جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1393/05/12 - روزنامه سراسري صبح ايران(يكشنبه) نسخه شماره 4769

 خبر 

 استفاده از دستگاه «پمپ نيتروژن جنريتور» براي نخستين بار در مناطق نفت‌خيز جنوب

اهواز – خبرنگار آفرينش

دستگاه «پمپ نيتروژن جنريتور» براي نخستين بار در مناطق نفت‌خيز جنوب در چاه 190 اهواز به كار گرفته شد.راه‌اندازي اين دستگاه با حضور مهندس حميد بورد مديرعامل شركت ملي مناطق نفت‌خيز جنوب در محل چاه انجام شد.معاون حفاري مديريت امور فني شركت ملي مناطق نفت‌خيز جنوب درباره كاركرد و اهميت اين دستگاه توضيح داد: اين دستگاه در محل چاه نيتروژن موردنياز احياء چاهها را از هوا گرفته و در چاه پمپ مي‌كند.

مهندس محمد مهدي ‌زارعي افزود: مزيت اين دستگاه اين است كه در روش سنتي نيتروژن مايع از كارخانه توليد نيتروژن بوسيله تانكر با حجم محدودي به محل حمل مي‌شد و يك دستگاه پمپ نيتروژن آن را در چاه پمپ مي‌كرد.

بازديد مديرکل اداره نگهداري راه و ابنيه کشور از محورهاي استان مرکزي

اراک - الهام فراهاني

مديرکل اداره نگهداري راه و ابنيه کشور از محورهاي استان مرکزي بازديد به عمل آورد.به گزارش روابط عمومي اداره کل راه و شهرسازي استان مرکزي، در اين بازديد به همراه مهندس فيلي، مديرکل اداره نگهداري راه و ابنيه کشور، مهندس حسن نيا، معاون راهداري سازمان راهداري و حمل و نقل جاده‌اي کشور، مهندس خرمي، مديرکل راه و شهرسازي استان مرکزي، مهندس زندي فر، مديريت راهداري و سرهنگ حسني، رئيس پليس راهور استان مرکزي حضور داشتند.گفتني است در طول اين بازديد، مسوولين از محورهاي ساوه، آزادراه، اراک – قم و اراک – بروجرد ديدن کردند.

روابط عمومي پل ارتباطي بين مردم و دستگاه هاست

سنندج - اسرين مقصودي

مدير کل آموزش و پرورش کردستان در نشست شوراي معاونين اداره کل گفت : روابط عمومي پل ارتباطي بين مردم و دستگاههاست. عرفاني نسب مدير کل آموزش و پرورش استان با اشاره به اهميت و جايگاه روابط عمومي گفت: امروز در دنيا اطلاع‌رساني حرف اول را مي‌زند و موفقيت ادارات و دستگاهها در گرو اطلاع‌رساني به موقع و درست روابط عمومي است.

وي از روابط عمومي به عنوان يک فن و پل ارتباطي بين مردم و دستگاه ها نام برد و با تاکيد بر ارتباط چند سويه روابط عمومي با مردم و رسانه ها ، خواستار همکاري کليه معاونت ها و ادارات تابعه با اداره اطلاع‌رساني و روابط عمومي اداره کل به منظور پيگيري برنامه ها و اطلاع‌رساني و اطلاع يابي درست شد.

سالار عرفاني نسب با اشاره به تشکيل شوراي سياستگذاري اطلاع‌رساني در سطح اداره کل، تهيه و تدوين سياستهاي اطلاع‌رساني اداره کل توسط اين شورا را ضروري دانست و گفت: براساس بخشنامه وزارتي و مصوبات شورا ، اداره اطلاع‌رساني و روابط عمومي اداره کل تنها مرجع اعلام اخبار، عملکرد، برنامه‌ها و طرحهاي درحال اجراي آموزش و پرورش است و کليه معاونت ها و بخشهاي بايد به روال گذشته با اين اداره هماهنگي لازم را داشته باشند.

روستاهاي فيروزکوه از نعمت گاز بهره‌مند مي‌شوند

فيروزکوه - ايرج صادقعلي

فرماندار شهرستان فيروزکوه از بهره‌مندي 6 روستاي اين شهرستان از نعمت گاز طبيعي خبر داد.ابوالقاسم مهري در گفت‌وگو با خبرنگار آفرينش اظهار کرد: در سال جاري، اهالي وزنا و زرمان از نعمت گاز بهره‌مند مي‌شوند و طرح گازرساني به چهار روستاي اندريه، آسور، بهان و نجف‌در نيز در هفته دولت به بهره‌برداري مي‌رسد.

وي از بازديد از روستاهاي وزنا و زرمان در بخش ارجمند، به منظور پاسخ‌گويي به مسائل و مشکلات اهالي اين روستا‌ها خبر داد و با اشاره به عمده مشکلات وزنا و زرمان که اغلب مربوط به دامداري‌ها، امور خدماتي و عمران و آبادي اين منطقه بود، از تخصيص اعتبار به اين روستاها براي اجراي خدمات گازرساني و بهسازي معابر خبر داد.

