جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1393/04/24 - روزنامه سراسري صبح ايران(سه شنبه) نسخه شماره 4757

 ميز خبر 

محسني‌اژه‌اي: 3 تا 11 سال حبس براي 7 نفر از متهمان 88 قطعي شد

سخنگوي قوه قضاييه از قطعي شدن حکم هفت نفر از کساني که به خاطر حوادث 88 به طور غيابي محکوم شدند، خبر داد.

به گزارش ايسنا، حجت‌الاسلام محسني‌اژه‌اي در نشست خبري در اين باره اظهار کرد: حکم هفت نفر ديگر از کساني که به طور غيابي در رابطه با فتنه محاکمه شدند قطعي شده است.

وي افزود: حکم اين افراد از طريق روزنامه‌هاي کثيرالانتشار ابلاغ شد و براي اجرا به واحد اجراي احکام رفته است. سخنگوي قوه قضاييه گفت: محکوميت اين افراد بين 3 تا 11 سال حبس است.محسني‌اژه‌اي افزود: افراد ديگري نيز وجود دارند که پرونده‌شان در مرحله رسيدگي است. وي درباره اينکه آيا اسامي اين محکومان اعلام خواهد شد يا خير؟‌ گفت: اسامي محکومان در سايت دادستاني قرار مي‌گيرد و اگر اين کار انجام نشد خود من در جلسات بعدي مي‌توانم با توجه به قطعي شدن حکم آنها را اعلام کنم.

دادگاه مي‌تواند ممنوع‌البيان کند

حجت‌الاسلام و المسلمين محسني‌اژه‌اي در ادامه نشست خبري خود در پاسخ به سوال يکي از خبرنگاران مبني بر اين که محاکم مي‌توانند حکمي مبني بر ممنوع‌البيان شدن صادر کنند گفت: بله، ممکن است. دادگاه مي‌تواند چنين کاري را انجام دهد، البته بستگي به محروميت‌هاي اجتماعي دارد که قاضي مي‌تواند آن را انجام دهد حال يا به عنوان تتميم يا به عنوان تکميل حکم و يا در پاره‌اي از موارد که تصريح شده چه محروميت‌هايي را مي‌تواند صادر کند.

وي ادامه داد: البته اين موضوع بسيار بسيار نادر است و آن را کمتر مشاهده کردم اما در کل امکانش وجود دارد. همچنين در موارد خاص در قانون پيش‌بيني شده که قاضي در کجاها مي‌تواند حکم محروميت‌هاي اجتماعي را صادر کند.

بابک زنجاني پولي در خارج ندارد

اژه اي با اشاره به آخرين وضعيت پرونده بابک زنجاني گفت: پس از اقداماتي که دستگاه قضا انجام داد و متوجه موضوع شديم دادستان به عنوان مدعي العموم وارد پرونده شد و اين فرد با حکم قضائي ممنوع الخروج شد.

پس از احضار وي تحقيقات انجام شد و قبل از بازداشت نيز سازمان بازرسي با او صحبتي را انجام داد تا ببينيم آيا وجوه دريافتي بازگردانده مي شود يا خير که در آن زمان متوجه شديم علاوه بر اين که پولها باز نمي گردد صحت بعضي از اسناد مورد خدشه قرار گرفته است.

به گفته سخنگوي قوه قضائيه، به دليل اين که امکان داشت اين افراد به صورت قانوني و غيرقانوني از کشور خارج شود بازپرس براي او قرار بازداشت صادر کرد که اين قرار تمديد شد.

به گفته وي، اقدامات جدي توسط دولت آغاز شد تا مشخص شود اين پول به کجا رفته چرا که بخشي از اين پول نقد بوده است. ضمن اينکه اگر وجوهي موجود است در حال حاضر کجاست و چگونه مي توان آن را باز گرداند.

اژه اي با اعلام اينکه بابک زنجاني هيچ پولي در خارج از کشور ندارد تاکيد کرد: هياتي به مالزي و هيات هاي ديگري به کشورهاي همسايه مراجعه کردند تا ببينند آيا بابک زنجاني پولي در بانکهاي خارج از کشور دارد که بلوکه شده است که پس از بررسي مشخص شد هيچ پولي موجود نيست در همين حال تمام اموال وي شناسايي و توقيف شد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پر گهر
در قلمرو ورزش
آگهي