جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1393/04/21 - روزنامه سراسري صبح ايران(شنبه) نسخه شماره 4754

 خبر 

 برگزاري مسابقه اذان‌گويي از طريق سامانه 235

يزد – اکبر خيرخواه

به مناسبت ماه مبارک رمضان، برگزاري مسابقه اذان‌گويي از طريق سامانه جامع اطلاع‌رساني 235 امکانپذير شد. بنا به گزارش رسيده از اداره روابط عمومي شرکت سهامي مخابرات استان يزد:به منظور ارتقاي سطح اذان گويي و شناسايي موذنان جوان در استان يزد، ستاد اقامه نماز استان يزد با همکاري شرکت مخابرات استان اقدام به برگزاري مسابقه اذان ويژه آقايان نموده است.علاقمندان مي توانند از طريق تماس با سامانه 235 و انتخاب منوي 3 پس از وارد کردن کد ملي خود، شماره تلفن ثابت به همراه کد شهرستان و يا شماره همراه خود را بدون صفر شماره‌گيري و اقدام به ضبط نمونه اذان نمايند.گويش اذان نبايد بيشتر از 2 دقيقه باشد. لازم به ذکر است اسامي برندگان در روز عيد سعيد فطر از طريق سامانه 235 اعلام مي گردد.

يک قاتل در دزفول پاي چوب دار بخشيده شد

اهواز – خبرنگار آفرينش

رئيس دادگستري شهرستان دزفول از بخشيده شدن يک قاتل پاي چوبه دار توسط خانواده مقتول در اين شهرستان خبر داد. به گزارش روابط عمومي و اطلاع‌‌رساني اداره کل امور شوراهاي حل اختلاف استان خوزستان به گزارش روابط عمومي و اطلاع‌رساني اداره کل امور شوراهاي حل اختلاف استان خوزستان حسيني پويا رئيس دادگستري شهرستان دزفول با اعلام اين خبر گفت: خانواده مقتول که در طول سالهاي گذشته به طور جدي پيگير اعدام قاتل بودند، با حضور در صحنه اعدام و در حالي که چند دقيقه بيشتر به اجراي حکم باقي نمانده بود بخشش خود را اعلام کردند.

وي افزود: خانواده مقتول ابتدا در صحنه اعدام بر اجراي حکم اصرار داشتند ولي با تلاشها و وساطت اعضاء شوراي حل اختلاف اين شهرستان رضايت خود را اعلام کردند.

رئيس جهاد کشاورزي دماوند:

5 هزار هکتار از اراضي کشاورزي دماوند به صورت قطره‌اي آبياري مي‌شود

دماوند - خبرنگارآفرينش

رئيس اداره جهاد کشاورزي شهرستان دماوند گفت: 5 هزار هکتار از اراضي کشاورزي دماوند به صورت قطره‌اي آبياري مي‌شود.به گزارش خبرنگارآفرينش، محمد ترکيان در گردهمايي دست‌اندرکاران بخش کشاورزي دماوند که با حضور شماري از مسئولان و کارشناسان بخش کشاورزي در اين شهرستان برگزار شد، اظهار کرد: استفاده از روش‌هاي نوين براي آب‌رساني از اهميت زيادي برخوردار است.

وي افزود: شهرستان دماوند با توجه به وضعيت خاص و موقعيت جغرافيايي که دارد، حدود 17 هزار و 500 هکتار اراضي زراعي و باغي دارد که 6 هزار و 800 هکتار به صورت زراعت ديمي است.رئيس اداره جهاد کشاورزي شهرستان دماوند عنوان کرد: دماوند با توليد 350 هزار تن محصولات باغي، 50 هزار تن محصولات زراعي، 800 تن قارچ، 900 تن محصولات پروتئيني و 300 هزار تن سيب رتبه نخست کشاورزي را در استان تهران در اختيار دارد.

ترکيان با بيان اينکه دماوند يکي از قطب‌هاي کشاورزي استان تهران محسوب مي‌شود، گفت: در 30 سال آينده، احتياج به مواد غذايي 60 درصد افزايش پيدا مي‌کند و با توجه به افزايش جمعيت، آب در کشور ‌سالانه 400 ميليارد متر مکعب نزول پيدا مي‌کند که از اين رقم، 294 ميليارد مترمکعب خارج مي‌شود و تنها 116 ميليارد باقي مي‌ماند.وي تصريح کرد: لازم است تا در جهت توسعه بخش کشاورزي و پايدار نگه‌ داشتن همين ظرفيتي که وجود دارد، از روش‌هاي جديد آبياري استفاده کنيم تا بتوانيم با مقدار آبي که در اختيار داريم، حداکثر بهره‌وري و توليد را داشته باشيم.

رئيس اداره جهاد کشاورزي شهرستان دماوند با اشاره به کنترل آب در دماوند اظهار داشت: تاکنون 5 هزار هکتار از اراضي کشاورزي به خصوص باغ‌ها داراي سامانه آبياري قطره‌اي شده است که در اين زمينه، توانستيم 6 ميليون و 592 هزار متر مکعب در مصرف آب صرفه‌جويي کنيم.

وضعيت پروژه‌ احداث پل معلق در شهرستان مشگين ‌شهر

اردبيل- خبرنگار آفرينش

عمليات اجرايي اين پروژه با هياهوي خاص آغاز شد و همواره مسئولان به بيان آمار و ارقام دهان پرکن اکتفا مي‌کردند ولي در عمل هيچ خبري از پيشرفت مطلوب پروژه‌ نبود و هر روز وعده تکميل و راه‌اندازي بزرگ‌ترين پل معلق خاورميانه داده مي‌شد اما دريغ از تکميل و اتمام اين پروژه.اين پروژه که سابقه بيش از يک دهه دارد قرار بود در سه فاز و توسط شرکت مکان شهر اجرا شود؛ فاز نخست اين طرح شامل احداث بزرگ‌ترين پل معلق تفريحي و گردشگري خاورميانه بر روي رودخانه خياوچايي بود که بايد تا پايان سال 87 به اتمام مي‌رسيد؛ حالا نه تنها اين کار به انجام نرسيده بلکه پروژه به حالت معلق به حال خود رها شده است.

