جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
دریافت Pdfارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1386/01/16 - روزنامه مستقل سراسري صبح ايران- پنجشنبه -ميلادرسول اكرم(ص)و امام صادق (ع)مبارك باد. نسخه شماره 2727

 وزير فرهنگ و ارشاد اسلامي:
 مقوله فرهنگ از نان شب هم واجب تر است  

وزير فرهنگ و ارشاد اسلامي گفت : انگليسي  ها فکر مي  کردند با توجه به قطعنامه اي که سازمان ملل براي ما صادر کرده است، دست ما بسته است و کاري نمي توانيم بکنيم اما ما همان کاري را که درست بود ، انجام داديم .
"محمدحسين صفارهرندي"، وزير فرهنگ و ارشاد اسلامي در ديدار نوروزي خود با کارکنان وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي گفت:   سال جديد را که تقارن ربيع الاول و بهار را براي ما به ارمغان آورد و هفته وحدت و ميلاد پر برکت رسول اکر (ص) را که مايه خير و برکت است را به شما عزيزان تبريک مي  گويم.وي همزماني بهار را با ربيع الاول نشانه و آيه اي از پيش روداشتن سالي استثنايي دانست و ادامه داد: يکي از حسن  هاي ايراني ها , انتخاب فروردين ماه به عنوان آغاز سال است که فصل دگرگوني و رويش است. بهار نشانه اي از صنع خداوندي و تمثيلي از جوانه زدن جان ما انسانها است .
وزير فرهنگ و ارشاد اسلامي خاطرنشان کرد: بهار به ما مي آموزد که همه چيز با مرگ به پايان نمي رسد و اگر ما مستعد قبول نعمت الهي نباشيم و کشت زار زندگي ما پذيراي لطف حق نشده باشد اين زندگي براي ما دستاوردي نخواهد داشت. خوشا به حال کساني که با تغيير بهار انقلابي در وجودشان به وجود مي  آيد . وي افزود : روزمرگي يکي از عادات هميشگي ما است و بايد از اين مقوله پرهيز کنيم ، بايد در زندگي برنامه ريزي داشته باشيم تا در پايان سال احساس خسران و کمبود نکنيم. سالي که پشت سر گذاشتيم براي وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي، سال پر باري بود. رهبر معظم انقلاب نيز در سخنان خود به وضوح به اين موضوع اشاره کردند. البته با وجود بسياري از موفقيت هايي که در سال گذشته داشتيم، اما همواره اين حسرت براي رئيس جمهور وجود دارد که بسياري از کارها بر روي زمين مانده و ما هنوز نتوانسته ايم کاري از پيش ببريم
صفارهرندي با اشاره به ديداري که در نوروز با "احمدي نژاد" داشته است، گفت:   در صحبت خودماني که با ايشان داشتم متوجه اين نکته شدم که حال جسماني رئيس  جمهور خوب نيست و اين ناشي از رنج مشکلات است و وي نيز بي رحمانه از خود کار مي کشند. البته شايد اين فعاليت زد در مسير عاشقي پذيرفته شده باشد، اما چنين چيزي بر اساس محاسبات عقلاني توجيه پذير نيست,   چرا که ما به وي در همه شرايط چه براي دوره هاي بعد و براي هميشه تاريخ نياز داريم. حتي رهبر معظم انقلاب نيز به ايشان در اين خصوص توصيه بسيار کرده اند.وي ادامه داد : کارهاي بسياري در سرزمين ما روي زمين مانده است و معلوم نيست که چه موقعي رسيدگي به اين کارها فرا مي رسد. از اين رو از هر لحظه اي بايد استفاده کرد و اين نگاه رئيس جمهور به همه کابينه او که خدمتگذاران اين مردم هستند، منتقل شده است. در ماه هاي آتي نيز اولين دوره سفرهاي استاني رئيس  جمهور با کابينه  اش به پايان مي  رسد . اين سفرها شور و هيجان خاصي براي تحقق کارهاي نيمه کاره فراهم کرد صفار هرندي با بيان اين مطلب که در مدت اخير بسياري از فعاليت هاي نيمه کاره در کشور به خوبي به انجام رسيده است، گفت:   در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي نزديک 16 پروژه نيمه تمام به پايان رسيده است و اميدواريم که بتوانيم امکانات فرهنگي را به خوبي در اختيار تمام ناطق محروم ، تهران و شهرهاي بزرگ بگذاريم و امکانات تنها در اختيار استان هاي خاصي نباشد.صفارهرندي ادامه داد: در سال هاي آغاز انقلاب، ايران را به عنوان صادر کننده انقلاب در جهان مي شناختند، هر چند که امروزه کمتر به اين موضوع پرداخته مي شود ،اما بايد مدل فرهنگي خود را به جهان صادر کنيم .


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
ورزشي
سياسي و سياسي خارجي
هنري
استانها و شهرستانها
گزارش
دانشگاه و خبر
دانشگاه
اقتصادي
گزارش تصويري روز
آگهي هاي روزنامه آفرينش