جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1393/04/24 - روزنامه سراسري صبح ايران(سه شنبه) نسخه شماره 4757

 خبر 

 واگذاري 48 هکتار از اراضي ملي ارجمند براي اجراي طرح جنگل‌کاري

فيروزکوه - ايرج صادقعلي

شهردار ارجمند از واگذاري 48 هکتار از اراضي ملي ارجمند براي اجراي طرح جنگل‌کاري خبر داد.عباس موحدي در گفت‌وگو با خبرنگار آفرينش گفت: در بخشي از ‌اين اراضي، معادن سنگ آهکي، شن و ماسه قرار دارد که ‌اين معادن نيز براي بهره‌برداري و استفاده در پروژه‌‌هاي عمراني به شهرداري ارجمند واگذار خواهد شد.وي تصريح کرد: ‌اين امر هزينه‌‌هاي انجام پروژه‌ها را کاهش داده و موجب تسريع در پيشرفت فعاليت‌‌هاي عمراني در ‌اين منطقه خواهد شد.شهردار ارجمند افزود: در سال جاري با توجه به تاکيدات مقام معظم رهبري و با مديريت جهادي و عزم ملي آماده خدمتگزاري به نظام مقدس جمهوري اسلامي و مردم شريف ارجمند هستيم.

دستگيري سارقان 650 ميليون ريالي طلا در تالش

رشت - سيده حديث ميرزاده

سارقان ششصد و پنجاه ميليون ريالي طلا در شهرستان تالش استان گيلان شناسايي و دستگير شدند. سرهنگ عباس اسماعيلي فرمانده انتظامي شهرستان تالش استان گيلان گفت: در پي اعلام شكايت يكي از شهروندان مبني بر سرقت رفتن طلا از منزل وي به ارزش تقريبي ششصد و پنجاه ميليون ريال، بررسي موضوع به صورت ويژه در دستوركار كارآگاهان پليس تالش قرار گرفت. فرمانده انتظامي شهرستان تالش افزود:كارآگاهان آگاهي با انجام تحقيقات مقدماتي و ميداني و بررسي شواهد و قرائن موجود در پرونده و بررسي صحنه جرم، موفق به كشف ردپايي از دوم تهم در اين خصوص شده و آنان را در عملياتي پليسي دستگير كردند. فرمانده انتظامي تالش در پايان گفت: از سارقان يك پلاك طلا، يك رشته دستبند، يك رشته زنجير، دودست سرويس كامل و يك جفت گوشواره كشف و ضبط و تحويل مالباخته شد.

مديركل تأمين اجتماعي استان اصفهان:

63 درصد جمعيت استان تحت پوشش حمايت‌هاي سازمان تامين اجتماعي قرار دارند

اصفهان - راعي

همزمان با گراميداشت هفته تامين اجتماعي علي اصغر دادخواه مديرکل تامين اجتماعي استان اصفهان در نشست خبري با خبرنگاران با اشاره به اينكه جمعيت استان اصفهان در سال 92 تعداد 4 ميليون و 880 هزار نفر بود، ابراز داشت: 63 درصد جمعيت استان اصفهان، تحت پوشش تأمين اجتماعي هستند. وي افزود:‌ در استان اصفهان تعداد 42 شعبه اصلي، 24 شعبه اقماري در مناطق صنعتي و 13 كارگزاري فعال در سطح استان اصفهان وجود دارد که به بيمه شدگان خدمات ارايه مي‌کند.

مديركل تأمين اجتماعي استان اصفهان با اشاره به اينكه 109 هزار كارگاه فعال و به تبع آن كارفرما، در استان درحال فعاليت هستند، گفت: در سال گذشته، تعداد 187 هزار بازرسي از اين كارگاهها صورت گرفته است.وي بيان داشت: به منظور افزايش ميزان رضايت مندي افراد تحت پوشش، ارسال ليست حق بيمه اينترنتي در استان آغاز شده كه براساس آن يك رمز در اختيار كارفرمايان قرار مي‌گيرد.

دادخواه با بيان اينكه تعداد 390 هزار بيمه شده آزاد، رانندگان، قاليبافان، كارگران ساختماني و غيره در استان حضور دارند، گفت: طرح ارسال ليست حق بيمه به صورت مجازي براي اين افراد هم درحال اجرا است.مديركل تأمين اجتماعي استان يادآور شد: در سال گذشته، تعداد 3 ميليون و 530 هزار دفترچه درماني در سطح استان صادر شد. وي گفت: همزمان با بزرگداشت هفته تامين اجتماعي شعبه شماره 6 تأمين اجتماعي در شمال شهر اصفهان واقع در خيابان عاشق اصفهاني به بهره‌برداري مي‌رسد. دادخواه با اشاره به مطالبات کارفرمايان بويژه بدهي 62 ميليارد توماني شركت اتوبوسراني اصفهان به تأمين اجتماعي افزود: با توافق صورت گرفته با شهرداري و شوراي شهر اصفهان مقرر شده زميني در كنار محل سالن اجلاس سران براي جبران اين بدهي تهاتر شود تا در آينده بيمارستاني در آن محل احداث شود.

