جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1393/06/01 - روزنامه سراسري صبح ايران(شنبه) نسخه شماره 4786

 دانشمند ايراني برنده جايزه انجمنهاي فيزيک فرانسه و انگلستان شد 

 عصرايران: گلستانيان که تحصيل کرده ايران است، کارشناسي فيزيک را در دانشگاه صنعتي شريف و کارشناسي ارشد و دکتري را در دانشگاه تحصيلات تکميلي زنجان به پايان برده است.دکتر رامين گلستانيان،‌ فيزيکدان ايراني و استاد دانشگاه آکسفورد برنده مدال «هول‌وک» (Holweck) سال 2014 شد.

اين جايزه طي مراسمي در گردهمايي ماده چگال در پاريس روز چهارشنبه 27 اوت‌ به دليل نقش پيشروي گلستانيان در زمينه مواد نرم فعال و به خصوص شناگران ميکروسکوپي و ذرات کولوييدي فعال به وي اهدا خواهد شد.گلستانيان کارشناسي فيزيک را در دانشگاه صنعتي شريف و کارشناسي ارشد و دکتري را در دانشگاه تحصيلات تکميلي زنجان به پايان برده است.

وي بعد از فارغ‌التحصيلي براي مدتي به هيات علمي دانشگاه تحصيلات تکميلي زنجان پيوسته و چند سالي است که استاد دانشگاه اکسفورد انگلستان است.جايزه هول‌وک، جايزه‎اي است که از سال 1945 به صورت مشترک توسط انجمنهاي فيزيک فرانسه و انگلستان به فيزيکداناني که طي 10 سال قبل از دريافت جايزه کاري برجسته در زمينه فيزيک انجام داده باشند اهدا مي‌شود. اين جايزه به يادبود «فرناند هول‌وک»، مدير آزمايشگاه کوري که در زمان اشغال فرانسه توسط نازي‌ها در جنگ جهاني دوم توسط گشتاپو شکنجه و کشته شد، به اسم او نامگذاري شده است.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پر گهر
در قلمرو ورزش
آگهي