جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1393/04/24 - روزنامه سراسري صبح ايران(سه شنبه) نسخه شماره 4757

 شروع به کار اورژانس هوايي قزوين 

 قزوين - خردمند

رئيس مرکز مديريت حوادث و فوريت‌هاي پزشکي استان قزوين از نهايي شدن قرارداد اورژانس هوايي اين استان خبر داد.حبيب‌ا... بهتويي در قزوين اظهار کرد: قرارداد همکاري بين دانشگاه علوم پزشکي و خدمات بهداشتي درماني استان قزوين و پايگاه هوانيروز شهيد اميني آبيک براي شروع به کار اورژانس هوايي امضا شد.

وي با اشاره به مشکلاتي که تا پيش از اين در رسيدگي به مددجويان در مناطق کوهستاني و جاده‌‌هاي روستايي وجود داشت، ابراز اميدواري کرد که با شروع به کار اورژانس هوايي، دايره خدمات اورژانس پيش بيمارستاني بيش از پيش گسترش يابد.

رئيس مرکز مديريت حوادث و فوريت‌هاي پزشکي استان قزوين بيان کرد: فرماندهي پايگاه هوانيروز شهيد اميني آبيک نيز تاکنون اين موضوع را فرصتي براي ارائه خدمات به مصدومان و مردم آسيب‌ديده دانسته و آمادگي خود را در حوزه تحت امر براي پيشبرد هرچه بهتر خدمات اورژانس هوايي اعلام کرده است.

بهتويي عنوان کرد: در راستاي بهبود و ارتقاي سطح خدمات ارائه شده و نيز گسترش تعاملات و همکاري‌ها با مجموعه‌هاي مشابه، در طول سال اقداماتي به انجام مي‌رسد که ميزباني از مديران و کارشناسان حوزه ديسپچ، EOC و مديريت حوادث دانشگاه علوم پزشکي البرز در روز گذشته از جمله آن‌ها بوده است.

رئيس مرکز مديريت حوادث و فوريت‌هاي پزشکي استان قزوين تصريح کرد: در اين نشست که با هدف هماهنگي اين دانشگاه با دانشگاه علوم پزشکي قزوين به منظور بهره‌برداري مشترک از خدمات اورژانس هوايي برگزار شد، مديران و کارشناسان دانشگاه البرز از واحد‌هاي مختلف اين مرکز بازديد به عمل آوردند.

وي اضافه کرد: همچنين کارکنان و امدادگران مديريت حوادث و فوريت‌هاي پزشکي استان قزوين توانستند تعداد 79 مأموريت اورژانسي را در سطح جاده‌هاي اين استان به اجرا درآورند که دو مورد از تماس‌هاي برقرار شده با اين مرکز از سوي مردم به اجراي مأموريت کاذب انجاميد.

رئيس مرکز مديريت حوادث و فوريت‌هاي پزشکي استان قزوين يادآور شد: از آنجا که کار اين مرکز نجات جان انسان‌هاست و زمان رسيدن امدادگران اورژانس بر بالين آسيب‌ديدگان در مرگ و زندگي آن‌ها تأثير چشمگير دارد، از مردم استان انتظار مي‌رود به ويژه در ماه مبارک رمضان با خودداري از برقراري تماس‌هاي کاذب با مرکز اورژانس قزوين، اين مرکز را در حفظ و نجات جان همنوعان ياري کنند.

بهتويي به آمار تفکيکي مأموريت‌هاي انجام شده از سوي امدادگران پايگاه‌هاي شهري و جاده‌اي اورژانس قزوين اشاره کرد و ادامه داد: 58 مورد از مجموع مأموريت‌هاي انجام شده در روز شنبه به دست کارکنان پايگاه‌هاي شهري به اجرا درآمد و 21 مورد نيز به پايگاه‌هاي جاده‌اي اختصاص داشت.

رئيس مرکز مديريت حوادث و فوريت‌هاي پزشکي استان قزوين در خصوص آمار تفکيکي مأموريت‌هاي تصادفي و غير تصادفي اين مرکز نيز تصريح کرد: 19 مورد از اين مأموريت‌ها به صورت تصادفي به انجام رسيد و اجراي 60 مورد از آن‌ها نيز غير تصادفي بود.وي مصدومان حوادث ياد شده و چگونگي امدادرساني به آنها را مورد توجه قرار داد و خاطرنشان کرد: مأموران اين مرکز 26 نفر از مصدومان را در محل وقوع حادثه به صورت سرپايي مداوا کردند و 43 نفر از اين افراد هم که امکان درمان آنان در محل فراهم نبود، به مراکز درماني و بيمارستان‌هاي سطح استان قزوين انتقال يافتند.

رئيس مرکز مديريت حوادث و فوريت‌هاي پزشکي استان قزوين با بيان اينکه کارکنان اين مرکز همواره در پايگاه‌هاي اورژانس شهري و جاده‌اي سطح استان قزوين در حالت آماده‌باش قرار دارند، عنوان کرد: اين آمادگي در ايام ماه مبارک رمضان نيز حفظ مي‌شود و در صورت بروز هر گونه حادثه اورژانسي، امدادگران پايگاه‌هاي مرکز فوريت‌هاي پزشکي قزوين به کمک مصدومان و آسيب‌ديدگان مي‌شتابند.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پر گهر
در قلمرو ورزش
آگهي