جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1393/03/26 - روزنامه سراسري صبح ايران(دوشنبه) نسخه شماره 4732

 رئيس‌جمهوري:
 ضرورت وفاق و هماهنگي همه مسئولان نظام براي خدمت‌رساني به مردم و توسعه کشور 

رئيس‌جمهور بر ضرورت وفاق و هماهنگي همه مسئولان نظام براي خدمت‌رساني به مردم و توسعه کشور تأکيد و ابراز اميدواري کرد همکاري و هماهنگي همه دستگاه‌ها و نهادهاي مدني منشأ خدمات براي ملت ايران شود.به گزارش ايسنا، حسن روحاني در جمع رئيس و اعضاي شهر تهران و شهردار و معاونان شهرداري پايتخت گفت: همه مسئولان بايد در زمان ايفاي مسئوليت خود دست در دست هم قرار دهند تا منشأ خدمات براي همه ايرانيان بويژه مردم تهران باشند.

رئيس‌جمهور با اشاره به جايگاه و اهميت تهران گفت: رفت و آمد دنيا به تهران زيادتر خواهد شد و آثار آن را مي‌توان در حضور هيأت‌هاي سياسي، اقتصادي و فرهنگي در ماه‌هاي اخير مشاهده کرد.وي با اشاره به مباحث مربوط به انتقال مرکز سياسي ايران به نقطه‌اي ديگر در کشور، گفت: تهران حتي اگر پايتخت نيز نباشد، داراي ويژگي‌هايي است که در 20 سال آينده نمي‌توان از آن چشم‌پوشي کرد.

رئيس‌جمهور تأکيد کرد: دولت آماده است تا با همفکري و همکاري مجموعه مديريت شهري، براي حل مشکلات پايتخت و شهرک‌هاي اقماري‌اش پيش قدم شود.روحاني لزوم تقسيم کار ميان دولت، شهرداري و شوراي شهر به منظور خدمت‌رساني به مردم تهران را يادآور شد و خواستار برنامه‌ريزي و همفکري همه نهادهاي مسئول در کاهش هزينه‌ها و به دست آوردن درآمد پايدار براي اداره شهر شد.

روحاني در زمينه مبارزه با آلودگي هوا گفت: بنزين تهيه شده در پتروشيمي‌ها داراي آثار منفي در آلودگي هواي شهر بود و امروز شاهد هستيم که با حل اين مسأله روزهاي پاکيزه در تهران افزايش پيدا کرده است.

رئيس‌جمهور با بيان اينکه دولت در قضيه مبارزه با فساد جدي است، خواستار همراهي شهرداري و شوراي شهر تهران براي مبارزه با زمين‌خواري شد و گفت: رييس سازمان حفاظت از محيط زيست گزارشي ارائه کرده که بر اساس آن مجوز ساختمان‌سازي در پارک ملي پرديسان داده شده که جاي سوال دارد که چه مقامي اين مجوز را صادر کرده و چرا نظارتي بر اين امر نمي‌شود؟ وي با طرح سوالي مبني بر اينکه آيا تهران نيازمند اين تعداد ساختمان تجاري است؟ خواستار نظارت بيشتر مجموعه شهري بر برج‌سازي در اين کلان شهر شد.

سازمان غلط تحريم غرب عليه ايران دچار مشکلات فراوان شده است

همچنين رييس‌ جمهوري در ديدار وزير روابط و همکاري‌هاي بين‌المللي آفريقاي جنوبي با قدرداني از مواضع آفريقاي جنوبي در قبال فعاليت‌هاي صلح‌آميز هسته‌اي ايران، تصريح کرد که تداوم تحريم‌هاي ناعادلانه عليه تهران امکان‌پذير نيست و شرکت‌هاي غربي هم‌اکنون در حال مذاکره و عقد قراردادهاي همکاري با ايران هستند.

دکتر حسن روحاني با تأکيد بر اينکه سازمان تحريم غلط و غير عادلانه‌اي که کشورهاي غربي عليه ايران ايجاد کردند دچار مشکلات فراواني شده است، تصريح کرد: جمهوري اسلامي ايران آمادگي دارد تا در چارچوب قوانين و مقررات بين المللي، مذاکرات هسته اي خود با گروه 1+5 را به نتيجه نهايي برساند.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پر گهر
در قلمرو ورزش
آگهي