جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1393/03/26 - روزنامه سراسري صبح ايران(دوشنبه) نسخه شماره 4732

 همگام با جام جهاني 

 حاشيه‌هاي سفر تيم ملي به کوريتيبا

تمرين تيم ملي فوتبال صبح ديروز برگزار شد و بازيکنان درپايان اين تمرين گرد هم آمده و ضمن توجه کامل به صحبت هاي سرمربي که با شور و حرارت خاصي براي آنها صحبت مي کرد، حلقه اتحاد تشکيل داده و پس از پايان صحبت هاي کي روش، با فرياد، سه بار نام ايران را فرياد زدند.

ملي پوشان پس از استراحتي کوتاه پس از صرف ناهار، کمپ تيم ملي را راس ساعت 15:45 به مقصد فرودگاه ترک کرده و پس از ورود به فرودگاه، بدون حضور در صف انتظاروانجام تشريفات سفر، مستقيما ازباند فرودگاه وارد محل پذيرايي تيم هاي شرکت کننده شدند تا پس از صدور کارت پرواز بتوانند به سمت کوريتيبا حرکت کنند.مسير حرکت در داخل اين بخش از فرودگاه سائوپائولو کاملا به شکلي فوتبالي درآمده بود و ضمن نصب پرچم 32 تيم حاضر در جام از نمادهاي فوتبالي متعددي استفاده شده بود.

در اتاق کناري سالن انتظار فرودگاه، لباس تيم هايي که از طريق فرودگاه سائوپائولو وارد شده بودند و لباس تيم هايشان توسط بازيکنان و اعضاي کادرفني آنها امضا شده بود قرار گرفته و درمرکز آن لباس تيم هاي ايران، برزيل و کاستاريکا قرار گرفته بود که حکايت از اين داشت که اين تيم پيش از ما به عنوان آخرين تيم اين شهررا ترک کرده است.

بازيکنان درزمان مقرر شده و با دراختيار داشتن کارت هاي پرواز خود وارد گيت پرواز شده و مستقيما از طريق باند پروازوارد هواپيما شدند و هواپيماي تيم ملي راس ساعت 17:05 به سمت کوريتيبا حرکت کرد و ساعت 18:00 وارد فرودگاه اين شهر شد و در بدو ورود و درپاي پروازمورد استقبال افسرارشد پليس ايالتي قرار گرفت و به سمت هتل خود حرکت کرد.

- در تمام مسير حرکت تيم ملي اسکورت پليس تيم ملي را همراهي مي کرد.

- در تمام تقاطع ها مردم برزيل مشتاقانه ضمن گرفتن فيلم وعکس از تيم اتوبوس تيم ملي براي بازيکنان تيم ملي دست تکان مي دادند.

- دماي کوريتيبا حدود20 درجه سانتيگراد و هواي آن نيمه ابري است.

- درزمان حضوراتوبوس تيم ملي به هتل پستانا که محل اقامت تيم ملي در اين شهر تعداد زيادي از ايرانيان مشتاق تيم ملي در مقابل هتل تيم ملي به تشويق بازيکنان کردند. البته لازم به ذکر است که تعدادي از برزيلي هاي اين شهر نيزدرميان ايرانيان حضور داشتند. بازيکنان تيم ملي پس از ورود به هتل بيرون آمده و مردم حاضردرخيابان که براي تشويق انها آمده بودند، اداي احترام کردند.

- شهرکوريتيبا برخلاف شهر سائوپائولو که شهري شلوغ، پرازدحام و پرترافيک است، شهري است زيبا با معماري خاص منطقه آمريکاي جنوبي و فرودشگاه ها و رستوران هاي متعدد که در بدوامرتوجه هر بيننده اي را به خود جلب مي کند. شهري با خيابان هاي عريض و اتوبان هاي زيبا که تصور کساني که در ابتداي ورود خود سائوپائولورا به عنوان نماد برزيل مي بينند تغيير مي دهد. هتل تيم ملي در مرکز اين شهر قرار دارد.

زمان نشست مطبوعاتي تيم هاي ملي ايران و نيجريه

فدراسيون بين المللي فوتبال (فيفا) زمان نشست مطبوعاتي سرمربيان، تمرين و جلسه هماهنگي ديدار ايران و نيجريه را اعلام کرد. بنا بر اعلام فيفا نشست مطبوعاتي تيم ملي فوتبال ايران ساعت14:30 تا 15 و تيم ملي فوتبال نيجريه ساعت 18:40 تا 19:10 برگزار مي شود.

