جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1393/04/21 - روزنامه سراسري صبح ايران(شنبه) نسخه شماره 4754

 خبر 

 اجراي شبکه فاضلاب در کليه شهرهاي استان ضروري است

کرج - خاکپور

مديرکل محيط زيست استان البرز و رئيس کارگروه مخاطرات زيست محيطي استان باز چرخاني آب را يکي از راهکارهاي رفع نيازهاي آبي عنوان کرد و گفت: يکي از راهکارهاي رفع نيازهاي آبي در بخش کشاورزي و صنعت و مقابله با خشکسالي بازچرخاني آب است.به گزارش پايگاه اطلاع‌رساني استانداري البرز، حسين محمدي با بيان اين مطلب در کارگروه مخاطرات زيست محيطي استان اظهار داشت: استان البرز با توجه به کم‌آبي اگر فاضلابها بازچرخاني شوند و در فضاي بهتري استفاده شود بر مديريت بحران آب کمک خواهد کرد.

10 درصد کل فاضلابهاي استان تصفيه مي‌شود

وي با اشاره به اينکه درحال حاضر 20 درصد از فاضلاب شهر کرج به تصفيه‌خانه هدايت مي‌شود و بقيه فاضلابها در مرحله مطالعاتي است و هيچ کدام به مرحله عملياتي نرسيده است و در نهايت 10 درصد کل فاضلابهاي استان تصفيه مي شود.

رئيس کارگروه مخاطرات زيست محيطي استان به اهميت اجراي شبکه فاضلاب و احداث تصفيه‌خانه نيز اشاره کرد و افزود: برخورداري از شبکه و تصفيه‌خانه فاضلاب در شهرها مهم محسوب مي‌شود، چرا که جمع‌آوري، انتقال و دفع فاضلاب به علت حفظ بهداشت محيط ‌زيست و سلامت افراد داراي اهميت است.

اجراي شبکه فاضلاب در کليه شهرهاي استان ضروري است

وي تصريح کرد: شرکت آب و فاضلاب استان البرز بايد با بهره‌گيري از ظرفيت بخش خصوصي به اجراي شبکه و احداث تصفيه‌خانه فاضلاب در تمام شهرهاي استان اقدام کند که اين امر براي افزايش رفاه و ارتقاي سطح سلامت افراد جامعه بسيار مؤثر محسوب مي‌شود.

تنها 20 درصد بيمارستانهاي استان مجهز به سيستم تصفيه فاضلاب است

محمدي در ادامه بر وضعيت فاضلابهاي بيمارستانهاي استان اشاره کرد و افزود: فقط 20 درصد بيمارستانهاي استان مجهز به تصفيه فاضلاب هستند و مابقي نيز مجهز نيستند.

گفتني است، در اين جلسه وضعيت فاضلابهاي زندانهاي استان و سياه جوب، ساماندهي خوردوهاي لجن‌کش و آتش‌سوزي مزارع کشاورزي بررسي شد. شايان ذکر است مقرر گرديد آتش‌سوزي مزارع کشاورزي از طريق فرمانداران، بخشداران و صدا و سيما اطلاع‌رساني شود.

مديرجهادکشاورزي فيروزکوه خواستارافزايش نظارت بر ساخت و سازها شد

فيروزکوه - خبرنگارآفرينش

مدير جهاد کشاورزي شهرستان فيروزکوه خواستار افزايش نظارت حين ساخت و ساز به عنوان يکي از راهکارهاي اساسي براي پيشگيري از ساخت و سازهاي غيرمجاز شد.

به گفته درويش خضري در مجموع براي 5/78 (87مميز5) هکتار از اراضي منطقه رأي به خلعيت صادر شده است.وي تصريح کرد: در 18 مورد اداره گاز، 60 مورد اداره برق، 2 مورد شهرداري فيروزکوه، شش مورد شهرداري ارجمند، 36 مورد آبفاي روستايي و هفت مورد شرکت مخابرات خدمات‌رساني به ساخت و سازهاي غيرمجاز داشته‌اند.