فرماندار شهرستان فيروزکوه افزود: کار شبکه داخلي روستا براي گازرساني صورت گرفته و مقرر شده است تا خط تغذيه گاز از روستاي نجف‌در به سمت روستاهاي وزنا و زرمان عبور کند.مهري با اشاره به اينکه به زودي پيمانکاري براي عملياتي و اجرايي شدن کار تعيين مي‌شود، اظهار داشت: هماهنگي بين‌بخشي، بين دستگاه‌هاي مخابرات و راه و شهرسازي انجام شده است.

فرماندار شهرستان فيروزکوه تصريح کرد: موانع موجود و پيش رو در اين خصوص برطرف شده و در سال جاري مردم اين روستاها از نعمت گاز بهره‌مند مي‌شوند.مهري با اشاره به اينکه اعتبارات لازم در اين زمينه به صورت متمرکز در اختيار شرکت گاز قرار داده شده است، بيان کرد: مشکلي در زمينه تامين اعتبار براي گازرساني به اين مناطق نداريم و در پايان پروژه رقم هزينه شده اعلام مي‌شود.فرماندار شهرستان فيروزکوه از بهره‌برداري پروژه گازرساني به چهار روستاي اندريه، آسور، بهان و نجف‌در تا کمتر از يک ماه ديگر و در هفته دولت خبر داد.

نارضايتي مردم از دريافت هزينه‌هاي آب و برق از مساجد

امام جمعه فيروزکوه گفت: دريافت هزينه‌هاي آب و برق مساجد در شهرستان فيروزکوه، سبب نارضايتي مردم شده است.حجت‌الاسلام والمسلمين عبدالعلي استيري ، اظهار کرد: ما که در نظام مقدس جمهوري اسلامي ايران ‌مسئوليت گرفته‌ايم، بايد وظيفه اوليه‌اي که خداوند سبحان بيان فرموده و آن هم برپا داشتن اقامه نماز است، را به نحو احسن انجام دهيم تا موجبات رضايت خداوند را فراهم کنيم. وي با اشاره به اهميت کيفيت برگزاري نماز جماعت اول وقت عنوان کرد: در وقت اذان، صداي ملايم اذان در ادارات بايد بخش شود؛ چرا که قطعا آثار و تبعات مطلوبي به دنبال دارد.

امام جمعه فيروزکوه از دريافت هزينه‌هاي آب و برق مساجد در سال جاري خبر داد و اظهار داشت: در سال‌هاي گذشته، اين هزينه‌ها براي مساجد رايگان بود و مبلغي دريافت نمي‌شد؛ از اين رو، اين امر موجبات نارضايتي مردم را فراهم کرده است.

مديرعامل شرکت توزيع نيروي برق استان همدان خبر داد؛

کمک 180 ميليون ريالي کارکنان شرکت توزيع برق همدان به مردم غزه

همدان - خبرنگار آفرينش

مديرعامل شرکت توزيع نيروي برق استان همدان از کمک 180 ميليون ريالي کارکنان شرکت توزيع برق همدان به مردم مظلوم غزه خبر داد. حاجي‌رضا تيموري اظهار کرد: کارکنان اين شرکت در حركتي انسان دوستانه، مبلغي از حقوق خود را به مردم مظلوم و رنج‌ديده غزه اهدا کردند.وي افزود: کارکنان شرکت توزيع نيروي برق استان همدان با اين عمل خداپسندانه و در لبيک به فرياد ياري‌طلبي مردم ستم‌ديده غزه 180 ميليون ريال به حساب هلال‌احمر واريز و ضمن ابراز همدردي به مردم غزه تقديم کردند.

لزوم همکاري بين اوقاف و آموزش و پرورش

سنندج - اسرين مقصودي

سالار عرفاني‌نسب مدير کل آموزش و پرورش استان کردستان در ديدار با سلمان روحي مدير کل اوقاف و امور خيريه همکاري اوقاف و آموزش و پرورش را امري ضروري دانست.سالار عرفاني‌نسب مدير کل آموزش و پرورش استان کردستان در ديدار با مدير کل اوقاف و امور خيريه کردستان بر ترويج اين سنت حسنه تاکيد کرد.

وي با اشاره به ضرورت همکاري بين دو اداره کل خاطرنشان کرد: ارزش‌هاي وقف بايد با تلاش همه دست‏اندرکاران اين بخش، بين دانش‌‎آموزان ترويج شود.وي افزود: آموزش و پرورش با توجه به ارتباط با نونهالان، نوجوانان و جوانان جامعه مي‌تواند نقشي بسزا در ترويج فرهنگ وقف ايفا کند.سلمان روحي مدير کل اوقاف و امور خيريه کردستان از تدوين طرحهايي براي بازديد دانش اموزان از بقاع متبرکه و استفاده از پتانسيل اين اماکن در برگزاري دوره‌هاي مذهبي خبر داد.

وي با اشاره به موقوفه بودن بسياري از زمينهاي مدارس در استان گفت: در استان کردستان موقوفاتي براي ساخت و توسعه مدارس وجود دارد. روحي مدير کل اوقاف و امور خيريه در پايان گفت:اميد است با همکاري واقفان و خير انديشان استان زمينه براي ايجاد وقفهاي علمي در استان فراهم گردد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پر گهر
در قلمرو ورزش
آگهي