جلسه هماهنگي ديدار تيم هاي ملي فوتبال ايران و نيجريه هم امروز دوشنبه ساعت 16:25 تا 17:25 برگزار خواهد شد.نشست ها و جلسه هماهنگي در محل استاديوم برگزاري ديدار تيم هاي ملي ايران و نيجريه خواهد بود.تيم ملي فوتبال ايران دوشنبه، ساعت 16 به وقت محلي و ساعت 23:30 به وقت ايران و در نخستين ديدار خود از مسابقات جام جهاني 2014 برزيل به مصاف تيم ملي نيجريه خواهد رفت.

لبخند کوريتيبا به ايران

کوريتيبا براي مردم کشوربرزيل مفهوم لبخند را دارد، تيم ملي فوتبال ايران هم امشب دوشنبه 26 خرداد درحالي به مصاف نيجريه مي‌رود که اميدوار است فوتبال روي خوشش را نشان دهد و لبخند برلبان مردم ايران بنشيند.کوريتيبا مرکز ايلات پارانا با يک ميليون و هشتصد هزار نفر جمعيت است. اين شهر براي برزيلي ها سمبل يک شهر توسعه يافته است که به همين دليل مهاجراني از اوکراين، ايتاليا، آلمان و برزيل هم در آن سکني گزيده‌اند.

رستوران هاي ايتاليايي، منطقه ژرمن وودزو مناطق مختص به اوکرايني‌ها در کوريتيبا تداعي کننده همين تعلق است.کوريتيبا با پارک هاي سرسبز، ساختمان هاي شيشه اي و موزه نايمير جاذبه هاي توريستي خود را به رخ مي‌کشد. دو تيم کوريتيبا و آتلتيکو پارانانزه دربي آتلتيبا را از سال 1942 در اين شهر آغاز کرده و تاکنون همواره اين دربي يکي از مهمترين مسابقات فوتبال در برزيل بوده است.ورزشگاه اين شهر بايکسادا محلي که قرار است ايران در آن به مصاف نيجريه برود، قدمتي تاريخي دارد، بنيانش درسال 1914 بوده و در 1999 با امکاناتي مدرن بازگشايي شده است.

اکنون بايکسادا ميزبان نخستين و شايد مهمترين ديدار ايران در جام جهاني 2014 برزيل بوده و در قلب جهان، ايران، چشم ها در انتظار لبخند کوريتيبا به ايران است.

چند نکته درباره داور ديدار ايران و نيجريه

ارلوس ورا داور اهل اکوادور به همراه دو هموطنش ديدار ايران مقابل نيجريه را سوت مي زند.اين داور اکوادوري که 10 روز ديگر 38 ساله مي شود، از سال 2006 در ليست فيفا قرار گرفته است. ورا در جام جهاني قبلي در فهرست داوران ذخيره بود. او در مسابقات مهمي مثل کوپا ليبرتادورس و کوپا آمريکا، جام باشگاه هاي جهان و جام جهاني جوانان سوت زده است. از سال 2007 تاکنون و طي 65 بازي بين المللي، ورا 14 پنالتي گرفته و 24 کارت قرمز و 298 کارت زرد داده است. رکورد او تقريباً 5 کارت زرد در يک بازي است و تقريباً در هر بازي هم يک پنالتي گرفته است. او سابقه گرفتن 2 پنالتي در يک بازي را دارد و بيشترين کارت قرمزي که در يک مسابقه داده است، دو مورد بوده است. 10 کارت زرد نيز رکورد تعداد کارت زردهاي او در يک بازي است.ورا در مقدماتي جام جهاني 2014 چهار بازي را سوت زد که در دو بازي آرژانتين و پرو و در 3 بازي بوليوي يک طرف بازي بودند. آخرين بازي بين المللي او نيز ديدار نيوولز اولد بويز آرژانتين و گرميو برزيل در کوپا ليبرتادورس بوده است که يک بريک شد و هيچ کارتي در اين بازي داده نشد. اين بازي روز 29 اسفند 1392 انجام شده و ورا پس از آن در ديدارهاي بين المللي سوت نزده است. اما آخرين قضاوت او در بازي هاي داخلي يک ماه پيش و در ليگ اکوادور بوده است. ورا در بازي ها اخير خود بطور ميانگين 30 خطا گرفته است.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پر گهر
در قلمرو ورزش
آگهي