جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1393/05/01 - روزنامه سراسري صبح ايران(چهارشنبه) نسخه شماره 4763

 دقيقه نود 

 بازگشت ملي‌پوشان واليبال به ايران بدون کواچ

تيم ملي واليبال ايران پس از قرار گرفتن دررتبه چهارم ليگ جهاني واليبال بامداد ديروز از فلورانس به تهران پرواز کرد. اين در حالي بود که اسلوبودان کواچ، سرمربي صربستاني تيم ملي ايران به تهران نيامد و براي استراحت به کشورش رفت.واليباليست‌ها حدود ساعت يک و 30 دقيقه‌ بامداد از جايگاه تشريفات وارد کشور شدند. جمعي از مردم و مسئولان به استقبال آنها رفته بودند.قرار بود تا تيم ملي واليبال از سالن معمولي وارد شود، اما گويا در دقايق پاياني مسئولان کميته ملي المپيک تصميم گرفتند تا CIP فرودگاه را براي ورود بازيکنان در نظر بگيرند.تيم ملي واليبال ايران از هشتم مرداد تمرينات خود را براي شرکت در مسابقات قهرماني جهان که در لهستان برگزار مي‌شود پيگيري مي‌کند.

حدادي در آستانه بازگشت به ليگ بسکتبال چين

تيم بسکتبال کينگدائو دابل استارايگلز چين درآستانه جذب حامد حدادي، بازيکن 29 ساله تيم ملي بسکتبال ايران قرار دارد. حدادي فصل پيش همچنين بازي در تيم سيچوان بلووالز چين را قبل ازاينکه در مرحله پلي آف به ليگ برتر ايران و تيم مهرام ملحق شود نيز تجربه کرد. حدادي 2 فصل پيش از تيم فينيکس سانز در ليگ حرفه‌اي بسکتبال آمريکا جدا شد و پيش ازآن هم حضوردرتورنتورپتورزوممفيس گريزلزرا تجربه کرد. حامد حدادي به همراه ساير بازيکنان تيم ملي بسکتبال ايران، بامداد سه‌شنبه با جام قهرماني کاپ آسيا از چين وارد تهران شدند.تيم بسکتبال «کينگدائو دابل استار ايگلز» فصل قبل در مرحله گروهي ليگ بسکتبال چين با 5 پيروزي و 29 شکست، آخر شد.

صعود يک پله‌اي واليبال ايران در جديدترين رده‌بندي جهاني

دررده‌بندي جديد فدراسيون جهاني واليبال تيم ملي ايران با 98 امتياز و يک پله صعود نسبت به رده بندي قبلي در مکان يازدهم جهان قرار گرفت.ايران40 امتياز از کسب عنوان چهارمي ليگ جهاني واليبال،30 امتياز، از قهرماني قاره آسيا در سال 2013، 19 امتياز، از مسابقات قهرماني جهان سال 2010 و 9 امتياز از جام جهاني2011 گرفت و در مجموع با کسب 98 امتياز، تيم يازدهم جهان و تيم نخست آسيا دررنکينگ جهاني است.در اين رده‌بندي برزيل با 345 امتياز، روسيه با330 امتياز،ايتاليا با 288 امتياز، آمريکا با 226 امتياز، لهستان با 200 امتياز، صربستان با 192 امتياز، کوبا با 175 امتياز، بلغارستان با 170 امتياز، آرژانتين با 166 امتياز وآلمان با 123 امتياز، اول تا دهم هستند.

بازگشت ملي‌پوشان بسکتبال به ايران

تيم ملي بسکتبال ايران درميان استقبال مسئولان فدراسيون و تيم‌هاي ملي جوانان و نوجوانان به ايران بازگشت.تيم ملي بسکتبال ايران در پنجمين دوره از رقابت‌هاي کاپ بسکتبال آسيا به مقام قهرماني رسيد و با دفاع ازاين عنوان خود، سهميه حضورمستقيم دررقابت‌هاي بسکتبال قهرماني آسيا در سال 2015 را کسب کرد.

