جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1393/06/01 - روزنامه سراسري صبح ايران(شنبه) نسخه شماره 4786

 علي کفاشيان رئيس فدراسيون فوتبال:
  تيم ملي بايد جوان شود 

 
علي کفاشيان رئيس فدراسيون فوتبال با اشاره به تمديد قرارداد اين فدراسيون با سرمربي پرتغالي تيم ملي تاکيد کرد حتي اگر وي نتواند تيم ملي را در رقابت‌هاي جام ملت‌هاي آسيا به عنوان قهرماني برساند بازهم مورد حمايت قرار خواهد داشت. علي کفاشيان همچنين گفت: از کي‌روش خواسته‌ايم تيم ملي را براي حضور در جام‌جهاني جوان کند و اين کار را در جام ملت‌ها جزو برنامه‌هايش قرار دهد.

علي کفاشيان که در نشستي با کارلوس کي‌روش براي تمديد قرارداد با وي به توافق رسيد، روند مذاکرات را مثبت ارزيابي کرد و در مورد خواسته هاي فدراسيون فوتبال از سرمربي پرتغالي تيم ملي گفت: به هر حال کي روش شناخت خوبي از فوتبال ايران دارد و نياز نبود توضيحات زيادي در اين باره ارائه شود. با اين حال از وي خواستيم تيم ملي را براي جام ملت ها جوان کند تا براي حضور در جام جهاني مشکلي نداشته باشيم.

وي افزود: در جلسه اي که با کي روش داشتم به او گفتم اولويت اصلي ما حضور در جام جهاني است و برنامه اش را به گونه اي تنظيم کند که ما بتوانيم با قدرت راهي جام جهاني شويم و در آن مسابقات هم عملکرد خوبي داشته باشيم. هدف فدراسيون فوتبال اين است که تيم ملي با تمام توان در جام ملت هاي آسيا حضور پيدا کند.

رئيس فدراسيون فوتبال در پاسخ به اين پرسش که اگر تيم ملي نتواند عنوان قهرماني آسيا را به خود اختصاص دهد، بازهم کي روش سرمربي تيم ملي خواهد ماند؟ گفت: قطعا کي روش سرمربي تيم ملي ايران تا جام جهاني خواهد ماند. براي ما عملکرد تيم ملي خيلي مهم است. ما در جام جهاني عملکرد خوبي داشتيم و هدفمان اين است که در جام ملت ها هم اين روند را ادامه دهيم.

علي کفاشيان با تاکيد بر اينکه پاداش هاي خوبي را براي روي سکو رفتن تيم ملي در جام ملت هاي آسيا در نظر گرفته ايم خاطرنشان کرد: البته درست است که حضور در جام جهاني براي ما از اهميت بالايي برخوردار است اما به جام ملت ها هم توجه ويژه داريم و به کي روش هم گفته ايم که اگر بتواند تيم ملي را روي سکو ببرد پاداش خوبي را به وي پرداخت خواهيم کرد.

رئيس فدراسيون فوتبال در پايان گفت: هدف ما اين است که وقتي مربي را براي هدايت تيم ملي انتخاب مي کنيم از او حمايت کنيم. نمي خواهيم مثل کشورهاي عربي باشيم که با هر باختي سرمربي تيم ملي شان را عوض مي کنند. به هر حال ما بايد از يک مربي حمايت کنيم تا بتواند با آرامش کارش را انجام دهد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پر گهر
در قلمرو ورزش
آگهي