جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1393/05/01 - روزنامه سراسري صبح ايران(چهارشنبه) نسخه شماره 4763

 سوت پايان 

 سازمان ليگ چهارشنبه قراردادها را منتشر مي‌کند

مصطفي شهبازي مسئول نقل و انتقالات سازمان ليگ حرفه‌اي فوتبال درباره وضعيت نقل و انتقالات ليگ برتر، اظهار کرد: مهلت نقل و انتقالات به صورت قطعي پايان يافته و به هيچ وجه و تحت هيچ عنواني تمديد نشده است.

وي درباره سرنوشت ملي‌پوشاني که هنوز تيم جديدشان را انتخاب نکرده‌اند هم گفت: اين بازيکنان طبق مقررات فيفا بازيکن آزاد محسوب مي‌شوند و هر تيم هم درصورت داشتن جاي خالي مي‌تواند تا پايان فصل سه بازيکن آزاد جذب کند.

مسئول نقل و انتقالات سازمان ليگ همچنين درباره انتشار قرارداد بازيکنان و مربيان ليگ برتري گفت: مشغول بررسي قراردادها هستيم و در صورتي که روزي 15 ساعت کار کنيم حداقل 48 ساعت وقت لازم داريم که کاررا به نتيجه‌ برسانيم.وي در پايان گفت: اگر مشکل خاصي پيش نيايد، قراردادهاي ليگ برتري‌ها را تا غروب چهارشنبه در سايت سازمان ليگ قرار مي‌دهيم.

پاسخ رئيس فدراسيون فوتبال آمريکا در مورد ديدار با ايران

درحالي که برخي رسانه‌ها از برنامه‌ريزي براي برگزاري ديدار تيم‌هاي ملي فوتبال ايران و آمريکا در آبان ماه سال جاري خبر داده بودند، رئيس فدراسيون فوتبال آمريکا اين موضوع را رد کرد. وي تاکيد کرد که هيچ زماني براي برگزاري ديدار تيم هاي ايران و آمريکا در نظر گرفته نشده است. رسانه ها اعلام کرده بودند که تيم‎هاي ايران و آمريکا در تاريخ 28 آبان در لس آنجلس با هم ديدار مي‎کنند و اين در حالي است که مقامات فوتبال ايران اگرچه اين موضوع را تاييد نکردند اما آن را ردهم نکردند.پس ازاين، شائبه‎هايي درخصوص برگزاري ديدار دوستانه دو تيم مطرح شد. پيش از اين، دو تيم به طور رسمي قرار گذاشته بودند که قبل از رقابتهاي جام جهاني 2014 با يکديگر بازي کنند که اين برنامه محقق نشد.سونيل گولاتي، رئيس فدراسيون فوتبال آمريکا گفت: هيچ ديداري تا اين لحظه براي بازي دوستانه با ايران برنامه‎ريزي نشده است.تيم‎هاي ايران و آمريکا تا به حال دو بار با هم بازي کرده‎اند. ايران در جام جهاني 1998 مقابل آمريکا به برتري 2 بر يک رسيد و دو تيم در سال 2000 در پاسادناي کاليفرنيا در ديداري دوستانه با نتيجه تساوي به کار خود پايان دادند.

15 مرداد؛ آخرين فرصت فدراسيون‌ها براي معرفي ورزشکاران آسيايي

24 مردادماه آخرين فرصتي است که ازسوي ستاد برگزاري بازي‌هاي آسيايي 2014 براي معرفي اعضاي نهايي کاروان ورزشي کشورهاي مختلف جهت حضور دراين بازي‌ها درنظر گرفته شده است.برهمين اساس مسئولان کميته ملي المپيک از فدراسيون‌هاي ورزشي که حضورشان در بازي‌هاي آسيايي قطعي شده خواسته حداکثر تا 15 مردادماه ترکيب نهايي ورزشکاران مورد نظرشان را براي اعزام به اينچئون معرفي کنند تا آنها بتوانند پس از انجام بررسي‌هاي لازم، به فهرست نهايي اعضاي کاروان ايران را در اختيار مسئولان برگزار کننده بازي‌ها قرار دهند. کشتي فرنگي، کشتي آزاد، وزنه‌برداري، واليبال، بسکتبال، فوتبال اميد،هندبال (مردان)، تکواندو، کاراته،ووشو وکبدي(مردان و زنان) رشته‌هايي هستند که با ترکيب کامل در بازي‌هاي آسيايي شرکت خواهند کرد. البته حضور ورزشکاران دووميداني، قايقراني، بوکس، جودو، دوچرخه‌سواري، تيراندازي، شمشيربازِي و تيروکمان هم رشته‌هايي هستند که حضورشان در اين بازي‌ها قطعي شده اما هنوز تعداد ورزشکاران اعزامي آنها نهايي نشده است.هفدهمين دوره بازي‌هاي آسيايي طي روزهاي 28 شهريورماه تا 12 مهرماه در اينچئون کره‌جنوبي برگزار مي‌شود.

