جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1393/04/21 - روزنامه سراسري صبح ايران(شنبه) نسخه شماره 4754

 خبر پزشکي 

 مصرف بالاي پروتئين خطر ابتلا به سرطان را افزايش مي‌دهد

مصرف سوسيس و کالباس ممنوع

يک متخصص تغذيه در امور سرطان اعلام کرد: افزايش مصرف پروتئين رشد تومورهاي سرطاني را افزايش مي‌دهد و افزايش مصرف گوشت قرمز با افزايش خطر ابتلا به سرطان‌هاي کولون و پرستات مرتبط است.

سيدحسين داودي در گفت‌وگو با فارس در رابطه با نقش تغذيه در سرطان ميزان پروتئين مؤثر در ابتلا به اين بيماري گفت: رژيم غذايي که پروتئين زيادي دارد معمولاً با چربي زياد و کمبود فيبر همراه است و اثر پروتئين بر فاکتورهاي سرطان‌زا وابسته به نوع تومور، نوع پروتئين و کالري رژيم غذايي است.

وي افزود: با افزايش مصرف پروتئين اگر سه برابر مورد نياز باشد رشد تومور افزايش مي‌يابد و با دريافت کمتر پروتئين، رشد آن سرکوب مي‌شود.

اين متخصص تغذيه در امور سرطان گفت: افزايش مصرف گوشت قرمز با افزايش خطر سرطان‌هاي پرستات و کولون مرتبط است و مصرف کمتر گوشت کم چربي و گوشت‌هاي فرآوري شده مانند سوئيس، کالباس و همبرگر مي‌تواند در کاهش خطر ابتلا به سرطان مؤثر باشد.

داودي افزود: مصرف غذاهاي گياهي که از سبزي، ميوه، غلات و حبوبات تشکيل شده در کاهش خطر ابتلا به سرطان مؤثر است.

اين متخصص تغذيه در امور سرطان گفت: مصرف سويا به جاي رژيم غذايي سرشار از منابع حيواني خطر ابتلا به سرطان را به پايين‌تر حد مي‌رساند اما به هر حال مصرف استاندارد پروتئين‌هاي بدون چربي از نيازهاي واقعي بدن به شمار مي‌رود.

وي گفت: غذاهاي حاوي سويا به ويژه اگر در دوران کودکي مصرف شود ممکن است نقشي حياتي در برابر سرطان سينه داشته باشد و خطر ابتلا به اين سرطان را در بزرگسالي کاهش مي‌دهد.

افراد پرخاشگر دو برابر ديگران در معرض خطر سکته مغزي قرار دارند

به گزارش واحد خبر نتايج يک پژوهش نشان داد افراد پرخاشگر دو برابر بيشتر از ساير افراد در معرض سکته مغزي در اواسط طول عمر خود يا در دوران کهنسالي قرار دارند.

پژوهشگراني که نتايج تحقيقات آنها در نشريه انجمن قلب آمريکا منتشر شده است، با مطالعه بر روي 6700 فرد در سنين 45 تا 84 سال به اين نتيجه رسيدند که خطر وقوع سکته مغزي يا حمله ايسکمي گذرا يا همان (تي آي اي TIA ) در افرادي که پرخاشگر هستند، دو برابر بيشتر از افرادي است که خصوصيت هاي رفتاري تهاجمي يا پرخاشگرانه ندارند.

پژوهشگران دانشگاه مينه سوتا در مينياپليس آمريکا که اين تحقيق علمي را انجام داده اند همچنين بر اين باورند افرادي که علائم زيادي از افسردگي در آنها مشاهده مي شود، هشتاد و شش درصد بيش از افراد عادي با خطر سکته مغزي يا تي آي اي مواجه هستند. اين دانشمندان مي گويند اگرچه عواملي همچون کلسترول بالاي خون، فشار خون و مصرف سيگار از جمله دلايل اصلي بروز سکته هاي مغزي محسوب مي شوند ولي نبايد اهميت مشکلات و ناهنجاري هاي روحي و رواني را نيز در اين ميان از نظر دور داشت و به سادگي از کنار آنها گذشت.

به گزارش خبرگزاري فرانسه از واشنگتن؛ حمله ‌ايسکمي گذرا و يا در اصطلاح پزشکي TIA به حالت و شرايطي گذرا و ناپايدار از عملکرد ناقص و ناکامل مغز و يا بخشي از آن گفته مي‌شود که دليل آن اختلال در خونرساني(ايسکمي) به مغز باشد. در بيان ساده‌تر وقتي خون رساني به مغز مختل شودولي زمان و شدت اين اختلال در حدي نباشد که منجر به سکته، يعني (مرگ قسمتي از بافت) شود، حمله‌ايسکميک‌ گذرا نام دارد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پر گهر
در قلمرو ورزش
آگهي