جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1393/05/18 - روزنامه سراسري صبح ايران(شنبه) نسخه شماره 4774

 خبر 

 يارانه نقدي 45 هزار و 500 توماني در هفته آينده به حساب سرپرستان خانوار واريز مي‌شود

چهارمين يارانه نقدي 45 هزار و 500 توماني به ازاي هر نفر در فاز دوم هدفمندي يارانه ها -مربوط به مردادماه 93 - در هفته آينده به حساب سرپرستان خانوار واريز مي‌شود.

به گزارش آفرينش به نقل از روابط عمومي سازمان هدفمندي يارانه ها،مبلغ يارانه نقدي در گام دوم هدفمندي يارانه‌ها همچنان 45 هزار و 500 تومان است که به تمام افرادي که در اين مرحله ثبت نام کرده اند، تعلق مي گيرد.بر اين اساس، با احتساب اينکه بيش از 74 ميليون ايراني در سايت رفاهي ثبت نام کرده اند، دولت مبلغي حدود 3 هزار و 400 ميليارد تومان اعتبار ماهانه براي يارانه نقدي درنظر گرفته است.

قطع آب مشترکان پرمصرف تهراني از 10 صبح تا 17

مديرعامل شرکت آب و فاضلاب استان تهران از قطع آب آشاميدني 3000 مشترک پرمصرف آب تهران از امروزخبر داد و گفت: آب آشاميدني مشترکان پرمصرفي که بيشتر از 50 متر مکعب يعني 2/5 برابر متوسط مصرف استفاده کنند از ساعت 10 صبح تا 17 قطع مي‌شود.

به گزارش آفرينش به نقل ازروابط عمومي وزارت نيرو،محمد پرورش با اشاره به اينکه از امروزآب آشاميدني 3000 مشترک که بالاتر از 50 متر مکعب در يک دوره مصرف دارند از ساعت 10 تا 17 قطع مي شود گفت: اين دسته از مشترکان تقريباً 5/2 برابر متوسط مصرف شهر تهران که حدود 20 مترمکعب در يک دوره است آب مصرف مي‌کنند.

وي با بيان اينکه در چند ماه گذشته از سوي آبفاي استان تهران براي 700 هزار مشترک پرمصرف اخطار کتبي ارسال شده است، ادامه داد: از 700 هزار مشترک پرمصرف، حدود 9000 مشترک بالاتر از 40 متر مکعب و 3000 مشترک نيز بالاتر از 50 متر مکعب در يک دوره آب شرب مصرف کرده‌اند.مديرعامل آبفاي استان تهران گفت: در حال حاضر قطع آب به صورت موردي و مقطعي است اما اگر مصرف بالا همچنان ادامه يابد به دريافت مجوزهاي قضايي براي قطع کامل آب اين مشترکان اقدام خواهيم کرد.

پرورش با اشاره به کمبود شديد منابع آبي در استان تهران و اينکه تاکنون قطع آب هيچ يک از مشترکان به دليل مصرف بي‌رويه نبوده است، مي‌گويد: قطعي‌هاي موردي آب به دليل خرابي‌هاي شبکه بوده است و هيچ يک از آن‌ها جنبه تنبيهي نداشته است.وي با بيان اينکه در حال حاضر قطع آب مشترکان با مصرف زير 50 متر مکعب در دستور کار قرار نگرفته است ادامه داد: قطع موردي و مقطعي آب در مراحل بعدي براي مشترکاني که مصرف بين 20 تا 50 متر مکعب دارند اعمال خواهد شد.

به گفته پرورش، حدود 70 درصد از مشترکان خانگي تهراني زير 20 متر مکعب آب مصرف مي‌کنند.پرورش در پاسخ به اين سئوال که آيا جريمه نقدي نيز براي مشترکان پرمصرف اعمال خواهد شد گفت: در حال حاضر ما مجوز چنين اقدامي را نداريم و فقط مي‌توانيم از سيستم تنبيهي قطع آب استفاده کنيم.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پر گهر
در قلمرو ورزش
آگهي