جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1393/05/25 - روزنامه سراسري صبح ايران(شنبه) نسخه شماره 4780

 آغاز عمليات اجرايي خط 3 قطار شهري مشهد از ميدان فردوسي 

 شهردار مشهد از آغاز عمليات اجرايي خط 3 قطار شهري از ميدان فردوسي در صورت توافق با آستان قدس رضوي خبر داد.

به گزارش گروه دريافت خبر خبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا)- منطقه‌ي خراسان، «سيدصولت مرتضوي» در حاشيه‌ي بازديد اعضاي کميسيون برنامه و بودجه‌ي مجلس شوراي اسلامي از پروژه‌هاي شهري و بافت فرسوده‌ي مشهد اظهار کرد: هم‌اکنون اعتبارات ارزي و ريالي مورد نياز براي احداث خط 2 قطار شهري مشهد تا حدودي تأمين شده و حضور اعضاي کميسيون برنامه و بودجه‌ي مجلس بمنظور کمک و اختصاص بودجه براي آغاز عمليات اجرايي و احداث خط 3 قطارشهري مشهد است.

وي در خصوص مکان در نظر گرفته شده براي آغاز عمليات اجرايي خط 3 قطار شهري مشهد تصريح کرد: هم‌اکنون 3 نقطه براي آغاز عمليات خط 3 قطار شهري مشهد در نظر گرفته شده که نخستين و بهترين نقطه در صورت توافق با آستان قدس رضوي ميدان فردوسي است.

شهردار مشهد اظهار اميدواري کرد در سال‌هاي آتي از محل اعتبارات دولتي هم‌چنين مساعدت کميسيون برنامه و بودجه‌ي مجلس، توجه و نگاه ويژه‌اي به شهر مشهد و احداث خطوط قطار شهري در اين شهر شود.

مرتضوي با اشاره به بودجه‌ي خط دو قطار شهري مشهد گفت: بنا بود ماهانه 36 ميليارد تومان با تعهد پيمانکار براي احداث خط 2 قطارشهري مشهد در 36 ماه هزينه شود اما هم‌اکنون به هر ميزان که توان مالي داشته باشيم در اين مسير هزينه مي‌کنيم.

وي در خصوص خروج دستگاه تي‌بي‌ام شفت شمالي قطار شهري مشهد از ايستگاه ميدان سعدي افزود: در حال مذاکره با پيمانکار، کارفرما و مشاور هستيم تا براي خروج تي‌بي‌ام شفت شمالي از ايستگاه سعدي برنامه‌ريزي‌ شود.

شهردار مشهد در بخش ديگري از سخنانش با بيان اينکه بافت فرسوده‌ي اطراف حرم بافت ملي است، گفت: با توجه به اينکه جايگاه مشهد جايگاه ملي و فراملي است، از اين‌رو از مجلس و دولت تقاضا داريم تا در بافت فرسوده‌ي اطراف حرم مطهر رضوي مساعدت‌هاي لازم را انجام دهند.

مرتضوي تصريح کرد: تاکنون دولت هيچ کمکي به بازسازي بافت فرسوده‌ي اطراف حرم مطهر رضوي انجام نداده و همه‌ي اعتباراتي که هزينه شده از طريق تسهيلات و اوراق مشارکت بوده است.

وي خاطرنشان کرد: ساماندهي سکونت‌گاه‌هاي غيررسمي و بافت فرسوده برعهده‌ي وزارت مسکن و شهرسازي است اما بعلت ضرورت موجود، شهرداري‌ها به اين موضوع وارد شدند.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پر گهر
در قلمرو ورزش
آگهي