احداث اين پل که طول دهانه آن 80 متر به عرض 3 متر و ارتفاع 345 متر از کف دره پيش‌بيني شده است در قالب يک طرح گردشگري مهم حتي به تصويب هيئت وزيران نيز رسيده بود که با اهداف توسعه گردشگري شهرستان به طول 14 کيلومتر بر روي رودخانه خياوچايي احداث مي‌شد و مشگين‌شهر را به دامنه کوه‌هاي سبلان متصل مي‌کرد. روياي احداث شهرک توريستي با امکانات گردشگري از جمله هتل‌هاي اقامتي، استخرهاي آبگرم، پيست‌هاي متنوع از جمله اسکي، اسب سواري، ارابه‌راني و دوچرخه‌سواري که در سر پرورانده مي‌شد نه تنها به واقعيت تبديل نشده بلکه به بايگاني خيال موهوم منتقل شده است.

فرماندار شهرستان مشگين‌شهر در آخرين اظهارنظر خود در اين زمينه گفت: اين واقعيت است که احداث پل معلق مشگين‌شهر سال‌هاست که به حالت معلق مانده و پيمانکار نتوانسته به تعهدات خود عمل کند. ابراهيم امامي اضافه کرد: اين پروژه در فاز نخست در زميني به مساحت 16 هکتار با تامين 35 ميليارد تومان اعتبار در مراحل اجرايي است که فاز نهايي آن نيز به همت سرمايه‌گذار قرار است آغاز شود ولي به اين زودي‌ها نبايد انتظار تکميل اين پل را داشت.

وي افزود‌: از سرمايه‌گذار اين پروژه دعوت کرديم تا موانع پيش‌رو را بازگو کند ولي هنوز موفق به رايزني و تعامل با سرمايه‌گذار نشديم؛ به نظر مي‌رسد با رفع برخي از موانع و اختلافات به وجود آمده بين سرمايه‌گذاران پروژه و برخي از دست‌اندرکاران بتوانيم به فعال شدن اين پروژه کمک کنيم. فرماندار شهرستان مشگين‌شهر تصريح کرد: نگاه مديريت ما برنامه‌محور است و سعي داريم با تهيه طرح جامع توسعه شهرستان و نقشه راه در اين زمينه به صورت جدي وارد ميدان کار و عمل شويم. بايد منتظر ماند و ديد که عاقبت اين پل معلق به چه ماجرايي‌هاي ختم مي‌شود؛ آيا اين پروژه نيز به سرنوشت پروژه‌هاي نيمه‌تمام استان دچار مي‌شود و يا نسبت به تکميل آن همتي کارگشا صورت مي‌گيرد.

اسلامشهر ميزبان بزرگترين رويداد قرآني

اسلامشهر - محمدرضا عباسي

بزرگترين رويداد قرآني در قالب نخستين نمايشگاه قرآن و عترت شهرستان اسلامشهر در محل مصلاي اين شهر برگزار مي‌شود.صادق محمدزاده رئيس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامي اسلامشهر درگفتگويي با خبرنگاران گفت: بزرگترين رويداد قرآني در شهرستان اسلامشهر در قالب نخستين نمايشگاه قرآن و عترت اسلامشهر به مدت 10 شب در محل مصلي اسلامشهر برگزار مي‌شود.

محمدزاده افزود: اين نمايشگاه قرآني در محل مصلاي نماز جمعه اسلامشهر در تاريخ 21 تيرماه همزمان با چهاردهمين روز از ماه مبارک رمضان با ارائه برنامه‌هاي متنوع فرهنگي هنري قرآني با حضور مسئولين استاني و شهرستاني و علاقمندان به قرآن کريم افتتاح خواهد شد.

وي تاکيد کرد: اين نمايشگاه تا30تيرماه مصادف با بيست و سوم ماه مبارک رمضان همه روزه از ساعت 30/19الي 30/23 براي بازديد عموم داير است.محمدزاده بيان داشت: اين نمايشگاه از دو بخش اصلي و جنبي تشکيل شده است. دبير ستاد برگزاري نمايشگاه قرآن و عترت اسلامشهر افزود: در بخش جنبي نمايشگاه، کارگاهها و ورک شاپهاي هنري (در شاخه‌هاي مختلف) و.... با همکاري هنرمندان و کارشناسان مذهبي و هنري برگزار خواهد شد.

اين مقام مسئول گفت: سنجش و شناسايي استعدادهاي قرآني به ويژه نسل جوان توسط کارشناسان قرآني حاضر در نمايشگاه در ماه نزول قرآن يکي ديگر از اهداف اين نمايشگاه فرهنگي قرآني است.نخستين نمايشگاه قرآن و عترت در شهرستان اسلامشهر، با همکاري ستاد اقامه نمازجمعه شهرستان اسلامشهر، فرمانداري و اداره فرهنگ و ارشاد اسلامي اسلامشهر و ساير دستگاههاي اجرايي منطقه به مدت 10 شب در محل مصلي نمازجمعه اين شهر در محوطه بيروني مصلي و نيز در شبستان آن برگزار خواهد شد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پر گهر
در قلمرو ورزش
آگهي