جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
دریافت Pdfارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1386/01/16 - روزنامه مستقل سراسري صبح ايران- پنجشنبه -ميلادرسول اكرم(ص)و امام صادق (ع)مبارك باد. نسخه شماره 2727

  رييس دانشگاه بيرجند:
  دانشجويان تحصيلات تکميلي بايد 30 درصد ظرفيت دانشگاه را تشکيل دهند  

رييس دانشگاه بيرجند، خط مشي دانشگاه بيرجند در سال جديد را بر اساس برنامه چشم انداز 20 ساله و رهنمودهاي مقام معظم رهبري بيان کرد و گفت: توجه به حوزه پژوهش، جبران عقب ماندگيهاي موجود در اين حوزه، توجه به کيفيت آموزش در کنار کميت و نگاه ويژه به تحصيلات تکميلي از اولويتهاي مطرح اين دانشگاه در سال جديد است.
دکتر محمدرضا ميري، در گفتوگو با ايسنا، با اشاره به لزوم ايجاد رشته هايي متناسب با نياز منطقه در دانشگاه، ارتقاي رشته هاي جديد و توسعه تحصيلات تکميلي در تمام رشته هاي موجود ،اظهار کرد: براساس برنامه دانشجويان تحصيلات تکميلي بايد 30 درصد از دانشجويان دانشگاه را تشکيل دهند، در نتيجه در سال جديد افزايش ظرفيت پذيرش در دورههاي کارشناسي دانشگاه صورت نخواهد گرفت.
وي با بيان اينکه توسعه آموزش عالي دولتي در شهرستانهاي استان خراسان جنوبي نيازمند نگاه ويژه اي است، خاطرنشان کرد: در اين راستا آموزشکده فني قائن در شهرستان قائنات تاسيس شده و ايجاد يک آموزشکده کشاورزي نيز در دستور کار دانشگاه قرار دارد.
وي افزود : رشته روانشناسي با توجه به نياز منطقه به رشته هاي علوم انساني و رشته محيط زيست نيز با توجه به مسائل اقليمي منطقه در دانشگاه بيرجند داير شد.
دکتر ميري در ارتباط با زيرساخت هاي آموزشي موجود در دانشگاه بيرجند، به 700 ميليون تومان خريد تجهيزات براي آزمايشگاه هاي دانشگاه بيرجند اشاره کرد و گفت: توسعه کتابخانه هاي دانشگاه نيز مدنظر بوده و در اين راستا خريد کتاب دانشگاه در سال 85 نسبت به سال قبل 5 برابر شد و همچنين دانشگاه بيرجند توانست با همکاري مرکز تحقيقات مخابرات نسبت به راه اندازي يک مرکز ICT   اقدام کرده و به سمت آموزش عالي مجازي و آموزش IT حرکت کند.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
ورزشي
سياسي و سياسي خارجي
هنري
استانها و شهرستانها
گزارش
دانشگاه و خبر
دانشگاه
اقتصادي
گزارش تصويري روز
آگهي هاي روزنامه آفرينش