جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1393/04/11 - روزنامه سراسري صبح ايران(چهارشنبه) نسخه شماره 4746

 خبر 

 تهراني ها هر شبانه روز به اندازه درياچه چيتگر آب مصرف مي کنند

مديرعامل آبفاي استان تهران با تاکيد بر اينکه قرار بود مشترکين آبي صرفه جويي 20 درصدي را در دستور کار خود قرار دهند، اما در حال حاضر ميزان مصرف آب در پايتخت 10.5 درصد افزايش يافته است گفت: تهراني ها هر شبانه روز به اندازه درياچه چيتگر آب مصرف مي کنند.

به گزارش مهر، محمد پرورش با اعلام اينکه امسال از آن سال هايي است که براي تامين آب، افزون بر تابستان در پاييز نيز با مشکل مواجه خواهيم بود گفت: اين موضوع ضرورت صرفه جويي مصرف آب را در استان دوچندان مي کند.

مديرعامل آبفاي استان تهران با اشاره به درخواست‌هاي فراوان اين شرکت براي صرفه‌ جويي 20 درصدي مشترکان در مصرف آب اظهارداشت: در سه ماهه ابتداي سال‌ جاري، نه‌ تنها اين ميزان صرفه‌ جويي حاصل نشد، بلکه ميزان مصرف آب 10.5 درصد هم افزايش يافت.

وي با اشاره به فرارسيدن ماه مبارک رمضان گفت: با توجه به همزماني ماه رمضان با اوج گرما در فصل تابستان انتظار افزايش پيک لحظه اي مصرف آب در هنگام سحر و افطار مي رود که امکان کاهش فشار شبکه در برخي مناطق استان وجود دارد.

پروش تاکيد کرد: اگر مردم 20 درصد در مصارف غيرضرور خود صرفه جويي کنند، مي توانيم تابستان و پاييز سال جاري را به خوبي پشت سر بگذاريم. وي با بيان اينکه آبرساني در تهران از مشکلات خاصي برخوردار است افزود: ما اختلاف ارتفاع حدود 800 متر را در تهران داريم که اين موجب مي شود آب تا 8 مرحله در برخي نقاط پمپاژ شود.

بورس مثبت شد

شاخص بورس تهران که از ابتداي سال تاکنون روند ريزشي در پيش گرفته و در سه روز گذشته به کانال 70 هزار واحدي سقوط کرده بود، روزگذشته به مدار صعودي برگشت و با افزايش نسبي قيمت‌ها مواجه شد.

به گزارش ايسنا، به اين ترتيب بورس تهران که از دي ماه گذدشته در سايه بي توجهي و عدم حمايت مسئولان به کابوسي براي فعالان بازار تبديل شده است، بعد از اعلام حمايت مسئولان و وزيران اقتصادي دولت از صنايع و توليد، بورس تهران که تشنه حمايت بود به اين خبر واکنش مثبت نشان داد و 62 واحد مثبت شد.

بر اين اساس تا نيمه معاملات 469 سهم به ارزش هزار و 196 ميليارد ريال در بورس تهران خريداري شده است که نشان دهنده رشد 42 درصدي حجم و 47 درصدي ارزش معاملات نسبت به روز دوشنبه است.

همچنين در بازار فشار فروش سهامداران کاهش يافت و سهام داران به خريد نمادهاي پر پتانسيل راغب شدند به طوري که از ميان صنايع بورسي، خودرو و ساخت قطعات و همچنين سرمايه گذاري ها بيشترين تاثير مثبت را بر روند شاخص بورس گذاشتند.

اين در حالي است كه ،وزراي اقتصاد، صنعت، نفت، رئيس کل بانک مرکزي، رئيس سازمان بورس و اوراق بهادار و حقيقي‌ها و حقوقي‌هاي بورس براي رفع مشکلات و دغدغه‌هاي بازار سرمايه کشور جلسه‌اي را برگزار و راهکار ارائه کردند.

وزرا در اين جلسه توافق کردند که تصميمات اتخاذ شده براي بازار سرمايه را اجرايي کنند، به طوري که براي شرکت هاي پتروشيمي و پالايشي بورس تصميماتي اتخاذ شد. در عين حال مقرر شد اين جلسات به صورت مستمر براي بهبود وضعيت بازار سرمايه کشور ادامه داشته باشد.

بي اطلاعي سخنگوي کميسيون اصل نود از شکايت شاکيان مزد 92

درحالي که شاکي مزد 92 از شکايت کارگران از رئيس ديوان عدالت اداري به کميسيون اصل نود خبر مي دهد، سخنگوي اين کميسيون وصول شکايت از رئيس ديوان عدالت اداري به کميسيون اصل نود را تکذيب کرد.

مصطفي افضلي فرد در اين باره به ايلنا گفت: تا اين لحظه هيچ شکايتي از سوي تشکل هاي کارگري درخصوص رئيس ديوان عدالت اداري، به طور رسمي در کميسيون اصل نود به ثبت نرسيده است.

وي ادامه داد: به طور معمول نهايتا 24 ساعت پس از ثبت هر شکايت، موضوع به اطلاع اعضاي کميسيون مي رسد. با توجه به اينکه هنوز هيچ شکايتي از رئيس ديوان عدالت به ما نرسيده پس چنين شکايتي در کميسيون به ثبت نرسيده است.

اين درحالي است که به گفته حسين حبيبي، دبير کانون هماهنگي شوراهاي اسلامي کار استان تهران، شکايت از رئيس ديوان عدالت اداري با شماره رسيد 17756 دبيرخانه مجلس شوراي اسلامي وشماره ثبت 82128 كيمسيون اصل 90 تحت عنوان شكايت از ديوان عدالت اداري به ثبت رسيده است.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پر گهر
در قلمرو ورزش
آگهي