شهردار اسلامشهر خبر داد؛

تجهيز سوله‌هاي بحران براي فعاليتهاي ورزشي در اسلامشهر

اسلامشهر – محمدرضا عباسي

احمد رئيسي شهردار اسلامشهر در مراسم ضيافت افطاري و تجليل از دست‌اندرکاران جامعه ورزش اسلامشهر، اظهارداشت: سالنهاي چندمنظوره احداث شده براي مديريت بحران، به وسايل ورزشي تجهيز و تا هفته دولت سال جاري در اختيار ورزشکاران اسلامشهري قرار خواهد گرفت.رئيسي افزود: ورزش و جامعه نيمه جوان ورزش اسلامشهر،از فقرامکانات ورزشي به شدت رنج مي‌برد و بايد براي رفع اين کمبودها امکانات و تجهيزات بيشتري تهيه کرد و در جهت توسعه اماکن ورزشي گامهاي بلندتري برداشت.وي تاکيد کرد: عدم وجود امکانات لازم، ناهنجاريهاي پيرامون جوانان را افزايش داده و مشکلاتي را براي جامعه بوجود خواهد آورد، در اين زمينه دستگاههاي اجرايي هرکدام وظايفي دارند هر چند که براي اجرا موانع زيادي برسر راه وجود دارد. وي بيان داشت: در جامعه ورزشي اسلامشهر،استعدادها و پتانسيلهاي نهفته بيشماري موجود مي‌باشد که با امکاناتي که خودشان فراهم نموده و بعضا ورزش را ازکف خيابانها و زمينهاي خاکي آغاز کرده‌اند، به مدراج عاليه رسيده و باعث افتخار و سربلندي شهرستان اسلامشهر شده‌اند. قدير آرميان رئيس اداره ورزش و جوانان شهرستان اسلامشهر در اين مراسم اظهارداشت: قلب تپنده جامعه ورزش شهرستان اسلامشهر، در هئيتهاي ورزشي قرار داشته و براساس برنامه‌هاي تدوين شده از سوي هياتها، فعاليتهاي ورزشي صورت مي‌گيرد.

ايستگاه متروي ماموت اجرايي مي‌شود

ساوجبلاغ - محمدرنجبرکهن

فرماندار شهرستان ساوجبلاغ از صدور مجوز براي ساخت ايستگاه مترو در کنار شرکت ماموت خبر داد و گفت علاوه بر نقل و انتقال بيش از هزاران کارگر شرکتهاي منطقه به شهروندان شهرهاي گلسار و کوهسار نيز خدمات ارائه خواهد داد. ابوالقاسم پاليزگير در جلسه بررسي مشکلات مترو که در سالن اجتماعات فرمانداري با حضور شرکتهاي معارض در سالن اجتماعات فرمانداري برگزار شد از صاحبان صنايع حريم مترو خواست شکيبايي کنند تا اين طرح ملي در سال جاري به بهره‌برداري برسد.

وي گفت : با راه‌اندازي مترو پيش‌بيني مي‌شود روزانه 75 هزار مسافر از شهرجديد هشتگرد به کلانشهرهاي تهران و کرج تردد نمايند و بار ترافيکي بزرگراه کرج هشتگرد نيز بصورت قابل توجه کاهش مي‌يابد.

فرماندار ساوجبلاغ افزود: بسياري از شرکتها در حريم قطار برقي کرج، هشتگرد همکاري خوبي را داشتند ولي متاسفانه شهرداريهاي ما براي ديوارهاي شرکتها که براي اجراي مترو تخريب شده از طريق کميسيون ماده 100به اخذ عوراض پرداخته است. وي با قدرداني از همکاري از شرکتهاي ماموت، سها، آرد ستاره ،سوپا ، تکتا و... از آنان خواست روند همکاري خود را براي تکميل اين طرح ملي ادامه دهند و از شرکت مترو کرج هشتگرد خواست به تعهدات خود در قبال اين شرکتها اقدام نمايد.

در بازديد از مجتمع گلخانه‌اي توليد گل‌رز ياسوج مطرح شد؛

مشکلات اصلي واحدهاي گلخانه‌اي

ياسوج - محمد شفيع ربيعي

در بازديد از مجتمع گلخانه‌اي توليد گل رز ياسوج، بهاي سرسام‌آور گاز و برق مشکلي بزرگ سر راه توليد محصولات گلخانه‌اي عنوان شد. سهراب جاويد مدير مجتمع توليدي پايه گل‌رز استان کهگيلويه و بويراحمد در گفت‌وگو با خبرنگار آفرينش در ياسوج در حاشيه بازديد استاندار و مسئولان استاني از اين واحد توليدي اظهار کرد: کهگيلويه و بويراحمد در سطح کشور يکي از استان‌هاي مطرح بعد از اصفهان در زمينه توليد گل‌هاي گلخانه‌اي در سطح کشور است. وي گفت: موقعيت بسيار خوبي براي گسترش توليدات گلخانه‌اي با توجه به آب و هوا و نوع زمين‌ها داريم که بايد طرح‌ها از سوي بانک‌ها براي پرداخت تسهيلات بيشتر حمايت شوند.اين توليد‌کننده و سرمايه‌گذار موفق در بخش توليدات گلخانه‌اي از ديگر مشکلات بزرگ واحدهاي توليدي را قيمت سرسام‌آور گاز و برق مصرفي در اين واحدها دانست و گفت: فيش 7.5 ميليون توماني گاز و همچنين برق تا حدود زيادي به ما براي کار و توليد فشار وارد مي‌کند.وي از بکارگيري آخرين تکنولوژي روز دنيا براي توليد گل‌رز شاخه بريده در اين مجتمع خبر داد و گفت: يکي از مشکلات اصلي در راه سرمايه‌گذاري استان اين است که بانک‌ها سليقه‌اي عمل مي‌کنند.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پر گهر
در قلمرو ورزش
آگهي