مدير جهاد کشاورزي شهرستان فيروزکوه حفاظت نکردن مناسب از حريم روستاها توسط اعضاي شوراهاي اسلامي و دهياران و حريم شهرها توسط شهرداريها، ترغيب برخي شوراها و دهياران به ساخت و ساز غيرمجاز و حريم نامشخص شهرهاي فيروزکوه و ارجمند را از جمله مشکلات جهاد کشاورزي اين منطقه در انجام وظايف در اين راستا برشمرد.به گفته وي، 30 مورد ساخت و ساز غيرمجاز از ابتداي سال 93 در شهرستان فيروزکوه قلع و قمع شده است

در سه ماهه نخست امسال انجام شد؛

توليد نيروگاههاي خوزستان 7939 گيگاوات ساعت

اهواز – خبرنگار آفرينش

معاون برنامه‌ريزي و تحقيقات شرکت برق منطقه‌اي خوزستان افزود: سهم نيروگاههاي برق آبي از ابتداي سال 1393 تا پايان خرداد ماه برابر 40 درصد و نيروگاههاي حرارتي 60 درصد کل انرژي توليدي بوده که نيروگاههاي حرارتي نسبت به مدت مشابه در سال گذشته 14 افزايش توليد داشته‌اند.

صمد صباغ همچنين افزود: نيروگاههاي حرارتي و گازي استان شامل رامين، زرگان، آبادان، خرمشهر و فجر هستند که در سال جاري 4793 گيگاوات ساعت توليد داشته‌اند که از اين ميزان 62 درصد توسط بخش دولتي (نيروگاه رامين) و38 درصد توسط نيروگاههاي بخش خصوصي توليد و به شبکه تحويل گرديده است.

وي اظهارداشت: نيروگاههاي حرارتي و گازي استان در اين دوره به طور متوسط در هر روز بيش از 51 گيگاوات ساعت برق توليد و به شبکه تحويل داده‌اند. صباغ تصريح کرد: همچنين حداکثر بار سه ماهه اول سال 1393 برابر 6648 مگاوات بوده که نسبت به مدت مشابه در سال قبل 14 درصد رشد داشته است.

وي اضافه کرد: ضمناً انرژي مصرفي در مدت فوق الذکر برابر 8870 گيگاوات ساعت بوده است که نشان‌دهنده 13 درصد رشد مصرف انرژي مي باشد که حدود 3 برابر متوسط کشور مي‌باشد از اينرو مديريت مصرف در بخشهاي مختلف خصوصاً خانگي، صنعتي و اداري در طول تابستان 1393 امري لازم و بسيار ضروري است.

معاون برنامه ريزي و تحقيقات شرکت برق منطقه‌اي خوزستان با تقدير و تشکر از مردم شهيد پرور خوزستان بابت همکاري در مديريت مصرف انرژي الکتريکي در طي ساليان اخير گفت: بمنظور تامين انرژي الکتريکي مطمئن مشترکين و تامين رفاه عمومي ضروري است تا استفاده بهينه از انرژي الکتريکي در کليه اقشار جامعه به طور جدي مَد نظر قرار گيرد.

وي افزود: گرچه شرکت برق منطقه‌اي خوزستان تمهيدات لازم جهت تامين برق مطمئن و پايدار را براي کليه مشترکين در فصول سال فراهم نموده اما به منظور افزايش قابليت اطمينان شبکه و استفاده بهينه از انرژي الکتريکي که يکي از مهمترين منابع ملي کشور محسوب مي‌شود ضرورت مديريت مصرف برق خصوصاً در ساعات پيک از ساعت 13 الي 17 و 21 الي 23 در ماههاي تابستان توسط کليه مصرف‌کنندگان لازم و ضروري است.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پر گهر
در قلمرو ورزش
آگهي