جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1393/04/01 - روزنامه سراسري صبح ايران(يكشنبه) نسخه شماره 4737

 ميز خبر 

ظريف: داعش تهديدي براي همه جهان است

وزير امور خارجه کشورمان تاکيد کرد که گروه تروريستي موسوم به دولت اسلامي در عراق و شام (داعش) تهديدي براي همه جهان است. محمد جواد ظريف گروه تروريستي داعش را تهديدي براي منطقه و جهان دانست و خواستار پرهيز از هرگونه سرمايه‌گذاري سياسي روي گروه‌هاي تروريستي شد.

وي گفت: به اعتقاد ما، داعش به عنوان يک گروه تکفيري افراطي، تهديدي براي همه منطقه و کل جهان است و خواستار پرهيز از هرگونه سرمايه‌گذاري سياسي روي گروه‌هاي تروريستي هستيم.

ظريف در گفت‌وگو با خبرنگار شبکه العالم در وين پايتخت اتريش، تاکيد کرد: به اعتقاد ما، دولت و ملت عراق قادر هستند که با اين گروه که منفور همه گروه‌هاي مذهبي و قومي در عراق است، مقابله کنند.وي تصريح کرد: اکثر قربانيان داعش در عراق و سوريه را اهل سنت تشکيل مي دهند. اين گروه يک گروه ضد بشري است.

پوتين به نظاميان روسي فرمان آماده باش داد

ولاديمير پوتين رييس جمهوري روسيه روزشنبه به نيروهاي ناحيه مرکزي اين کشور فرمان داد تا به حالت آماده باش جنگي در آيند.

گرچه تا کنون جزييات بيشتري از آماده باش نيروهاي نظامي روسيه منتشر نشده ولي به نظر مي رسد اين فرمان در چارچوب برگزاري يک تمرين نظامي باشد.

به گزارش خبرگزاري فرانسه، سرهنگ "لاروسلاو روشچوپکين" از فرماندهان نظامي روسيه روز گذشته از برگزاري يک تمرين نظامي در منطقه سيبري خبر داده بود.وي گفت : تعدادي از واحدهاي موتوري و ضدهوايي در منطقه اورال و غرب سيبري نيز به حال آماده باش در آماده اند.

ديدار السيسي با شاه عربستان در کابين هواپيماي سلطنتي

عبدالفتاح السيسي رئيس جمهور جديد مصر که اخيرا خبرهايي درباره سفر وي به عربستان براي ديدار با ملک عبدالله منتشر شده بود، به ديدار در داخل هواپيماي شخصي پادشاه عربستان در فرودگاه قاهره که بر خلاف تمام عرفهاي ديپلماتيک است، رضايت داد!

به گزارش مهر، اما بدون هر گونه اعلام قبلي رسانه هاي مصري از ديدار ملک عبدالله و عبدالفتاح السيسي در فرودگاه قاهره و آن هم در هواپيماي اختصاصي پادشاه عربستان خبر دادند. ملک عبدالله که براي بهبود وضعيت جسماني خود به مغرب سفر کرده بود، به نظر مي رسد به ناگاه تصميم مي گيرد که در فرودگاه قاهره هواپيما را به زمين بنشاند و ديداري کوتاه با السيسي داشته باشد.به گزارش پايگاه مصري اليوم السابع، السيسي با ورود به فرودگاه قاهره از پله هاي هواپيماي شخصي ملک عبدالله بالا رفته و در داخل اتاق تشريفات کابين هواپيما با وي ديدار مي کند.

دادگاه مصر حکم اعدام رهبران اخوان المسلمين را تاييد کرد

دادگاهي در مصر حکم اعدام 182 تن از اعضاي اخوان المسلمين را صادر کرد.

به گزارش ايسنا، به نقل از سايت اينترنتي النشره، دادگاهي در مصر حکم اعدام 182 تن از اعضاي اخوان المسلمين مصر از جمله محمد بديع رهبر اين گروه را صادر کرد در حالي که 150 تن ديگر را تبرئه کرده است.

