جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1393/05/13 - روزنامه سراسري صبح ايران(دوشنبه) نسخه شماره 4770

 دقيقه نود 

 پيروزي تيم ملي بسکتبال ايران برابر پرتغال

تيم ملي بسکتبال ايران دردومين ديدارش در تورنمنت بين‌المللي لهستان برابر پرتغال به ميدان رفت و با نتيجه 69 بر 55 به پيروزي رسيد تا نخستين بردش دراين تورنمنت راجشن بگيرد.شاگردان بچيروويچ دراين مسابقه سه کوارتر نخست را با نتايج 16 بر 14، 21 بر 14 و 16 بر 11 به سود خود تمام کردند و درکوارترچهارم نيزبازي16 بر 16 به پايان رسيد.در اين ديدار ارسلان کاظمي 13 امتياز، حامد آفاق و حامد حدادي 12 امتياز و اوشين ساهاکيان 10 امتياز کسب کردند.

مصدوميت جدي دانيل داوري در سوئيس

تيم گراس هاپرزدرهفته‌ سوم ليگ سوئيس برابر سيون به تساوي رسيد تا پس از دو شکست در هفته‌هاي اول و دوم بالاخره يک امتياز کسب کند. البته کسب همين يک امتياز نيز براي ياران دانيل داوري گران تمام شد، چرا که اين دروازه‌بان ايراني در دقايق پاياني دچار مصدوميت شد و زمين مسابقه را ترک کرد.دانيل داوري دردقايق پاياني بازي گراس هاپرزوسيون با مهاجم حريف برخورد کرد و از ناحيه سردچار مصدوميت شد. پس از اين صحنه تيم پزشکي گراس هاپرز به زمين مسابقه آمد تا به وضعيت دانيل داوري رسيدگي کند. درنهايت پس از اين که مشخص شد مصدوميت داوري جدي است، اين دروازه‌بان به بيرون از زمين منتقل شد.با مصدوميت دانيل داوري احتمال حضور او در بازي برگشت برابر ليل فرانسه کم شده است.ميشائيل اسکيبه ، سرمربي تيم گراس هاپرز نيز پس از پايان مسابقه درباره مصدوميت دانيل داوري گفت: مصدوميت داوري جدي نيست و او مي‌تواند در بازي برابر ليل به ميدان برود.

اميني رييس فدراسيون قايقراني شد

انتخابات فدراسيون قايقراني صبح يکشنبه برگزار شد که غلامرضا اميني با کسب 22 راي از 38 راي ماخوذه به عنوان رييس فدراسيون انتخاب شد.همچنين در اين راي‌گيري وحيد مرادي صاحب10 راي شد و حسن پور6 راي به دست آورد. ساير کانديداها قبل ازراي گيري انصراف دادند.پيش از اين نيز اجازه حضور در انتخابات به رسول محمد صادقي و عسگري داده نشده بود.

مراسم تشييع پيکر حسين معدني

وداع آخر از خانه واليبال

مراسم تشييع پيکرحسين معدني بازيکن، کاپيتان، مربي وسرمربي پيشين تيم ملي واليبال ايران صبح يکشنبه در شرايطي برگزار شد که بسياري از چهره هاي ورزشي واهالي واليبال دراين مراسم حضور داشتند تا در آخرين وداع اين مربي خوشنام که در محل خانه واليبال برگزار شد، مشارکت کنند.حسين معدني که تا قبل از مراحل پاياني ليگ جهاني واليبال به عنوان دستيار درکنارکواچ حضور داشت، پس ازبستري شدن چند هفته اي در بيمارستان صبح روز جمعه جان به جان آفرين تسليم کرد و در سن 43 سالگي به ديار باقي شتافت.

ابطال کارت معافيت از خدمت دو فوتباليست

درپي انتشار اخباري ازسوي برخي ازاصحاب رسانه مبني بر "مبهم بودن وضعيت خدمتي برخي از بازيکنان فوتبال"، سازمان وظيفه عمومي اعلام کرد:بررسي‌هاي انجام شده حاکي از آن است که تاکنون کارت معافيت از خدمت دو بازيکن فوتبال به دليل فاقد اصالت بودن مدارک تهيه شده توسط بازيکنان مذکور و ارايه آن به اين سازمان باطل شده است.همچنين چنانچه دربررسي‌هاي تکميلي مشخص شود مدارک ساير بازيکنان نيز فاقد اعتبار است، قطعاً با بازيکنان متخلف و ساير افراد و يا سازمان‌هايي که در اين زمينه دخالت داشته‌اند، براساس قوانين و مقررات برخورد مي‌شود.تخلفات صورت گرفته هيچگونه ارتباطي با سازمان وظيفه عمومي نداشته و اين سازمان ضمن ابطال کارت‌هاي معافيت از خدمت صادر شده براي بازيکنان مورد بحث، در خصوص اعزام آنان به خدمت سربازي اقدام مي‌کند. همچنين تا زمان به نتيجه رسيدن بررسي‌هاي اين سازمان اعتبار کارت‌هاي معافيت ديگر بازيکنان مورد اشاره به قوت خود باقي است.در سال گذشته براساس هماهنگي‌هاي صورت گرفته با فدراسيون فوتبال مقرر شد تا براي جلوگيري از به کارگيري بازيکناني که وضعيت خدمتي آنان مشخص نشده، قبل از انعقاد قرارداد با فوتباليست‌ها، وضعيت خدمتي آنان از سازمان وظيفه عمومي استعلام شود که در اين راستا انتظار مي‌رود فدراسيون مذکور براي جلوگيري از بروز هرگونه اتفاقات مشابه، تعامل بيشتري با اين سازمان داشته باشد.گفتني است از آنجا که هرگونه اظهار نظر در اين خصوص بايد مستند به بررسي‌هاي صورت گرفته و لزوماً توسط سازمان وظيفه عمومي ناجا باشد، لذا بهتر است به منظور حفظ حيثيت افراد از پخش شايعات و دامن زدن به موضوع جلوگيري و از هرگونه پيش داوري در اين زمينه پرهيز شود.

حيدري در استقلال ماندگار شد

خسروحيدري هافبک استقلال با وجود داشتن پيشنهاد ازبوندسليگاي دودراستقلال ماندني شد. اين بازيکن پيشنهادهاي خوبي از تيم‌هاي آلماني داشت اما در نهايت تصميم گرفت که اين فصل را با پيراهن استقلال به پايان برساند.

زمان قرعه کشي ليگ دسته اول فوتبال

قرعه کشي مسابقات ليگ دسته اول باشگاه‌هاي کشور فصل 94-93 ، روزچهارشنبه پنجم شهريورماه ساعت10 صبح درسالن روابط عمومي فدراسيون فوتبال برگزار مي‌شود.اين مسابقات از 12 مهرماه آغاز مي‌شود و اواخر ارديبهشت ماه 94 به پايان مي‌رسد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پر گهر
در قلمرو ورزش
آگهي