جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1393/05/18 - روزنامه سراسري صبح ايران(شنبه) نسخه شماره 4774

 ميز خبر 

700 خانوار عراقي درآستانه مرگ؛

بزرگترين شهر مسيحي نشين عراق در تصرف داعش

تروريستهاي داعش شهر قرقوش بزرگترين شهر شمال عراق با غالبيت جمعيت مسيحي را تصرف کردند .شبکه العالم با اعلام اين خبر به جزئيات بيشتري اشاره نکرد .

شبکه تلويزيوني العالم همچنين از به هلاکت رسيدن تروريستي به نام ابوالحسن الفلسطيني که از سرکردگان گروهک تروريستي دولت اسلامي بود و به عنوان والي القلمون شناخته مي شود در حمله هوائي ارتش عراق به سنجار خبر داد.

اين شبکه افزود: ارتش عراق با هماهنگي با نيروهاي پيشمرگ براي آزاد سازي شهر سنجار از دست داعش حرکت کرده اند در خبري ديگر شبکه العالم اعلام کرد: افراد مسلح داعش بدون درگيري از شهرستان مخمور در جنوب موصل خارج شدند.

اسکاي نيوز گزارش داد درگيري هاي شديدي در مناطق شمال عراق از زنجار و زمار در جريان است.نيروهاي پيشمرگ در اين عمليات تلاش مي کنند مناطقي را که تحت سيطره گروه مسلح داعش است بازپس گيرند.

با وجود ضد و نقيض بودن اخبار درباره مناطقي که تحت سيطره نيروهاي پيشمرگ يا داعش است ولي نيروهاي پيشمرگ تاکيد کردند سد موصل را به دليل اهميت راهبردي آن از داعش بازپس گرفتند.

محمد الخزاعي معاون دبيرکل هلال احمر عراق گفت : حدود 700 خانوار عراقي در کوهستانهاي سنجار در شمال غربي عراق در محاصره و در شرايط بسيار دشواري بسر مي برند و هلال احمر عراق توانسته است از طريق هوائي کمک هايي به آنها برساند.يکي از کساني که در محاصره است در گفتگو با بي بي سي گفت: عمده ترين مشکل محاصره شدگان کمبود مواد غذائي و مشکلات درماني است.

هاگل:

تهديد حمله روسيه به اوکراين جدي است

وزير دفاع آمريکا مي‌گويد: تقويت نظامي روسيه در مرزهاي اوکراين خطر حمله روسيه به اين کشور را افزايش داده است.

به گزارش ايسنا، به نقل از خبرگزاري آسوشيتدپرس، چاک هاگل، وزير دفاع آمريکا در گفتگو با خبرنگاران در مرکز فرماندهي اروپا در اشتوتگارت آلمان، گفت که کاملا با نظر وزير خارجه هلند مبني بر اينکه تقويت نظامي روسيه در مرزهاي اوکراين خطر حمله را قوت مي‌بخشد، موافق است.

هاگل که براي ديدار با رهبران نظامي اروپا به اشتوتگارت رفته گفت: من نيز اين خطر را واقعي مي‌دانم. وقتي شما شاهد تقويت نظامي روسيه آن هم نيروهاي بسيار پيشرفته و مجهز و آموزش ديده با تجهيزات سنگين نظامي در طول مرزها هستيد متقاعد مي‌شويد که تهديد واقعي و جدي است.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پر گهر
در قلمرو ورزش
آگهي