حکم اين رهبران اخوان در خصوص پرونده العدوه صادر شده است. پيشتر دادستاني مصر اين افراد را به قتل عمد، مبادرت به قتل، خشونت عليه افسران و نيروهاي پليس، اذيت کردن آنها، شليک گلوله به سمت ساختمان‌ها و مراکز پليس، استفاده از کوکتل مولوتف، لطمه زدن به وحدت ملي، عضويت در يک سازمان تروريستي و کمک به اين سازمان براي به دست آوردن سلاح، مديريتي گروهي که هدف از آن ممانعت از اجراي حکم بيانيه قانون اساسي بوده است، متهم کرد.

هيگ:

اراده سياسي ايران كليد مذاكرات است

وزير امور خارجه انگليس با اشاره به وجود چالش‌هايي در مذاکرات هسته‌اي گفت: در اين دور از مذاکرات پيشرفت‌هايي حاصل شده است.

به گزارش ايسنا ويليام هيگ، وزير امور خارجه انگليس پس از پايان پنجمين دور مذاکرات ايران و 1+5 در صفحه توئيتر خود نوشت: در اين دور از مذاکرات پيشرفتهايي حاصل شده اما چالش بزرگ هم چنان باقي مانده است،

وي ادامه داد: اراده سياسي ايران نياز کليدي براي پيشبرد مذاکرات است.وي يادآور شد که يک ماه تا ضرب الاجل 20 ژوئيه براي دستيابي به توافق نهايي فرصت باقي است.

گفت‌و‌گوي آمريكا با آلمان و فرانسه براي افزايش تحريم‌هاي روسيه

رئيس‌جمهوري آمريکا با رهبران آلمان و فرانسه در مورد اعمال تدابير تنبيهي جديد عليه روسيه به دليل سياستهايش در قبال اوکراين گفت‌و‌گو کرد.

به گزارش خبرگزاري آسوشيتدپرس، باراک اوباما رئيس جمهوري آمريکا با آنگلا مرکل صدراعظم آلمان و فرانسوآ اولاند رئيس‌جمهور فرانسه جداگانه در مورد بحران اوکراين رايزني کرد.

کاخ سفيد اعلام کرد که هر سه اين مقامات از آتش‌بس يک جانبه اعلام شده از سوي رئيس جمهوري اوکراين استقبال مي‌کنند.

اوباما، مرکل و اولاند همچنين اعلام کردند که روسيه بايد نيروهايش را از مرزهاي اوکراين خارج و شبه نظاميان جدايي‌طلب را به عقب‌نشيني متقاعد کند.مقام‌هاي آمريکا گفته‌اند بخش‌هاي دفاعي، مالي و صنايع با تکنولوژي بالاي روسيه هدف اين تحريم‌هاست.

اسرائيل اولين نفت صادراتي کردستان عراق را خريد

يک مشتري در اسرائيل اولين محموله نفت صادراتي کردستان عراق را خريد.

به گزارش عصر ايران به نقل از رويترز، اين نخستين محموله نفتي است که کردستان عراق توانست به طور مستقل و بدون دخالت دولت مرکزي بغداد، آن را به بازارهاي جهاني عرضه کند.دولت بغداد مخالف صادرات مستقل نفت توسط کردستان عراق است. دولت بغداد تهديد کرده است هر کشور يا شرکتي که از کردستان عراق نفت خريداري کند، با مجازات هاي دولت بغداد روبه رو خواهد شد.

به دنبال تهديد دولت بغداد، کشورها و شرکت هاي مختلف از خريداري محموله نفت صادراتي کردستان عراق خودداري کردند و نفتکش حامل اولين محموله نفت صادراتي کردستان عراق براي مدت زيادي در آب هاي آزاد سرگردان ماند اما در نهايت در يکي از بنادر اسرائيل پهلو گرفت.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پر گهر
در قلمرو ورزش
آگهي