جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
دریافت Pdfارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1386/01/16 - روزنامه مستقل سراسري صبح ايران- پنجشنبه -ميلادرسول اكرم(ص)و امام صادق (ع)مبارك باد. نسخه شماره 2727

 خرمشاد در تشريح برنامه هاي معاونت فرهنگي وزارت علوم در سال 86:
 32 خانه فرهنگ راه اندازي شد  

مهر: معاون فرهنگي و اجتماعي وزارت علوم در تشريح برنامه هاي اين معاونت در سال 1386 گفت: ايجاد انجمنهاي خانه و خوابگاه براي تعامل خوابگاه با خانواده دانشجويان و پر کردن فضاي فرهنگي خوابگاه ها توسط خانواده ها و اجراي طرح مفاخر در رشته هاي رياضي و فيزيک از برنامه هاي معاونت فرهنگي وزارت علوم در سال جديد است.
دکتر محمد باقر خرمشاد افزود: معاون فرهنگي و اجتماعي وزارت علوم براي سال جديد مجموعه مطالبي را در خصوص دانشگاه تمدن ساز جمع آوري مي کند و در اختيار دانشجويان قرار مي دهد تا بدين ترتيب دستيابي به هدف غايي دانشگاه تمدن ساز ميسر شود.
وي ادامه داد: در اين راستا برگزاري همايش ها و انتشار کتب مختلف در زمينه دانشگاه تمدن ساز و برنامه 4 ساله معاونت فرهنگي وزارت علوم در دستور کار قرار دارد.
معاون فرهنگي و اجتماعي وزارت علوم گفت: اجراي طرح مفاخر نيز پس از اتمام کارهاي مطالعاتي در سال گذشته، در سال جديد در رشته هاي رياضي، نجوم، فيزيک و شيمي در دانشکده هاي مختلف به اجرا در مي آيد و بدين ترتيب مفاخر و دانشمندان هر رشته به وسيله مجسمه و .. در دانشکده هاي معرفي مي شوند.
وي اضافه کرد: راه اندازي 32 خانه فرهنگ در دانشگاه هاي کشور با هدف پر کردن اوقات فراغت و تاسيس انجمن هاي خانه و خوابگاه با هدف پر کردن فضاي فرهنگي و اجتماعي خوابگاه هاي کشور از ديگر برنامه هاي معاونت فرهنگي در سال جديد به شمار مي آيد.
خرمشاد ابراز اميدوار کرد: با راه اندازي انجمن هاي خانه و خوابگاه مشارکت خانواده دانشجويان در ساماندهي فرهنگي خوابگاه ها بيشتر شود. وزارت علوم ايجاد اين انجمن را براي تمامي دانشگاه هاي ابلاغ کرده است و اين نهاد جديد از امسال در خوابگاه ها تاسيس مي شود.
وي برگزاري جشنواره هاي فارغ التحصيلي در خرداد ماه را از ديگر فعاليت هاي معاونت فرهنگي وزارت علوم در سال جديد عنوان کرد و گفت: همچنين براي رسيدن به دانشگاهي با فرهنگ غالب علم گرايي توجه و اهميت به فعاليت هاي جمعي دانشجويي با رويکردهاي علمي، انجمن هاي علمي دانشجويي يکي از اهداف معاونت فرهنگي در سال جديد است.
معاون فرهنگي وزارت علوم افزود: معاونت فرهنگي وزارت علوم براي سال جديد تجهيز فعاليت هاي جمعي دانشجويي اعم از تشکل هاي سياسي، انجمن هاي علمي، شوراهاي صنفي و خانه هاي فرهنگ به امکانات سخت افزاري و نرم افزاري را نيز در دستور کار قرار دارد. بودجه مربوط به اين موضوع با توجه به شرايط هر دانشگاه ارائه شده است. همچنين در اين راستا همايش هايي نيز در زمينه هاي آسيب شناسي فعاليت هاي صنفي، سياسي و خانه هاي فرهنگي برگزار مي شود.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
ورزشي
سياسي و سياسي خارجي
هنري
استانها و شهرستانها
گزارش
دانشگاه و خبر
دانشگاه
اقتصادي
گزارش تصويري روز
آگهي هاي روزنامه آفرينش