هادي آيت‌اللهي خبر داد:

تخلف باشگاه سپاهان به کميته انضباطي ارائه شد

سيدهادي آيت‌اللهي نايب رئيس نخست فدراسيون فوتبال باارسال نامه‌اي به مهدي تاج اعلام کرد با توجه به هماهنگي‌هاي به عمل آمده با سازمان ليگ برتر و مديران عامل باشگاه‌ها مبني بردراختيار گذاشتن بازيکنان خود براي حضوردراردوها و بازي‌‎هاي تيم اميد، متاسفانه باشگاه سپاهان از در اختيار گذاشتن علي کريمي براي همراهي اين تيم در کشور اردن خودداري کرده است.وي افزود: با توجه به اينکه باشگاه سپاهان دراين موارد سابقه دارد و در گذشته نيز چنين رفتاري را با تيم ملي فوتبال بزرگسالان داشته است، درخواست داريم تا سازمان ليگ برتر نسبت به برخورد با اين باشگاه و اين بازيکن اقدام کند.نايب رئيس نخست فدراسيون فوتبال همچنين گفت: ضمن اينکه گزارش عدم همکاري باشگاه سپاهان به کميته انضباطي ارسال خواهد شد تا تصميم گيري نهايي در اين مورد صورت گيرد.

تمرين مشترک فرنگي کاران ايران، سوئد و دانمارك

تمرين مشترک فرنگي کاران کشورمان با تيم منتخب سوئدي ها در حضور سفير اين کشور در تهران انجام شد. خانه کشتي شماره يک تهران به تازگي يک ميهمان ويژه داشت و ماگنوس ورنستد سفير سوئد در تهران براي ديدن تمرين مشترك فرنگي کاران کشورش با اردونشينان ايران به سالن تمرين آمد.ورنستد در اين ديدار پس از صحبت با فرنگي کاران سوئدي از نزديک به تماشاي تمرين مشترک فرنگي کاران ايران، سوئد و دانمارک نشست.واردانيان، يوهان يورن و روسينگرن از جمله فرنگي کاران سرشناس سوئدي حاضر در ايران هستند و هاکان ني بلوم نيز از جمله فرنگي کاران مطرح دانمارکي است.اعضاي تيم کشتي فرنگي سوئد با 11 کشتي گير و همراه تا روز پنجشنبه تمرينات خود را در تهران دنبال مي کنند.

مجوز بازي 2 خارجي استقلال رسيد

هرائيرمگويان ورافائل داسيلوا دو بازيکني هستند که کارت بازي آنها به فدراسيون فوتبال ارسال شده و اين دو نفر براي ديدار هفته اول استقلال مقابل راه آهن مشکلي ندارند.از سوي ديگر جاسم کرارهنوز نتوانسته کارهاي خود را براي دريافت کارت بازي انجام دهد.

اين بازيکن به همين دليل دو روز پيش راهي عراق شد و از فدراسيون فوتبال اين کشوردرخواست مجوزبازي خود براي استقلال را انجام داد. دبير هيات فوتبال استان تهران اعلام کرد که مجوز بازي بازيکنان خارجي استقلال بايد تا روز شنبه به فدراسيون فوتبال ارسال شود تا آنها براي ديدار هفته اول مشکلي نداشته باشند.

براي بازي دوستانه با پرسپوليس

يک تيم ليگ برتري جايگزين پيکان مي‌شود

درحالي که حدود يک هفته تا آغاز ليگ برتر فوتبال باقي مانده، تيم فوتبال پرسپوليس آخرين روزهاي آمادگي خود را براي حضور در فصل جديد ليگ برتر پشت سر مي‌گذارد.

پس ازبازگشت سرخپوشان ازاردوي ترکيه قرار بود شاگردان دايي در اين هفته در ديداري دوستانه به مصاف پيکان بروند اما به علت حضور پيکان در جام شهدا، يک تيم ليگ برتري ديگر براي بازي دوستانه با پرسپوليس جايگزين مي‌شود که البته هنوز نام آن مشخص نشده است.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پر گهر
در قلمرو ورزش
آگهي