جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1393/06/04 - روزنامه سراسري صبح ايران(سه شنبه) نسخه شماره 4789

 ميز خبر 

حق هرگونه پاسخي را براي خود قائل هستيم؛

فرمانده نيروي هوا فضاي سپاه: مبدا پرواز پهپاد ساقط شده يکي از کشورهاي منطقه بود

فرمانده نيروي هوا فضاي سپاه با اشاره به تجاوز پهپاد جاسوسي رژيم صهيونيستي تاکيد کرد: حق هر گونه پاسخي را براي خود محفوظ مي‌دانيم.به گزارش ايسنا، سردار حاجي زاده در تشريح جزييات نفوذ اين پهپاد و نحوه ساقط کردن آن اظهار کرد: روز شنبه يک فروند هواپيماي بدون سرنشين توسط پدافند نيروي هوا فضاي سپاه ساقط شد.اين هواپيماي بدون سرنشين ساخت رژيم صهيونيستي و از نوع "هرمس" بوده که قادر است تا شعاع 800 کيلومتري عمليات انجام دهد .همچنين با يک بار سوخت‌گيري تا 1600 کيلومتر مسافت را طي مي‌کند.

وي در ادامه افزود: فاصله بال تا بال اين هواپيما 5/5 متراست که نشان مي‌دهد که از نوع متوسطه است. پهپاد ساقط شده مجهز به دو دوربين جلونگر و پهلونگر است و به دليل آنکه با هدف جاسوسي طراحي شده امواج رادار را جذب کرده و قابل رهگيري نيست.

فرمانده نيروي هوا فضاي سپاه با ارائه توضيحاتي در خصوص نحوه ساقط کردن اين پهپاد جاسوسي اظهار داشت: پس از اعلام خبر از سوي شبکه يکپارچه پدافند کشوري که مسئوليت آن با ارتش است و رهگيري توسط رادارهاي منطقه، اين پهپاد جاسوسي با موشک زمين به هواي پدافند نيروي هوا فضاي سپاه ساقط شد.وي با بيان اين‌که نمونه قبلي اين پهپاد در سوريه ساقط شده بود، اما اين پهپاد از نوع پيشرفته‌تر است تصريح کرد: برد عملياتي اين پهپاد جاسوسي نشان مي‌دهد که از سرزمين هاي اشغالي حرکت نکرده، بلکه مبدا پرواز يکي از کشورهاي منطقه بوده است و در اين خصوص سرنخ‌هايي به دست آورده‌ايم که در حال بررسي آن هستيم.وي خاطر نشان کرد: از نيروهاي مسلح ما اعم از سپاه و ارتش در بخش هاي شناسايي و رهگيري در آمادگي کامل به سر مي برند و در صورتي که اين گونه اقدامات تکرار شود متجاوزان با پاسخ کوبنده ما مواجه خواهند شد.

حاجي زاده در پاسخ به سوالي مبني بر اين‌که پاسخ سپاه پاسداران انقلاب اسلامي و نيروهاي مسلح به اين تجاوزگري چه خواهد بود گفت: ما تسليح کرانه باختري را تسريع خواهيم کرد و حق هرگونه پاسخي را براي خود قائل هستيم.

معاون ظريف به عربستان رفت

معاون عربي و آفريقاي وزارت امور خارجه کشورمان به منظور ديدار با وزير خارجه عربستان و رايزني درباره مسائل مورد علاقه دو کشور راهي اين کشور شد.

به گزارش فارس، حسين اميرعبداللهيان معاون عربي و آفريقاي وزارت امور خارجه کشورمان به منظور ديدار با سعود الفيصل وزير خارجه عربستان و گفت‌وگو درباره مسائل مورد اهتمام و علاقه دو کشور راهي عربستان شد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پر گهر
در قلمرو ورزش
آگهي