استراليا که در گروه B با تيم هاي اسپانيا، هلند و شيلي همگروه است روز چهارشنبه وارد ريودوژانيرو شد.

اين تيم قرار است تا آغاز رقابت هاي جام جهاني در ويتوريا که در فاصله 300 کيلومتري از شمال شرق ريودوژانيرو قرار دارد، تمرين کند.مارک برنسيانو هافبک تيم ملي استراليا قبل از ترک اين کشور وعده خلق شگفتي از تيم پنجاه و نهم رده بندي فيفا را داد و گفت: در گروه خيلي سختي قرار داريم اما مي خواهيم براي کشورمان افتخار بيافرينيم و جهان را شگفت زده کنيم.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پر گهر
در قلمرو ورزش
آگهي