کي‌روش راضي و اميدوار از ايران رفت

درحالي که پس ازاعلام توافق کلي فدراسيون فوتبال و کارلوس کي‌روش، اين مربي پرتغالي هنوز در مورد چند موضوع ابهام و دغدغه داشت اما بعد از دو جلسه‌اي که با علي کفاشيان رييس فدراسيون فوتبال برگزار کرد، در مورد آن‌ها هم به نتيجه رسيد و با برطرف شدن ابهام‌هايش آماده تمديد قراردادش با فدراسيون شد.يکي ازدغدغه‌هاي کي‌روش موضوع سرپرستي تيم ملي بود که ظاهرا پس از جلساتي که با کفاشيان داشته ابهام‌هايش در اين باره برطرف شده و شرايط را براي شروع يک کارخوب در تيم ملي بسيار مساعد ديده است.اين مربي پرتغالي تا 9 مرداد با فدراسيون فوتبال ايران قرارداد دارد و همواره در مصاحبه‌هايش تاکيد مي‌کرد تا پايان قراردادش درخدمت فوتبال ايران خواهد بود و براي تداوم همکاري هم مذاکره مي‌کند اما او هيچ وقت قاطعانه از امضاي قراردادش سخن نمي‌گفت تا اينکه پس از آخرين صحبت با کفاشيان ابهام‌هايش برطرف شده و گفته است دربازگشت به ايران قراردادش را امضا مي‌کند. او مي‌خواهد تعاريف حقوقي بعضي از بندهاي قراردادش را با وکيلش هماهنگ کند.کارلوس کي‌روش شب دوشنبه ساعت22:40 تهران را به مقصد دبي ترک کرد و بامداد ديروزهم ازدبي راهي ليسبون پرتغال شد.

"اسکاي اسپورت":

پولادي به زودي راهي اروپا مي‌شود

سايت شبکه تلويزيوني اسکاي اسپورت درگزارشي نوشت: مهرداد پولادي درجام جهاني بيستم عملکرد خوبي با تيم ملي ايران داشت و توانست بازي‌هاي زيبايي را از خود به نمايش بگذارد. اوبه طور ميانگين درهر بازي ايران 6.3 تکل موفق داشت که نشان مي‌دهد او در کارهاي دفاعي بسيار موفق بوده است. بااين وجود اوهنوز درليگ ايران بازي مي‌کند و نتوانسته راهي تيمي در اروپا شود.عملکرد خوب پولادي باعث شده تا اين بازيکن ايراني مدنظر تيم‌هاي اروپايي قرار گيرد، اما اين انتقال هنوزنهايي نشده است.ايران دراولين ديدارخود درجام جهاني2014 برزيل برابر نيجريه به تساوي بدون گل رسيد و سپس با گل دقيقه‌ 91 ليونل مسي به آرژانتين باخت. پولادي در اين دو مسابقه عملکرد خيلي خوبي داشت، اما در بازي سوم که ايران براي گل زدن جلو کشيده بود، نتوانست به تنهايي مانع فروپاشي دروازه‌ ايران شود.

تساوي تيم ملي اميد مقابل اردن

تيم ملي فوتبال اميد که به اردوي تدارکاتي اردن رفته است دراولين بازي تدارکاتي با تيم ملي اين کشوربه تساوي دو بر دو رسيد.تيم ايران با سرمربيگري نلو وينگادا طي اين اردو يک بازي تدارکاتي ديگررا دوم مرداد با تيم اردن انجام مي‌دهد و سوم مرداد هم در تهران خواهد بود.

پرسپوليس به دنبال مدافع تيم ملي کاستاريکا

تيم فوتبال پرسپوليس پس از قطعي شدن جدايي سيد جلال حسيني به دنبال جذب مدافع مياني تيم ملي فوتبال کاستاريکا است که در جام جهاني هم به ميدان رفت. ميشل اومانا که 86 بازي ملي در کارنامه دارد در ديدار هلند برابر کاستاريکا که به ضربات پنالتي کشيده شد، يکي از پنالتي‌هاي تيمش را از دست داد.در حال حاضر مدير برنامه‌هاي اين بازيکن با مسئولان باشگاه پرسپوليس در حال مذاکره است و در ظرف يکي، دو روز آينده تکليف او براي حضور در ايران مشخص مي‌شود.

ثبت قرارداد مدافع تيم ملي هندوراس با فولاد

برايان بکلز مدافع تيم ملي فوتبال هندوراس که درجام جهاني2014 برزيل هم حضورداشت، دوشنبه شب و در آخرين روز نقل و انتقالات ليگ چهاردهم، با مسئولان باشگاه فولادخوزستان به توافق رسيد و با عقد قرارداد يکساله به اين تيم اهوازي پيوست.پيش از اين بهمن کامل، ايمان موسوي و چاگوي کامروني به تيم فوتبال فولاد خوزستان پيوسته بودند که با اضافه شدند بکلز، اين تيم اهوازي در فصل نقل و انتقالات تنها 4 بازيکن جذب کرده است.ايوب کلانتري بازيکن اين تيم هم با دريافت رضايت نامه از اين تيم اهوازي جدا شد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پر گهر
در قلمرو ورزش
آگهي