جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1393/05/27 - روزنامه سراسري صبح ايران(دوشنبه) نسخه شماره 4782

 ميز خبر 

پيام تسليت مقام معظم رهبري در پي درگذشت رزمنده بسيجي رضا ياسيني

رهبر معظم انقلاب در پيامي، درگذشت پدر گرامي شهيدان امير سرلشکر عليرضا ياسيني و رزمنده بسيجي رضا ياسيني را تسليت گفتند.

به گزارش ايسنا متن اين پيام بدين شرح است:

«بسم الله الرحمن الرحيم

درگذشت پدر گرامي شهيدان امير سرلشکر عليرضا ياسيني و رزمنده بسيجي رضا ياسيني را به خاندان مکرم و همرزمان آن شهداي عزيز تسليت عرض مي‌کنم. رحمت خدا بر او باد.

سيدعلي خامنه‌اي

روحاني درگذشت پدر شهيدان ياسيني را تسليت گفت

حجت الاسلام والمسلمين دكتر حسن روحاني رييس جمهوري در پيامي درگذشت مرحوم حاج عبدالمطلب ياسيني، پدر شهيدان عليرضا و ‌رضا و جانباز سرافراز عباس ياسيني را به ملت بزرگوار ايران و به ويژه خانواده معزز ياسيني تسليت گفت.

به گزارش مهر، در بخشي از اين پيام آمده است ،درگذشت مرحوم حاج عبدالمطلب ياسيني، از نمونه هاي پرافتخار صبر و ايثار و پدر بزرگوار شهيدان افتخارآفرين، عليرضا و رضا و جانبار سرافراز عباس ياسيني موجب تالم و تاثر فراوان گرديد.

اينجانب ضمن پاسداشت ياد و نام مرحوم و ارج نهادن به فداكاري هاي آن پدر ارجمند كه با ايمان و اعتقاد راسخ خويش فرزندان شجاع، متين و وارسته اي را براي پاسداري از مرزهاي اعتقادي و ملي كشور، تقديم نمود؛ مصيبت وارده را به ملت بزرگوار، خانواده هاي معزز شهدا،‌جامعه مكرم ايثارگران و بالاخص خاندان محترم ياسيني تسليت عرض نموده و از خداوند متعال علو درجات آن فقيد سعيد و اجر و پاداش الهي را براي بازماندگان مسئلت مي نمايم.

لاريجاني سالروز ورود آزادگان را تبريک گفت

رئيس مجلس سالروز ورود آزادگان به کشورمان را تبريک گفت.

به گزارش ايرنا ،علي لاريجاني رئيس مجلس شوراي اسلامي در جلسه علني مجلس در نطق پيش از دستور در سخناني ضمن گرامي داشت سال روز ورود آزادگان به کشور گفت: آزادگان مجاهدت مضاعف داشتند.

آزادگان هم در ميدان رزم و هم در اردوگاه‌هاي صدام در مقابل شکنجه‌هاي اين رژيم ستمکار مجاهدت ويژه‌اي داشتند.

سه عنصرتنش زا در کشور از زبان وزيرکشور

وزير کشور بيکاري، حاشيه نشيني و بحران آب را سه عامل تنش زا در کشور عنوان کرد و گفت: بيکاري 43 درصد دانش آموختگان دانشگاه ها و 12 تا 13 درصد بيکاري عمومي از آثار عدم توجه به مناطق و مشارکتهاي مردمي است.

به گزارش مهر ،عبدالرضا رحماني فضلي در کارگاه به سوي برنامه ششم ناجا، گفت: ما در شرايط خاصي قرار داريم و بايد تلاش کنيم از اين شرايط به نفع خود استفاده کنيم و اين امکان ندارد مگراينکه با برنامه حرکت کنيم.

واكنش سخنگوي وزارت امور خارجه به تحولات در عراق

مرضيه افخم سخنگوي وزارت امور خارجه کشورمان تحولات اخير سياسي در عراق را فرصت مثبتي پيش روي اين کشور توصيف کرد.

به گزارش تسنيم ،افخم با اشاره به انتقال مسالمت‌آميز قدرت در عراق افزود: اقدام مترقي دولتمردان عراقي نشانه بارزي از استقرار چارچوب‌هاي قانوني محکم در عراق، پيشرفت روند دموکراسي و حرکت به سمت تثبيت شرايط در اين کشور مي‌باشد.

سخنگوي وزارت امور خارجه با تمجيد از نقش برجسته مرجعيت، شخصيت‌ها، احزاب و گروه‌هاي سياسي ملي عراق در تحولات عراق اظهار داشت: اميدواريم در فرصت کنوني همه گروه‌ها براي کمک به موفقيت اين روند سياسي و حل مشکلات و به خصوص تسريع در روند تشکيل دولت عراق نقش موثر و سازنده خود را به خوبي ايفاء کنند.

مرضيه افخم خاطرنشان کرد: موضع اصولي جمهوري اسلامي ايران حمايت همه جانبه از وحدت، يکپارچگي و تماميت ارضي عراق مي‌باشد.

استيضاح وزير علوم فردابرگزار مي‌شود

يک عضو هيات رئيسه مجلس شوراي اسلامي گفت که جلسه استيضاح وزير علوم روز سه شنبه برگزار مي‌شود.

محمد دهقان در گفت و گو با ايسنا، اظهار کرد: بنا به درخواست دولت وموافقت هيات رئيسه مجلس جلسه استيضاح آقاي فرجي دانا روز سه شنبه برگزار خواهد شد.

طرح استيضاح وزير علوم سه شنبه گذشته در جلسه علني مجلس اعلام وصول شده بود و قرار بود جلسه استيضاح روز چهارشنبه انجام شود اما دولت به دليل سفر استاني رئيس جمهور به اردبيل که قرار است چهارشنبه انجام شود درخواست کرده بود که استيضاح وزير علوم به روز سه شنبه موکول شود.

پخش نامه تخريبي عليه رئيس جمهور در مجلس

در همين رابطه ،نماينده مردم اردبيل در مجلس شوراي اسلامي از پخش نامه‌اي عليه حسن روحاني در جلسه علني مجلس خبر داد.کمال‌الدين پيرموذن در حاشيه جلسه علني مجلس در جمع خبرنگاران اظهار کرد: با کمال تأسف شاهد بوديم که در روز روشن عليه رئيس جمهور نامه تخريبي منتشر شده که تاريخ مجلس چنين چيزي را به خود نديده است.

وي افزود: در اين نامه آمده که مدرک دکتراي رئيس جمهور در زمان نمايندگي وي جعلي بوده و روحاني در زمان نمايندگي مدرک دکترا نداشته است.اين نماينده مجلس بر لزوم پاسخ‌گويي هيأت رئيسه در برابر پخش اين نامه‌ها تأکيد کرد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پر گهر
در قلمرو ورزش
آگهي