جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1393/06/04 - روزنامه سراسري صبح ايران(سه شنبه) نسخه شماره 4789

 مدير جهادکشاورزي اسلامشهر خبر داد؛
 آزادسازي 14هزار مترمربع اراضي کشاورزي اسلامشهر 

 اسلامشهر – محمدرضا عباسي

محمدرضا اميري مدير جهاد کشاورزي شهرستان اسلامشهر اظهارداشت: در پي انجام تخلفات متعدد در تغيير کاربري اراضي کشاورزي، تعداد 14 فقره پرونده تغيير کاربري با تخريب بناهاي مجاز احداثي ورفع موانع مختومه گرديد.اميري افزود: درپي شناسايي مواردي از تخلفات تغيير کاربري اراضي کشاورزي در سطح شهرستان اسلامشهر، بنا به دستور قضايي دادگاه چهاردانگه و با همکاري بخشداري، شهرداري، نيروي انتظامي بخش چهاردانگه، موارد تخلف تخريب و اراضي کشاورزي به وضعيت قبلي خود بازگردانده شد.

وي بيان داشت: عمده اين تخلفات در منطقه علي‌آباد قاجار و قاسم‌آباد خشکه بخش چهاردانگه توسط افراد سودجو و فرصت‌طلب با احداث بنا، سوله و ديوارکشي در اراضي کشاورزي منطقه صورت گرفته بود که با همکاري دستگاههاي ذيربط اين تخلفات رفع گرديد. اميري تاکيد کرد: با توجه به همجواري اراضي کشاورزي شهرستان اسلامشهر، با مناطق جمعيتي و صنعتي شهرستان برخي افراد سودجو و فرصت‌طلب اقدام به تغيير اراضي کشاورزي نموده و ديوار کشي و يا ساختمان‌سازي مي‌نمايند.

وي تصريح کرد: شهرستان اسلامشهر يکي از قطبهاي مستعد کشاورزي در سطح استان تهران، بوده و با توجه به نزديکي با مراکز صنعتي و توليدي و همجواري با کلانشهر تهران، اراضي کشاورزي منطقه همواره مورد توجه افراد سودجو و زمين‌خواران با هدف تغيير کاربري جهت تبديل و ايجاد بناهاي صنعتي و مسکوني است.

اين مقام مسئول افزود: با توجه به بحران کم‌آبي در سطح کشور و منطقه اسلامشهر، برخي افراد سود جو در صدد تغيير اراضي کشاورزي و احداث بناهاي مختلف هستند که در صورت عدم جلوگيري از اين امر، بزودي شاهد از بين رفتن اين اراضي که يکي از مستعدترين مناطق کشارزي است خواهيم بود.

وي گفت: همکاري مناسب دستگاه قضايي و ديگر دست‌اندرکاران باعث شده که تاکنون افراد سودجو در رسيدن به اهداف خود ناکام بمانند و اين روند تا تخريب کامل موارد احداث شده در اراضي کشاورزي ادامه خواهد داشت.

اميري بدون اشاره به جزئيات موانع تخريب شده اذهان داشت: در اين مرحله از اجراي حکم قضايي که در نقاط مختلف شهرستان و اراضي با متراژهاي متفاوت انجام گرديد، در مجموع بالغ بر 14 هزار مترمربع از اراضي مورد تصرف، رهاسازي و به وضعيت اوليه خود بازگشت.

قابل ذکر است که عمده اين موارد تخلف احداث بناي مسکوني و صنعتي (سوله)، ديوارکشي و فنس‌کشي اراضي يک پارچه و قطعه بندي آنها بوده که با اقدام به موقع و اعلام شکايت از سوي مديريت جهاد کشاورزي شهرستان اسلامشهر اين تخريبها صورت گرفت.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پر گهر
در قلمرو ورزش
آگهي