جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1393/04/01 - روزنامه سراسري صبح ايران(يكشنبه) نسخه شماره 4737

 کمبود برخي مواد غذايي منجر به ضعف حافظه مي‌شود 

يک متخصص تغذيه گفت: کمبود برخي مواد غذايي مانند آهن منجر به ضعف حافظه مي‌شود.

محمدحسن انتظاري، با بيان اين که دانش آموزان براي يادگيري و تمرکز بيشتر به دنبال مواد غذايي معجزه‌گر نباشند، افزود: پيروي از الگوي غذايي مناسب بهترين گزينه براي تقويت حافظه است.

وي با بيان اينکه کمبود برخي مواد غذايي مانند آهن منجر به ضعف حافظه مي‌شود، افزود: اگر بدن با کمبود آهن مواجه باشد خون کافي به سلول‌هاي مغز نمي‌رسد در نتيجه افراد حافظه کوتاه مدت خود را از دست مي‌دهند.

اين متخصص تغذيه با بيان اينکه موادي که حاوي امگا سه هستند منجر به باز شدن عروق مغز شده و خون رساني را افزايش مي‌دهد، گفت: علاوه بر اين مواد غذايي حاوي منيزيم و کلسيم نيز منجر به تقويت حافظه مي‌شوند البته به شرطي که بدن واقعا به اين مواد نيازمند باشد و پزشک کمبود آن را تشخيص داده باشد.

نخوردن صبحانه تمرکز افراد را کاهش مي‌دهد

در ادامه عضو گروه تغذيه باليني دانشگاه علوم پزشکي اصفهان با تاکيد براينکه کمبود برخي ويتامين‌ها مانند آهن منجر به ضعف حافظه يا کاهش قدرت يادگيري مي‌شود، افزود: نخوردن صبحانه تمرکز افراد در طول روز کاهش مي‌دهد اما با اين وجود دارويي که منجر به تقويت حافظه شود، وجود ندارد.

زمزم پاک نهاد تصريح کرد: ممکن است مکمل‌هايي مانند روي و آهن به نام قرص‌هاي تقويت حافظه به فروش برسد که مورد تاييد پزشکان نيست.

وي ادامه داد: مصرف يک بار يا دو بار مکمل‌هاي غذايي در هفته براي بدن مفيد است اما مصرف مکرر آن‌ها ممکن است اثرات سوئي بر بدن داشته باشد.

منبع :همشهري آنلاين


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پر گهر
در قلمرو ورزش
آگهي